VW GOLF MK7 - Aracım çalışır çalışmaz anında yüksek fan sesi.

rasistaken

Üye
İsim
Yasin CETINKAYA
Araç
Audi A4 Sedan 2.0 TDI S Line
Merhaba forumdaşlar. Herkese mutlu haftalar dilerim. Aracım ile Eskişehir'den Bilecik'e geçerken 40 km sonrasında arabamda bi titreme hissettim. Yüksek fan devri gibi. Sonrasında lastik basınç hatası aldım. En yakın istasyona geçip baktığımda 1-3 bar arası düşme vardı. 33 bar basıp hatayı set ettim. Sonrasında yola devam ettim ki fakat hala aynı basınç hatası ve o yüksek fan sesi aracımdan geliyordu. ParkPilot kullanılamıyor hatası aldım. Sonra motor yağı ışığı yandı. Fakat yağına, suyuna baktığımda da herhangi bir eksiklik ya da problem yoktu. Bu dedikleri yalancı hararet mi yaşadığım problem acaba? Çünkü Bilecik'e geldikten sonra birkaç gündür arabaya hiç dokunmadım. Şimdi çalıştırdım. Yine çalıştırır çalıştırmaz fan sesi gelmeye başladı. Şimdiden teşekkür ederim. Fotoğrafları aşağıya ekledim. 

A2E79991-C485-4C75-8719-42A525A974AB.jpeg

EE85C960-210E-4B84-974B-C8CDDD55944A.jpeg

@rasistaken Selamlar yağ ışığı yandıysa pek hareket ettirmenizi tavsiye etmem. Sizin yerinizde olsam yetkili servise gösteririm en kısa zamanda.

@gunal36 Çok haklısınız hocam. Dediğiniz sensör yerinden kırılmış ve o rüzgarda sallana sallana kablosu da kopmuş. Diğer kablosu tutuyodu sadece. Kablosunu taktım. Yerine monte ettim. Şimdi herhangi bir problem yok. Teşekkür ederim şimdiden ilgilenen herkese. 

Konu kapanabilir. 

Geri
Üst Alt