Golf 7.5 DPF Hakkında!!!

cihatkehya

Yeni Üye
İsim
Cihat
Merhabalar 2017 dizel otomatik Golf 7.5 sahibiyim. Aracımı 2 aydır kullanıyorum ve 4 defa aracı stop ettiğim zaman fanın yüksek çalıştığını ve devrin yüksek olduğunu gördüm servise sordum partikül filtresinden olduğunu söylediler ama her zaman oluyor. Bunun sürekli olması normal midir? Konu hakkındaki görüşleri olanlar paylaşırlarsa sevinirim...

4 defa mı?

Her zamanmı ? 

Her zamandan kastınız kaç kere?

Kendi yazınızda çelişki var?

Eğer günlük kullanımınız 3 km işe git 3 km dön şeklinde ise toplamda günlük 6km yolunuz var günlük!!

Eğer bi kere dfp devreye girdiyse günlük 6 km yoldan 8-10 gün bile dfp temizliği bitmez! Hele birde 2000-2500 devirlerde kullanacak güzergah yoksa hergün(ki öyle gözüküyor)....10 gün boyunca 10 kere çalıştırmada da devrede olması normal!!

30 gündür dfp aktif ise o zaman bi anormallik den bahsedilebilir.

Bazen ben bile offf ne temizlikmiş bee  diyorum.otobana çık 35 km 2000 devir ver...

Çocukken yaz tatillerine rastlayan bayramlarda  arife günü sabahın köründe evden atılırdık..

Sebeb? Bayram temizliği!!!

Akşam olmazdı o gün ....güneşin altında otoban olmasada sokakta anlamsız yürümeler beklemeler falan...neyse temizlik bitti haberi gelirdi de eve koşardık....

Dfp temizliği/Bayram temizliği ikiside zor işler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Normal bir durum. Hareket halindede yapabilir park halindede önemli olan o işlemin bitmesini bekleyin park halindeyken. motorun sesinde hafif bir değişiklik olduğunda gaza hafif dokunun rölanti normale dönmüş olacak dönmüyorsa işlem devam ediyordur bekleyin. 5 dakikada sürebilir 8 9 dakikada kullanıma bağlı olarak 300 400 km bir yapabilir yada 600 700 km de yapabilir

Hocam aracı sakin ve kısa yollarda kullandığınız için oluyor bu durum, aracı arasıra spor modda biraz devri yüksek sürün sorun ortadan kalkacaktır.

Geri
Üst Alt