Tavan Kaplama Folyo Önerisi

@esareettanladım hocam bakalım ben de ya tam ya da şu şekilde yaptırcam yaptırınca resim atarım  :)

2643B2B3-A234-4063-9BF8-4174E172DE68.jpeg

@krym hmm anladım peki hocam sadece tavanı parlak siyah kaplatsam ne olur ki, zaten sökmem güzel görünüyor her türlü siyah tavan, oluşacak renk farkı çok da önemli değil sökmeyeceğim için, satarsam da alacak adam böyle alsın tertemiz araç tavanı kaplı diye almayacaksa yapcak bir şey yok  :D
O folyo bir sebebten ötürü sökülmek istendiği zaman (siz veya 2. sahibi tarafından) boyayla birlikte gelecektir.!! Bu da aracın tavanın durup dururken boyanması anlamına gelir., Folyo kaplamadan önce folyo yapılacak bölgeye  2 kat wax (cila) atılıp sonrasında folya kaplanmalı., yoksa sonuçları kötü sonuçlanır! 

Aracın diğer bölgeleri ile renk farkı oluşmasını önlemek için diğer bölgeleri de şeffaf folyo ile kaplatabilirsiniz.. 

PPF tip folyo kullanmadığınız sürece o folyonun o yüksek sıcaklıklara dayanması çok zor.,

Stek markasının ppf tip folyoları var piyasadaki en kaliteli film (folyo) üreticisi., dynoshield serisine 10 yıl garanti veriyor.. ama baştan söyliyim hiç ucuz değildir., aynı firmanın stek dyno-lite diye bir ürünü var o da 5 yıl garantili., oracal ise kalitesi düşük 3. sınıf bir ürün.. 

Folyo kaplama camlara film yapılmaya benzemez., Yanlış yapılacak bir işlemin geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurur.. 

Tekrar söylüyorum her ne folyo kaplanırsa kaplansın işlem öncesi boyanın wax(cila) atılıp., boyanın folyo ile teması kesilmeli yoksa üzücü sonuçlanır.. Durur dururken aracın değer kaybı yaşamasını kimse istemez..

@bangduck Hocam Oracal 970 hava kanallı araç kaplama folyosu ömür olarak 5 yıl biçerim. 

Siz şeffafta Stek ve LLumar öneririm. Yine tavan kaplama siyah olacaksa Stek dynpblack önerebilirim.

iş ppf sınıfına girerse fiyat katlar ama kalite 10 katı artar. Stek garantileri LLumar ppf lere göre fazladır. Stek üreticilere Llumar ppf lerden daha uyguna gelir. Bu yüzden STEK öneririm. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam kaliteli folyonun tavan fiyatını duyduktan sonra zaten cam tavanlı araba alırım diceksiniz . Arabayı satın cam tavanlısını alın hiç uğraşmayın .  Tavanı siyah yaptığınızda ruhsatta renk değişikliği yapmanız lazım . Renk solma işine gelincede hiç birşey olmaz renk o kadar çabuk solan birşey değil . Kaldı ki aracınız zaten beyaz o renk solması kim nasıl anlıcak . 

Oracal 970 siyahı tavanda önermem çok portakal kabuklu bir folyo cam tavan görünümden uzak olur . Hemde çabuk çiziliyor .  Onun yerine llumar ppf öneririm dayanıklılığı fazla güneşte kendini yeniliyor hemde portakal kabuğu yok . 

@mbonat Teşekkür ederim hocam önerileriniz için aracım temiz 2017 model dizel otomatik 30binde o yüzden değiştirmeye kıyamıyorum, llumar ppf ile orjinal cam tavanlardaki boyut kadarını kaplatsam yine de fiyat çok mu çıkar ya  :/

@mbonat Teşekkür ederim hocam önerileriniz için aracım temiz 2017 model dizel otomatik 30binde o yüzden değiştirmeye kıyamıyorum, llumar ppf ile orjinal cam tavanlardaki boyut kadarını kaplatsam yine de fiyat çok mu çıkar ya  :/
Hocam şimdi sordum kullandığımız folyo llumarın ki değilmiş stekinmiş .  500 tl civarı çıkar diye düşünüyorum diğer folyolara göre ciddi pahalı fakat  uzun süre kullanabilirsiniz . Ruhsata işletmeyip trafikte sıkıntı olursa mecbur söktürmeniz gerekir buda 500 tlyi çöpe atmak demek oluyor .

Portakal kabuğu gözüme batmaz , güzel bakarım derseniz oracal 970 yaptırıp  hevesinizede atabilirsiniz .  

@mbonat Stekin antalyada bayisi varmış hocam o zaman gideyim direk orda hallettireyim olmuşken düzgün olsun çok teşekkür ederim gidince fiyatı ve sonuçları burada paylaşırım  (y)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar normal sunroof boyutu kadar tavanı kaplatmak için stek dynoblack serisini sordum 1000 tl fiyat verdiler şimdilik kararsızım bilgi amaçlı yazayım dedim  :)

@bangduck Hocam ben bu işi yapıyorum. Daha kendi aracıma yapamadım :)  Ancak stek dynoblack cidden güzel üründür. Normal folyolar gibi kusurlu görünmez. 

@yusufasinmaz Evet hocam baya güzel fiyatından anladım ben de  :D  Sizce bütün tavanı mı kaplatayım yoksa normal cam tavan boyutunda mı?

Hexis diye bir markaydı hatırladığım kadarı ile kullanmıştım normal folyalardan dayanıklı çizilmitordu onlar gibi cila vs de yapılabiliyordu 

Geri
Üst Alt