Tavan Kaplama Folyo Önerisi

bangduck

Üye
İsim
Kubilay Okan Dönmez
Arkadaşlar beyaz golf 7 aracımın tavanını kaplatıcam da sizce tamamını mı kaplatayım yoksa sunroof kadar mı, bir de (antalyada yaşıyorum)güneşten dolayı oluşacak renk farkını en aza indirebilecek önerebileceğiniz bir film marka modeli bilen varsa çok sevinirim  :)  yaptırdıktan sonra ruhsata işleticem satarken de alan böyle alsın güzel görünen bir şeyi neden çıkartayım diye düşünüyorum boya farkı oluşturacaksa da oluştursun kafasındayım  :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
@bangduck Eger folyo kaplatacaksiniz aracin tamami kaplanmali, sizin arabada seffaf folya tavan haric, tavan siyah folyo. 5bin liranin üstünde tutar. Ben kaput koruma bile yaptirmiyorum renk solmasi yüzünden. Onun yerine siyah pretoria jant daha güzel olur, birde benim bir  komsum beyaz golfünü dikine yarisini siyah folyo kaplatti, siyahla beyazin birlestigi noktada kirmizi yesil serit cekti pretoria jantla süper oldu

@krym hmm anladım peki hocam sadece tavanı parlak siyah kaplatsam ne olur ki, zaten sökmem güzel görünüyor her türlü siyah tavan, oluşacak renk farkı çok da önemli değil sökmeyeceğim için, satarsam da alacak adam böyle alsın tertemiz araç tavanı kaplı diye almayacaksa yapcak bir şey yok  :D

@bangduck cok kaliteli folyo olmasi lazim, ben o kadar sicaga dayanabilecek, atma, solma, büzüsme yapmayacak folyo var mi bilmiyorum, belki vardir, iyi arastirmak lazim, belki 2-3 yilda bir yenilenebilir sorun cözülür, ama kaplattiktan 2-3 ay sonra sorun cikartirsa olmaz,  bu renk isi cevremden duyduguma göre ciddi sorun, artik tecrübesi olanalar kaput-koruma bile yaptirmiyor

@krym evet hocam dediğiniz gibi 2-3 ay sonra sorun olcak  şeyi yaptırmam ben de baya kaliteli bi film olsun istiyorum en az 2-3 yıl gitsin amacım bakalım bulabilirsem o şekilde bir film, ama düşününce artık lüx araçlar audiler mercedesler bile kaplama yaptırıyor onların kullandığı tarz bi folyo gayet işimi görür diye düşünmekteym

@sertan hocam boyatmak daha sıkıntı değil mi ya folyo kadar canlı olmaz gibi geliyor bi de geril dönüşü yok satarken adam tavanda hasar mı vardı da boyattın demesin  :D  folyoya öyle derse söker gösteririm en azından 

Bilinen PVC folyolar Antalya sıcağına dayammaz. 8-9 ayda kararma yapmaktadır ancak sektörden biri olarak Poliüretan Folyoları öneririm. Cidden dayanıklı, sıcakta kendini yenileyen yapıları vardır. PPF olarak geçer ancak bunlarında kalitelisi ve kalitesizi vardır. 

STEK - LLumar - KPMF gibi markaların ppf folyolarını şiddetle öneririm. 

Oracal 970 Serisi Hava Kanallı kaplama folyosudur hocam. Tavsiye ederim kendi aracımada yaptırmıştım.

@yusufasinmazok teşekkür ederim hocam bu ppf folyolar ne kadar dayanıklı olur tahmini süre olarak, lumar cam filmi yaptırcaktım aynı yere hem ppf de yaptırabilirim tavan için, bir de oracal 970 serisi hava kanallıyı çok duydum nasıldır bilginiz var mı?

@esareett teşekkür ederim hocam dayanıklılığı iyi midir bu serinin? 

@bangduck dayanıklığı güzel hocam. 1.5 sene kullandim ben herhangibi sorun yaşamadım. Aracımı alan arkadaşta kullanmaya devam ediyor hâlâ..

@esareett Anladım hocam çok sağolun, bir de siz tüm tavan mı yok sunroof tarzı yarısını mı kaplattınız hangisi daha güzel durr acaba

@bangduck ben komple kaplatmıştım hocam :)  öbür türlü hoş duracağını zannetmiyorum ben açıkcası. Tabiki zevk meselesi..

Geri
Üst Alt