Halojen Stoplarda Geri Vites Işığını Sinyallerle Birlikte Çakarlı Kullanmak

Orhan

Üye
İsim
Orhan
09 Centrel Elk.

16- Seccurty Acces: 31347

10- Adaptasyon:

SOL STOP İÇİN

8)Leuchte28RFL LC11-Lichtfunktion C 28                  ------> Blinken links Dunkelphase    seçiceksiniz

eski değer:not active

10)Leuchte28RFL LC11-Dimmwert CD 28                  -------> 100    yapıyorsunuz

eski değer:0

(11)Leuchte28RFL LC11-Dimming Direction CD 28  -------> Maximize  (seçili değilse )  yapıyorsunuz

SAĞ STOP İÇİN

(8)Leuchte29RFL RA64-Lichtfunktion C 29                  ------->Blinken rechts Dunkelphase  seçiyorsunuz

eski değer:not active

(10)Leuchte29RFL RA64-Dimmwert CD 29                  -------> 100 yapıyorsunuz

eski değer:0

(11)Leuchte29RFL RA64-Dimming Direction CD 29  -------> Maximize  (seçili değilse )  yapıyorsunuz

NOT: Geri kamera opsiyonu bulunan araçlarda kullanım ayrıntıları 2. mesaj aşağıdadır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu özelliği ben kendi aracımda açtım. gelişmeleri genel konuda yazmıştım bu şekil.

Geri vites ışığı ile sinyal de çakarlar kodlamasını açtım Necati Hocanın vermiş olduğu kodlar doğru ve çalıştı. çok şükür istediğim oldu. açılış ve kapanışta ve sinyallerde aynı hareketleri yapıyor.ledli geri vites ışığıyla güzel yakıştı. s=s15

yalnız benim araçta geri park kamerası olduğu için işlem sırasında gizli kamerada vw logosuyla birlikte selamlamaya dahil oldu. açılış, kapanış ve 4 lü sinyalde geri kamera da selamlama yapıp işlem bittiğinde 10 saniye sonra kendiliğinden normale dönüyor. hadi 4 lülerde neyse de, sağa veya sola sinyalde geri çakarlar çalışıyorken  vw logosu ve kamera bazen selamlama yapıyor ve bazen de selamlama yapmıyor. bu iyi olmadı bence. bu kodlamadan sonra vw logosu sürekli olarak selamlama yapmasa daha iyi olurdu. ancak normal şekildeki gibi sadece geri vitese taktığımda çalışmasını tercih ederdim.  Ama buna rağmen çakarların hareketleri ve şekilli çalışması adamı alıp götürüyor.

necati hocanın aracında geri kamera yok sanırım videoya baktım onda hareket yok ama.bizde böyle oldu. vw logosu aktif çalışacak geri kamerası opsiyondan dolayı.

araç çalışıyorken 4 lü ikazı yaktığımda çakarla birlikte geri kamera vw logosu kalkıyor. ama media ekrandan geriyi göstermiyor. yani kamera aktif olmuyor.

4 lüleri yakıp geri vitese aldığımda vw logosu her zamanki gibi normal olarak yine kalkıp selamlama yapıyor ve geriyi ekrandan gösteriyor. yani kamera aktif oluyor. kodlamadan önce 4 lüler aktifken geri vites ışığı sabit yanıyordu. şimdi çakarlı geri geleceğiz. daha güzel oldu bence. ne de olsa çakar dikkati arttıracaktır.

4 lüleri yakmadan yani çakarı çalıştırmadan geri vitese taktığımda her zamanki gibi sadece geri vites ışıkları sürekli yanıyor,logo kalkıyor ve media ekrandan görüntü geliyor. karışıklık olmadı çok şükür.

Ama logonun selamlama meselesini çözemediğimden tekrar kapattım arkadaşlar.

Bu özellik Halojen stoplu-geri kamerasız , Led stoplu -geri kameralı veya Led stoplu - geri kamerasız araçlar için uygun. 

Benim gibi Halojen stoplu-geri kamerası aracı olan arkadaşlar açmasa da olur. ya da sorunun çözümünü bulana kadar led stop taktırmaları gerekir bu özellikten faydalanmak için. s=bye2

Erkan hocam. bu başlığa tepe fren lambasının çakarla birlikte yanması kodlarını da atar mısın?

burada lazım olur belki arkadaşlara. ayrı bir başlık açmadıysan. s=dirdir

@erkanz

@Orhan Hoca Orhan Hocam @MSE Muhammed Hocamız tam da ilgili konuyu açmıştı siz belirtmişken, dediğiniz gibi şu anda kodlama sayfası mevcut ancak bir iki kontrol edilecek noktası kaldı. Siz de değerlendirebilir ve yorumlayabilirseniz çok iyi olur :)

değerli hocam. bu kodlamayı yapmış mıydınız. sizde de geri kamera var opsiyon listenizi paylaşınca gördüm. ne oldu gelişmeler. benim gibi sorun yaşadınız mı yukarıda anlattığım gibi.

@EMRAH ATTS

değerli hocam. bu kodlamayı yapmış mıydınız. sizde de geri kamera opsiyonu var opsiyon listenizi paylaşınca gördüm. ne oldu gelişmeler. benim gibi sorun yaşadınız mı yukarıda anlattığım gibi.

@EMRAH ATTS
hocam 3.fren lambası konusundan bahsediyorsanız mse hocamlada görüstüm biraz gelistirmek gerekiyor sag ve sol sinyaldede 3.fren yanıyor sadece dörtlüye göre yapmak için bakacagını soyledı stoplarım ledli benim hocam sinyali kendi içinde çakarlı yaptım sadece geri kamera ve halojen stoplu araclarda bu geri vıtesle sinyal konumuz cozulemeyebilir:(

hocam 3.fren lambası konusundan bahsediyorsanız mse hocamlada görüstüm biraz gelistirmek gerekiyor sag ve sol sinyaldede 3.fren yanıyor sadece dörtlüye göre yapmak için bakacagını soyledı
yok hocam bu sayfadaki kodlamadan bahsediyorum. bununla birlikte 3 stop daha bir güzel olurdu fakat sağa sola sinyalde yanması işi bozuyor dediğimiz gibi.

ama geri vites ışığı ve sinyallerin çakarlı yanması olayı da başlıbaşına çok iyi en azından.

yok hocam bu sayfadaki kodlamadan bahsediyorum. bununla birlikte 3 stop daha bir güzel olurdu fakat sağa sola sinyalde yanması işi bozuyor dediğimiz gibi.

ama geri vites ışığı ve sinyallerin çakarlı yanması olayı da başlıbaşına çok iyi en azından.
bugun bir arkadaşıma yaptım geri vitesle sinyali araç geri viteteyken normal vitesten çıkınca yine çakara devam ediyor

bugun bir arkadaşıma yaptım geri vitesle sinyali araç geri viteteyken normal vitesten çıkınca yine çakara devam ediyor
aynen öyle. geri kamera olan araçlarda vw logosuda dahil oluyor uygulamaya. merak ettim sizde nasıl olacak?

kamera kendi kendine inip kalkıyomuş :)  amma şekil olur hocam
oluyorda her uygulamada aksam bozulur bir zaman sonra.  birde açılışta çakarlar yanınca aracın yanına gitttiğimde logonun normale dönmesi için 10 sn beklemek adamı yoruyor. özellikle elinde yük varken bagajı açamıyorsunuz. yoksa kodlamayı yaptım bende . çözene kadar şimdilik kapattım. :000064-medium:

oluyorda her uygulamada aksam bozulur bir zaman sonra.  birde açılışta çakarlar yanınca aracın yanına gitttiğimde logonun normale dönmesi için 10 sn beklemek adamı yoruyor. özellikle elinde yük varken bagajı açamıyorsunuz. yoksa kodlamayı yaptım bende . çözene kadar şimdilik kapattım. :000064-medium:
HOCAM ÇARE LED STOPTA

şu kodlamayı hala yapamadım ya ona yanıyorum. 3. fren lambasını da çakara açtım ki. tam cümbüş olacaktı. &:

Geri
Üst Alt