Bagaj kapağından su sesi geliyor.

aydin

Üye
İsim
Aydın
Selam arkadaşlar

2016 model golfum var. Dün akşam yağan yağmurdan sonra sabah bagajı açıp kaparken icerden su sesi geldiğini fark ettim. Iç kisimdaki stop lambalarının kapaklarını açtım ama birşey göremedim. Kapağın altındaki küçük deliğe baktım oda açık gözüküyor. Su nerden girmiş olabilir. 

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

İki yerde olması çok muhtemel. Bir tanesi stepnenin olduğu bölüm. Bir diğeri dış stopların alt kısmında yer alan hava tahliye bölümü.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bagaj kapağındaki plastikleri söküp bakabilirsiniz. Bagaj ile araba arasındaki kabloların aktarımı için iki tane bölüm var bagajı açınca görürsünüz o bölümden girmiş olabilir. Ya da stoplarınızda bir çatlak mevcut olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

arka cam suyu bagaj kapağı içinde hortumlardan sızmış içeride birikmiş olabilir,ses yapabilir o kısma bakmakta fayda var 

Eğer ki stoplarin sokulmusse ve oradan birşey gecirilmisse stop un soket kısmında bir plastik conta vardır orayı kontrol edin. Yıllardır çok gördüm stop yerinden kablo gecirenleri. Eğer arka stop a dokuyorsan.farin altındaki havalandirmadan su girmesi çok zor olabilecek bir şeydir. 

@Ömer Kahraman videonu detaylıca inceledim senin su alan yerin stop stop u sokup altidaki plastik contaya dikkatlice bak bence sorunun orada

@aydin ne olursa olsun bence kontrol et görsel atıyorum tam net değil ama neresi olduğunu görürsün belkide  soket kısmının etrafında bir plastik conta var orayı kontrol et bence . Kronik bir sorun bu vw lerde 

Screenshot_2019-09-26-21-14-21-340_com.google.android.youtube.png

Arkadaşlar sonunda sorunu buldum. Islerimden dolayı anca buldum. 

Başka arkadaşlarında başına gelebilir diye yazmak istedim.

Sorun bagaj kapağını açan amblemin yuvasından içeri su giriyor. Bu suda yuvadan aşağıya hortum ile tahliye deligine geliyor buradan dışarı çıkıyor. Benim o hortumu bagaj kapağında ufak bir işlem yaparken kesmişler sonrada düzeltmemişler. Amblemin ordan her su geldiğinde bagaj kapağına icine doluyordu. Neyse ki suyu farketim paslanma falan olmadan hallettim.

Herkese kazasız belasız güzel günlerde kullanmak nasip etsin.

20191203_151128.jpg

20191203_151133.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar sonunda sorunu buldum. Islerimden dolayı anca buldum. 

Başka arkadaşlarında başına gelebilir diye yazmak istedim.

Sorun bagaj kapağını açan amblemin yuvasından içeri su giriyor. Bu suda yuvadan aşağıya hortum ile tahliye deligine geliyor buradan dışarı çıkıyor. Benim o hortumu bagaj kapağında ufak bir işlem yaparken kesmişler sonrada düzeltmemişler. Amblemin ordan her su geldiğinde bagaj kapağına icine doluyordu. Neyse ki suyu farketim paslanma falan olmadan hallettim.

Herkese kazasız belasız güzel günlerde kullanmak nasip etsin.

Ekli dosyayı görüntüle 25612

Ekli dosyayı görüntüle 25613
Bu durum yanlış hatırlamıyorsam daha önce de görmüştüm. Geri görüş kamerasi logodan olan araçlarda alt resimde gözüken yerde içi delik tıpa var su tahliyesi için. Eğer hortum tıpadan ayrılmışsa su bagaj kapağında dolanıyor. Logo kamerası olmayanlarda böyle bi sorun olmuyor.

@ogzogz bende geri görüş kamerası yok ama işlem yaparken hortumu kesmişler sonrada düzeltmemişler. Bunu yapan servistekiler. Sanayideki tamirci değil.

Geri
Üst Alt