Serviste mi yoksa başka yerde mi?

Bugracan

Üye
İsim
Mustafa
Arkadaşlar Golf 7 aracıma hız sabitleme, park sensörü, far ve yağmur sensörü taktıracağım. Sizce bu işlemleri serviste mi yaptırayım yoksa bu işi yapan ehil kişilere mi? 

Serviste ön ve arak park sensörü 3.000 TL, hız sabitleme 2.500 TL fiyat verdiler. Far ve yağmur sensörü yokmuş serviste.

Ehil kişi ön ve arka park sensörü + kendi kendine park etme için 3500 TL, far ve yağmur sensörü için 550 TL fiyat verdi. Hız sabitleme için de 2000 TL fiyat verdi.

Ender elektronikten fiyat aldınız mı?

Servisin bu işlemleri hakkıyla yapabileceğinden şüpheniz yokmu?

Arkadaşlar Golf 7 aracıma hız sabitleme, park sensörü, far ve yağmur sensörü taktıracağım. Sizce bu işlemleri serviste mi yaptırayım yoksa bu işi yapan ehil kişilere mi? 

Serviste ön ve arak park sensörü 3.000 TL, hız sabitleme 2.500 TL fiyat verdiler. Far ve yağmur sensörü yokmuş serviste.

Ehil kişi ön ve arka park sensörü + kendi kendine park etme için 3500 TL, far ve yağmur sensörü için 550 TL fiyat verdi. Hız sabitleme için de 2000 TL fiyat verdi.
@necati abidende fiyat alın derim 

Park sensörü ve pla zor işçilik gerektiren bir işlem. Hakkı ile yapmak bir gün sürebilir. Ve serviste bu parçaları takmazlar. Universal ürünler kullanırlar. Diğer ikisi işçilik olarak zor değil ama yinede kolay sayılmayacak işlemler. Parçaları tedarik ederseniz ve İstanbul da iseniz montaj konusunda yardımcı olabilirim. Park sensörü ne söz veremem. Parça tedariği içinde AliExpress derim kesinlikle.

@Serkanasn ender elektronikte sadece sitesi üzerinden fiyatlara baktım. İstanbulda değilim. O yüzden taktıracak birini de bulmam lazım. 

İstanbula uzak değilseniz bir bahane bulup gidebilirsiniz, hem gezmiş olursunuz.

@Serkanasn maalesef uzağım. Yakın zamanda da gelemem. Aslında yaptırıp yaptırmama konusunda da kararsızım.

@Bugracan Fikir vermek icin: Taktirmak istediginiz Istediginiz opsiyonlarin hepsi benim aracimda var, iclerinden sadece park sensörü önemli, digerleri olmasada olur, hiz sabitleyiciyi hic kullanmadim, adaptif degilse zaten kullanisli degil,  yagmur yaginca silecekleri acmak cok sorun degil zaten ben her seferinde sensörden önce aciyorum silecekleri, beklemiyorum sensörü. Park sensörü olmadan kamera takilabiliyorsa direkt kamera taktirin derim.

Kesinlikle katiliyorum. Hiz sabitleyici yolun durumuna gore kendi kullaniminizdan daha fazla yakit harcayabiliyor aklinizda olsun. Yagmur sensorunun tek artisi, yagmur yagdigi surece calistirmasi. Bence de istediklerinizin arasinda en guzeli geri gorus kamerasi. Hatta sahsen bahsettiginiz tutarlarda donanim ekletecek olsaydim, park halindeyken de calisan, kaliteli goruntu kaydeden, one ve arkaya birer arac ici kamera taktirirdim. Sahsi fikrimdir, kolay gelsin...

@Bugracan Fikir vermek icin: Taktirmak istediginiz Istediginiz opsiyonlarin hepsi benim aracimda var, iclerinden sadece park sensörü önemli, digerleri olmasada olur, hiz sabitleyiciyi hic kullanmadim, adaptif degilse zaten kullanisli degil,  yagmur yaginca silecekleri acmak cok sorun degil zaten ben her seferinde sensörden önce aciyorum silecekleri, beklemiyorum sensörü. Park sensörü olmadan kamera takilabiliyorsa direkt kamera taktirin derim.
Yağmur sensörünü sadece yağan yağmurda çalışan bir sensör olarak düşünmek yanlış, yolda oluşan su birikintisinin karşıdan gelen araç tarafından yoğun bir şekilde ön cama geldiğini düşünün siz silecek kolunu yukarı çekene kadar kaza yapmanız mümkün ancak bu sensör sizden hızlı davranıp görüş mesafenizdeki kaybinizi neredeyse sıfıra indirecektir . Bu yazdıklarıma daha neler diyebilirsiniz ancak kazalar bu şekilde oluyor ☺️

Ben hız sabitlemeyi şehir içinde bile kullanır oldum (adaptif değil). Bence çabuk silip atıyorsunuz bu opsiyonları. Far ve yağmur sensörü de gayet kullanışlı opsiyonlar. Ben kesinlikle imkanınız varsa tavsiye ederim. Park sensörü artık zaten kesinlikle olmalı.

@krym daha önceki aracımda hepsi vardı ve gayet işe yarıyordu. Hız sabitleme uzun yolda çok işe yarıyor, radara yakalanmamak için özellikle güzel oluyor. Far sensörü de tünele ya da alt geçitlere gelindiğinde çok işe yarıyor. Yağmur sensörü de kendi hızını kendi ayarlıyor uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Zaten park sensörü en önemlisi sizin de dediğiniz gibi.

Geri
Üst Alt