START STOP DEVRE DIŞI BIRAKMAK

Orhan

Üye
İsim
Orhan
Normalde Stemei.de böyle bir kod yok. ama başlığı var yapım aşamasında diyor.

http://www.stemei.de/pages/coding/vw-golf-7/startstopp-funktion-deaktivieren.php

Denemek isteyen için şöyle bir çalışma var.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Start-stop'u iptal etmek değilde önceliği değiştirilemez mi acaba?  Demek istediğim kontağı her açtığımızda sistem devreye giriyor, düğmesine basarak kapatıyoruz. bunun yerine kontağı açtığımızda kapalı kalsın biz istersek düğmeye basıp devreye alalım! Böyle bir kodlama olsa güzel olurdu.

Start-stop'u iptal etmek değilde önceliği değiştirilemez mi acaba?  Demek istediğim kontağı her açtığımızda sistem devreye giriyor, düğmesine basarak kapatıyoruz. bunun yerine kontağı açtığımızda kapalı kalsın biz istersek düğmeye basıp devreye alalım! Böyle bir kodlama olsa güzel olurdu.
Gayet mantıklı bir öneri. Araştırmak lazım belki de vardır.

Deneyen ve sonuç alan olursa ihtiyaç duyan arkadaşlar için paylaşım yaparsa mükemmel olur. Teşekkürler

One Life Live it.!!!

bizimkiler biraz geri zekalı hafızaları yok malesef en azından şimdilik akıllarında tutamıyorlar.Akü Voltajı 7.6V'nin altına indiğinde startstop çalışmaz.

19 Can gateway-10 adaptation-Start/Stop Voltage limitini 12V yaparak komple iptal edebilirsiniz.Yani eşik değerini yukarı çektiğinizde ve akü voltajınız hiçbir zaman 12'Vnin üstünde olmayacağı için start stop devre dışı kalıcaktır Ayrıcada arıza falan yakmayacaktır...

Videoda modülle çözmüşler.
Bunu bende izlemiştim. Ufak basit bir devresi var. İstikrarlı çalışan bitane bulursam deneme yapmayı düşünüyorum.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim bu sistem ile ilgili aklıma takılan bir soru var. Turbo araçlarda motoru bir süre bekletmeden kapatmayın derler turbonun yağlanabilmesi için bu sistem devrede oldumu ansızın kapatıyor motoru turboya bir zararı var mıdır?

Bunu bende izlemiştim. Ufak basit bir devresi var. İstikrarlı çalışan bitane bulursam deneme yapmayı düşünüyorum.SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aşağıdaki link de de görüldüğü üzere bu iş için modül yapmışlar. Start stop en son hangi pozisyonda ise kontağı kapatıp geri açtığınızda aynı pozisyonda kalıyor. Yani araç çalışırken start stop'u düğmeden kapattıysanız kontağı kapatıp daha sonra geri açtığınızda kapalı kalmaya devam ediyor.

Ama fiyatı biraz pahalı geldi bana.

Not olarak; start stop avrupa'daki yasalar dolayısı ile devre dışı bırakılamıyormuş sanırım araç emisyon değerlerine göre vergi aldıklarından ve start stop da düşük emisyona yardımcı olduğundan dolayı.

http://shop.stemei.de/de/start-stopp-automatik-memory-modul-ssam-modul-vw-audi-seat-skoda

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet emisyonda etkili startstop,golfte gene guzel calisiyor b8de kafalari yiyecegim emisyonu dusurmek icin araba daha durmadan stop ediyor.Mesela isiklara geldim yavasliyorum,10km/h hizin altina dusunce hemen kapatiyor araba daha stop etmeden

Evet emisyonda etkili startstop,golfte gene guzel calisiyor b8de kafalari yiyecegim emisyonu dusurmek icin araba daha durmadan stop ediyor.Mesela isiklara geldim yavasliyorum,10km/h hizin altina dusunce hemen kapatiyor araba daha stop etmeden
Bunu golfte de yaşadım Hocam. 

Sivastayken denediğim bir golfte ışıklara yaklaştım araç daha durmadan stop etti aracı. Yeni nesillerde sanırım öyle, bizim araçta rastlamadım hiç bu duruma.

Bunu golfte de yaşadım Hocam. 

Sivastayken denediğim bir golfte ışıklara yaklaştım araç daha durmadan stop etti aracı. Yeni nesillerde sanırım öyle, bizim araçta rastlamadım hiç bu duruma.
Demekki guncellme yapmislar,benim golf 2013 passat 2016.Vagdan iptal ettim komple passatinki cok kotu.Mesela durup park edicem geri vitese takip arabayi yavasliyorum durmadan stop ediyor,geri vitese takinca hemen calisiyor...vs euro6 normunda emisyonu iyice dusurmek icin yapmis olabilirler bu sistemi.

Merhaba,

Start-stop'u ben de devre dışı bırakmak istiyorum ama aklıma takılan birkaç husus var:

1) Bu işlem aracın garanti dışı kalması vb. bir sorun yaratır mı? 

2) Yakında ilk 15.000 bakımı var aracımın, Doğuş otonun servisinde rica etsem yaparlar mı?

3) Başka bir özel serviste yaptırsam araca bağlantı yapıldığı anlaşılır mı (yine garanti korkusu)

4) Periyodik bakımda güncelleme yapıldığında bu parametrenin yeniden ayarlanması gerekir mi?

Geri
Üst Alt