Selam arkadaşlar.Bu gazyağı ile ilgili kafama takılan seyler var?

fanajal

Katılımcı Üye

İsim
Musti
Öncelikle selamlar.Daha önceki aracimda kullandigim garajda duran 1 lt kadar gaz yağı var.O aracimi da sifir almistim bi kaç yildan sonra gaz yağı ile silmeye basladim.Mukemmel sonuç alıyordum hem ucuz hem pratik...Fakat bir sürü olumlu olumsuz yorum okuyordum.Su anda 2018 sifir aldigim Golfume hiç gazyağı uygulamasi yapmadim cesaret edemedim sikinti olurmu diye.Bu konu hakkında tecrübesi olan arkadaşlar düşüncelerini paylasirsa cok sevinirim.Saygilar.

Hocam merhaba,

Gazyağını ben zift temizlemek için kullanıyorum ve dediginiz gibi uygun fiyatlı, bilindik markaların ürünlerine göre.

Geçtiğimiz wax uygulamasından sonra bilirkişi diyebileceğim bir üstad wax tan önce gazyağı uygularsan parlaklığa ciddi katkısı olur demişti.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle selamlar.Daha önceki aracimda kullandigim garajda duran 1 lt kadar gaz yağı var.O aracimi da sifir almistim bi kaç yildan sonra gaz yağı ile silmeye basladim.Mukemmel sonuç alıyordum hem ucuz hem pratik...Fakat bir sürü olumlu olumsuz yorum okuyordum.Su anda 2018 sifir aldigim Golfume hiç gazyağı uygulamasi yapmadim cesaret edemedim sikinti olurmu diye.Bu konu hakkında tecrübesi olan arkadaşlar düşüncelerini paylasirsa cok sevinirim.Saygilar.
100 liralık wax/cila alsanız tek uygulamayla aracın boyasını 3-4 ay korursunuz., bir kutu 25-30 uygulama çıkarır ve sizi 3-4 sene idare eder., zift çıkarmada kullandığımız gaz yağı uzun dönemde verniğe iyi şeyler yapmaz.. babadan kalma yöntemler yerine daha pratik ve aracın boyasını koruyan ürünleri tercih etmenizi öneririm., wax aracın boyasını güneşten, kuş pisliğinden, ağaç reçinelerinden, asit yağmurlarından korur, kirlenmesini geciktirir, kısacası boyayı etkileyicek tüm dış etmenlerden korur., derin parlaklık ve su kaydırıcılık kazandırır., kirlenince kolayca kirlerin temizlenmesini sağlar., gaz yağı parlaklıktan başka hiç bişey yapmaz..

100 liralık wax/cila alsanız tek uygulamayla aracın boyasını 3-4 ay korursunuz., bir kutu 25-30 uygulama çıkarır ve sizi 3-4 sene idare eder., zift çıkarmada kullandığımız gaz yağı uzun dönemde verniğe iyi şeyler yapmaz.. babadan kalma yöntemler yerine daha pratik ve aracın boyasını koruyan ürünleri tercih etmenizi öneririm., wax aracın boyasını güneşten, kuş pisliğinden, ağaç reçinelerinden, asit yağmurlarından korur, kirlenmesini geciktirir, kısacası boyayı etkileyicek tüm dış etmenlerden korur., derin parlaklık ve su kaydırıcılık kazandırır., kirlenince kolayca kirlerin temizlenmesini sağlar., gaz yağı parlaklıktan başka hiç bişey yapmaz..
Sayın hocam belirtmiş olduğunuz vax/cilanın markasını yazabilirmisiniz.Arabam bu olumsuzlukların hepsine maruz kalıyor.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@forzaGilles Selam Ali Wax/Cila marka önerin var mı?

Sayın hocam belirtmiş olduğunuz vax/cilanın markasını yazabilirmisiniz.Arabam bu olumsuzlukların hepsine maruz kalıyor.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam bütçenize göre aşşağıdaki waxlardan birisi tercih edilebilir;

Valet pro Beading Marvellous 

Valet pro Mad Wax 

Soft99 Fusso 12 

Finish Kare 1000p Hi-temp wax 

Collinite 476s 

Collinite 915

@forzaGilles Selam Ali Wax/Cila marka önerin var mı?
Selam bu tamamen bütçe ile alakalı 5000bine de wax var., 200’e de var.. 

Soft99 fusso f/p ürünü diyebilirim, dayanım olarak en uzun süreli ürün diyebilirim., soft99 kiwami ‘de olabilir., bütçe varsa daha iyileri elbet var., 10bin e bile var.. :)  

@forzaGilles Hocam bu wax cila yöntemini araca nasıl uyguluyoruz. Anlatımınız "hadi ya" dedirtti inanın. 

@forzaGilles Hocam bu wax cila yöntemini araca nasıl uyguluyoruz. Anlatımınız "hadi ya" dedirtti inanın. 
Ben kısaca anlatayim. 

Güneş te uygulanmamalı gölge veya kapalı garaj olursa daha iyi olur

Araca komple deilde parça parça uygulanması daha uygun ve basit olur

Ultra ince sürülmelidir. Çok surecegim çok parlasın mantığı yanlıştır.

Tüylü mikrofiber bez ile silinmesi gerekir.

Çok fazla kuruması ve çok erken silinmemesi gerekir. Havanın nemi ve sıcaklığına bakarak 5dk falan beklenmesi lazim.

Video izlenirse daha anlatıcı olur

Benim tavsiyem fk1000 ve Collinite 915

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles @forzaGilles Hocam evde var bir kutu Formula 1 usa 20 tlye almıştım 😂😂😂Bikere kullanayim dedim uğraş uğraş ustunede yağmur denk gelmezmi dedim waxinada sanada😅Zaten böyle seylere para vermeye karsiyim ama kesenin agzini açmak lazim🙄

@fanajal @Recep Gül 

Aslında wax uygulaması da silmesi de kolay birşey., bu birazda ürünün içeriği ile alakalı oluyor.. örneğin soft99 kiwami veya valet pro’nun waxları uygulaması kolay bir ürünlerdir..  

Diğer etken insanlar çok sürünce daha iyi korur mantığıyla ayarı kaçırıyor, bu tamamen yanlış bir mantık., bu da parlatma aşamasında silmesini zorlaştırıyor.. Az bir miktar yeterli geliyor., Çayınızı yanına alıp acele etmeden panel panel sürüp keyif alarak yaplınca ortaya muazzam sonuçlar çıkmakta.. Yağmur çok sorun değil., sadece güneş altında veya sıcak panelde yapılmakdıktan sonra korkulacak bişey yoktur.. 

Bu kadar vaktim yok diyenler için diğer alternatif; Koch Chemie Protector Wax diye bir ürün var., 250-500ml. bölünmüş olarak veya 1lt. orjinal şişede satılıyor.,  Sprey şişede 15-20ml. ürün 500ml. su karışımı hazırlıyorsunuz., aracı yıkama işlemi bittikten sonra (araç ıslak halde iken) ürünü araca spreyliyorsunuz sonra su ile durulayıp kuruluyorsunuz., veyahut durulamayı es geçip direkt kurulaya da biliyorsunuz.. Kaliteli bir ürün alman malı hem de kullanım sarfıyatı düşük, fiyatı oldukça uygun., Çok vakit ayıramayanlar için biçilmiş kaftan., 500ml. alsanız uzun süre idare edecektir..

@forzaGilles Hocam dün Sonax extreme brillant shine aldim bagaj havuzu aldim sahler paspas aldim silikon koruyucu aldim kapi lastikleri icin bayaa harcadik bakalim😂

@forzaGilles Hocam dün Sonax extreme brillant shine aldim bagaj havuzu aldim sahler paspas aldim silikon koruyucu aldim kapi lastikleri icin bayaa harcadik bakalim😂
Sonax bsd biraz toz tutma sorunu olsa da güzel üründür., küçük bir tüyo; ürünün bir kısmını boş şişeye boşaltıp, üzerine azıcık 100-150ml. su (içme suyu) ilave edin., bu şekilde hem uygulaması/silmesi kolaylaşır hem de toz tutma azalır.. Bir de bsd’yi ister su katın, ister su katmadan kullanın ama her uygulama öncesi iyice çalkalayın..!! 

Geri
Üst Alt