EE A3 1.5 Tfsi Sportback

@ErenErdem öncelikle hayırlı olsun, kazasız belasız süreşler dilerim, hazır 150lik a3 bulmuşken affınıza sığınarak merak edilen bir soruyu sormak istedim aracı alırken şanzıman hakkında bilgi aldınız mı, audilerde dq200 kullanılmıyor diye bir şehir efsanesi dolaşıyor ya da araç etiketindeki şanzıman kodu ne acaba? 1.5 golflerle kıyaslayabiliriz.

Öncelikle kazasız günlerde kullanın. Bende 1.5 tsi + 150 hp highline golfümü almadan önce bu modele ile arasında çok kalmıştım. Sıfır aldığım için 2019 kasımda 18k Bi fark vardı yanlış hatırlamıyorsam aralarında. Verilmeyecek Bi fark değildi. Motor ve şanzıman aynı yapıda. Ama hayalet gösterge, hız sabitleme ve iç konfor koltuk ısıtma far yıkama golfte ağır basmıştı bende:) a3 ünde sportif görünümü hala içimde Bi uktedir. Güle güle kullanın. 
Teşekkür ederim, Golf u iç hacim olarak arıyorum diyebilirim, saklama alanı daha fazla ve kullanışlıydı

Parçaları nerden/ne zaman tedarik ettiniz hocam?
Doğuş ve ender den temin ettim yaklaşık 2 ay sürdü tedarik süreci

@ErenErdem öncelikle hayırlı olsun, kazasız belasız süreşler dilerim, hazır 150lik a3 bulmuşken affınıza sığınarak merak edilen bir soruyu sormak istedim aracı alırken şanzıman hakkında bilgi aldınız mı, audilerde dq200 kullanılmıyor diye bir şehir efsanesi dolaşıyor ya da araç etiketindeki şanzıman kodu ne acaba? 1.5 golflerle kıyaslayabiliriz.
Aslında bunu ben de merak ediyorum. Aracın şanzımanıyla ilgili bir kaynak şimdilik bulamadım. Fabrikasyon etiketleri paspasımda yada aracın içinde çıkmadı :/  Şahsi ve kullanıma bağlı tecrübemi söylemem gerekirse şanzıman tepkisi bakımından 1.4tsi golf um ile a3 ün tepkileri birebir aynı

@bf417 kullanım kılavuzu ilk sayfasına yapıştırılan etikette transmission codu TXU olarak yazıyor. Benim 1.5tsi aracımın fabrikasyon olarak hatalı çıktı şanzımanı ve garanti kapsamında değişti. Servis kaydında takılan dsg nin kodunu "0CW300050A" olarak araştırdım. https://m.oemvwshop.com/0cw300050a-00c-7-speed-dual-clutch-gearbox-p2292470/ burada dsgnin kullanıldığı araçlara kadar anlatılan bir kaynak buldum. 2017 ve sonrası A3lerde de kullanılıyor. 

@bf417 kullanım kılavuzu ilk sayfasına yapıştırılan etikette transmission codu TXU olarak yazıyor. Benim 1.5tsi aracımın fabrikasyon olarak hatalı çıktı şanzımanı ve garanti kapsamında değişti. Servis kaydında takılan dsg nin kodunu "0CW300050A" olarak araştırdım. https://m.oemvwshop.com/0cw300050a-00c-7-speed-dual-clutch-gearbox-p2292470/ burada dsgnin kullanıldığı araçlara kadar anlatılan bir kaynak buldum. 2017 ve sonrası A3lerde de kullanılıyor. 
Listede golf yok😂

IMG_20200421_145152.jpg

Evet bende farkettim. Servisin sipariş verip taktırdığı dsg bu bendeki şuan. Daha iyi olacak eskisinden derken bunu kastetti servis danışmanım sanırım:))
İlk aldığınızda kodu neydi peki

@bf417 bilmiyorum açıkçası. Bu kodu servis kaydında görüp baktım. Birebir aynısı mı değil mi sormak lazım. Bu dsg de sıkıntı yaşamayacaksınız dediler. Doğuş baya ilgilendi bu konuda. Hem yetkili bayi hem merkezden. 

@ErenErdem Hayırlı olsun hocam gayet hos güzel olmuş... jantlar ojinal oz mu ? ebat ve maliyeti paylasabilirmisiniz?

@metinkar Metin abinin destekleriyle Eibach 3.5 yaylarımızı taktıktan sonra jant lastiksiz olmaz diyip Oz racing Superturismo Lm ve michelin pilot sport 4 montajımızı da yaptırdık :)

Ekli dosyayı görüntüle 35821
Hocam bende golf r dan kalma oz jantlarımı taktım ama bir tık yüksek oldu. Yaylarla gelen sertlik konfor farkını merak ediyorum. Tecrübelerini aktarırsan sevinirim.

50910156-05A8-4720-87DD-DC0CC06FD9C4.jpeg

@ErenErdem Hayırlı olsun hocam gayet hos güzel olmuş... jantlar ojinal oz mu ? ebat ve maliyeti paylasabilirmisiniz?
225 40 18 ebat kullandım, jantlar orjinal oz, aracımın üstündeki lastikleri verdim eski jantlar bende kaldı 10500 tl maliyeti oldu yeni jant lastik takımının

Hocam bende golf r dan kalma oz jantlarımı taktım ama bir tık yüksek oldu. Yaylarla gelen sertlik konfor farkını merak ediyorum. Tecrübelerini aktarırsan sevinirim.

Ekli dosyayı görüntüle 35829
Sizin Sport donanım benim aracıma göre 2 cm kadar daha alçak, yaylardan sonra hem önden hem arkadan 2 parmak boşluk kaldı diyebilirim. Konfor olarakta araçta yay olduğu hissediliyor ancak beni rahatsız edecek şekilde bir sertlik olmadı diyebilirim. 

Orjinal jantlar ve yaylarla fotoğraf ekledim, eibach sonrasının daha net anlaşılması için.

20200719_195829.jpg

Ön camdaki ufak çatlaktan dolayı cam değiştirirken 8V3845099Q NVB parça numaralı şerit takip destekli camımız takıldı, şerit takip için tesisat çekildi, hayalet harici kodlandı ancak ön cam kamerası tedarik sıkıntısından dolayı aktifleştirmemiz 2 3 ay sonra olacak. 
Aynı zamanda mib 2.5 retrofitimizle navigasyon ve kablolu car play özelliklerimiz eklendi. Yeni tip anahtar kabuğuna geçtik.

Birkaç güncel fotoğraf

20210127_150816.jpg

20210127_095432.jpg

20210127_104509.jpg

20201209_190830.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ErenErdem 

Ön camdaki ufak çatlaktan dolayı cam değiştirirken 8V3845099Q NVB parça numaralı şerit takip destekli camımız takıldı, şerit takip için tesisat çekildi, hayalet harici kodlandı ancak ön cam kamerası tedarik sıkıntısından dolayı aktifleştirmemiz 2 3 ay sonra olacak. 
Aynı zamanda mib 2.5 retrofitimizle navigasyon ve kablolu car play özelliklerimiz eklendi. Yeni tip anahtar kabuğuna geçtik.

Birkaç güncel fotoğraf

Ekli dosyayı görüntüle 42402

Ekli dosyayı görüntüle 42403

Ekli dosyayı görüntüle 42404

Ekli dosyayı görüntüle 42405
@ErenErdem anahtar kabını nereden aldınız , link paylaşabilir misiniz ? 

Geri
Üst Alt