Jump to content

Recommended Posts

Selamlar.

2017 model ustu,

km cok yuksek olmayan,

ciddi kazasi olmayan

donanim olarak hayalet ekran ve cam tavani olan

1.4tsi 150hp ya da 1.6tdi

otomatik vites

ozelliklerine sahip bir Golf ariyorum.

Kendi kullandigim araba Mercedes W205 c200d Bluetec AMG. Bunu da satiyorum, meraklisina linkini gonderebilirim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Vazgecmeye icim elvermiyor cok guzel cok kaliteli araba. Degistirme sebebim, İstanbul trafiginde bu kasa arabayi kullanmak bana zahmetli geliyor. Yakit olarak sehiricinde asiri yakmasa da cok ekonomik de degil, ki bu da kasa agirligiyla alakali. Uzun yolda cok ekonomik o ayri. Bir de servis masraflari vs gereksiz pahali buluyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Clio da  2.8 gibi veriler yakalayan DCI motor

Mercedese takılınca yakıt devalüasyonun babası oluyor.

Kağıt helva kıvamındaki Clio da ekonomi

Gemi mercedeste fıssss

Devamlı 8,5/9,5 gibi değerler bu nasıl dizel deyip mercedestenn soğutur insanı

SCC bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Mert Y. Dogru soyluyorsun ama ben kullandigim arabanin hep yeni kalmasindan yanayim. Bi arabaya ekstra ekletmeler yapmadiysam, keyfini cikardiktan sonra eskimeden satmak istiyorum. Bir de mercedes icin bahsettigim durumlar var tabii. Yoksa ilana koydugumdan beri araba daha bir guzel gorunuyor gozume :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, Savatage yazdı:

Clio da  2.8 gibi veriler yakalayan DCI motor

Mercedese takılınca yakıt devalüasyonun babası oluyor.

Kağıt helva kıvamındaki Clio da ekonomi

Gemi mercedeste fıssss

Devamlı 8,5/9,5 gibi değerler bu nasıl dizel deyip mercedestenn soğutur insanı

Yine bir reno motoru vakasi :) Motoru reno uretiyor diye clio’yla ayni degerleri beklemek cok enteresan bi kiyas degil mi? O halde talisman ile clio’nun da ayni degerleri bulmasini beklemeliyiz. Biri 1100 digeri 1500 kg agirligindaki araclardan bahsediyoruz, teknik detaya girmesek bile aradaki 400 kg fark bile yakit tuketimini belirler hangi arac olursa olsun.

Mercedes’ten niye sogudunuz bilmiyorum ama tahminimce hic W205 c200 kullanmadiniz. Yanlis anlamayin kucumsemek icin soylemiyorum ama arabanin hakkini da yememek lazim. :)

Sizin deyiminizle CLİO:

B5B5037A-8EDB-4868-B520-6265E4FCE859.jpeg.78292e04b99323b9a8ebc23f1ca75a90.jpeg

Mercedes c200

CE701DB4-6994-4198-A57C-A1C5DFDA557B.jpeg.9e4d59f6e0a4c9d5cd70185cd3412e73.jpeg

:) :) 

tarihinde yunusaktas91 tarafından düzenlendi
golfaşkı bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Clio' ya kağıt helva dedim ya...konunun noktası bu zaten !

C200 kullanıcılarının hatası şu! Tabiki daha fazla yakar diye aldılar..

Trafiksiz otoban stil 3 lü 3,5 lu değerler hadi 4,5 hadi 5,5 olsun diye aldılar

Durum 7,5--8,5--olunca Mercedes bile davasından vaz geçti....

Yani ortada kabul edilebilir BAĞIL HATA düşünülenden fazla çıktı bunu kabul edelim

Biz burada dizel/benzin üzerinden 

TSI /TDI motoru yüzlerce kere yumurta tokuşturur gibi tokuşturduk tokuşturmaya devam ediyoruz.

Ve ben TDI kullanıcısı olduğum halde 

1.0 ve 1.2 TSI  benim de ilk başta hesap edemediğim şekilde TDI ları tokatlıyor bazen! 

Evdeki hesabı çarşıya uyduramamak

Olay reno motoru değil !

Ama dizel makul mantık sınırları içinde yakmalı!

Şunuda söyleyim

1.5 DCI ,,, 1.6 TDI dan daha iyi bir motor

Sorunsuzluk ve ekonomisi daha iyi...

Ben reno motorlu mercedesee binmem diyenlerden değilim...

Dizel gibi yaksın multijette olur ...niye olmasın

Mmt0634 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Acikcasi isten eve donerken sehirici 15 kmlik mesafede 4,8 lt gormuslugum var. 15 km tabii ki kistas degil ama suan gunluk kullanimimda yol bilgisayarinin 500 km boyunca gosterdigi ortalama yakit tuketimi 6,8.

Mercedes’in de “az yakiyor” diye bir reklami oldugunu sanmiyorum. İciyle disiyla gercekten bu fiyatlara cok kaliteli bir araba.

Eskiden dizeller daha az yakardi, yakit daha ucuzdu ama simdi ikisi de yok. O yuzden ben de bulabilirsem benzinli bir Golf alacagim. 

golfaşkı bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Al abi 1.0 tsi Dsg gazlamadigin zaman az yakarsin vergisini bakimini az ödersin.Gazlarsanda 0.100 de tokatlamadigin araba nadir olur😉 Gidiyorum da yakiyorumda dersin...Yani biz oyle yapıyoruz...Fakat Mercedes'in konforunu yildizini ararmisiniz bilemem🙄

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@yunusaktas91 hocam aslında yakıt değerleri 1.6 tdi golften çok farklı değil uzun yolda tdi golf ortalama tüketimim 5 lt şehir içi de 6-7-8 kullanımıma göre değişiyor ama genelde 7-8 civarı,  6 ya düşmem için sakin kullanmam gerekiyor

tarihinde bangduck tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, fanajal yazdı:

Al abi 1.0 tsi Dsg gazlamadigin zaman az yakarsin vergisini bakimini az ödersin.Gazlarsanda 0.100 de tokatlamadigin araba nadir olur😉 Gidiyorum da yakiyorumda dersin...Yani biz oyle yapıyoruz...Fakat Mercedes'in konforunu yildizini ararmisiniz bilemem🙄

Valla acikcasi donanimli yeni bi Golf’e gecersem attan inip esege binmis gibi hissetmeyecegim. Yildiz derdim yok ama ayni konforu bulamayacagimi da biliyorum. Yine de 1.0 motora kadar inmeyi dusunmuyorum simdilik. 1.5 tsi 150hp ya da 1.6 tdi var kafamda...i

fanajal bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, bangduck yazdı:

@yunusaktas91 hocam aslında yakıt değerleri 1.6 tdi golften çok farklı değil uzun yolda tdi golf ortalama tüketimim 5 lt şehir içi de 6-7-8 kullanımıma göre değişiyor ama genelde 7-8 civarı,  6 ya düşmem için sakin kullanmam gerekiyor

O yuzden benzinli dusunuyorum. 1.5 tsi 150 hp olani hem performans hem yakit olarak iyi bir motor diye biliyorum.

Varsa tavsiyeleriniz, paylasmanizdan memnun olurum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@yunusaktas91 golf sahibiyim w210 e320 a  bindikten sonra arabamdan soğudum aracım highline Extra donanımlarıda var. Şu an dediğim gibi w211 bulunca satmayı düşünüyorum. Birde şunu söyleyeyim gerçekten attan inmiş gibi olabilirsiniz. Uzun yolda mercedes konforunu kesinlikle ararsınız. Tabiki sizin tercihiniz saygımız var. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@agacmalzeme Aradaki farki az cok tahmin edebiliyorum, cok takintili bi insan degilim, bu farklar sanirim benim icin kabul edilebilir duzeyde. Deneyip gorecegiz, cok pisman olursam geri donerim en fazla :) 

Onerileriniz icin cok tesekkur ederim. Hala cok fazla bilgiye sahip degilim Volkswagen motorlari ve donanimlari hakkinda. Tavsiye ve onerilere acigim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1.0 Tsi'a kadar inmek hemde DCI'dan inip,  her iki motoruda kullanmis birisi olarak söyliyebilirimki motor ve sanzuman olarak kademe atlarsiniz 1.0 TSI DSG ile, 1.5 TSI ise 1.0'dan asiri yüksek performans göstermiyor, 1.0 TSI cok basarili bir motor, 1.5 TSI ise o hacme göre siradan bir motor, cok daha iyisini yapabilirlerdi.

tarihinde krym tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, krym yazdı:

1.0 Tsi'a kadar inmek hemde DCI'dan inip,  her iki motoruda kullanmis birisi olarak söyliyebilirimki motor ve sanzuman olarak kademe atlarsiniz 1.0 TSI DSG ile, 1.5 TSI ise 1.0'dan asiri yüksek performans göstermiyor, 1.0 TSI cok basarili bir motor, 1.5 TSI ise o hacme göre siradan bir motor, cok daha iyisini yapabilirlerdi.

Yani 1.0 tsi’in c200 motorundan daha iyi oldugunu mu soylediniz, ilk bolumu tam anlayamadim. Dusuk hacimli motor, detayina girmeden bile her acidan daha ekonomik (sehiricinde) kabul. Performans acisindan beklentim, gidip caddede hiz yapmayacagim, sahilde yanlamayacagim, lastik yakmayacagim ama gaza bastigimda rica minnet ataga kalksin istemem, yokuslari kirbaclayarak cikarmayi istemem, vs. Ayrica uzun yolda belli bi hizin ustune cikinca ekstra yakit sarfedecekse bi esprisi olmayacak yine.

Bunlari dusunerek hic 1.0 motor bakmadim ama farkli bir durum varsa dogru bilgi sizlerde...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@yunusaktas91 Sayın Yunus bey size önerim acilen 1.0 Tsi test sürüşü yapmanız. Ben çok memnunum motordan. 1,2-1,6 arası çok araç kullandım bence aralarında dağlar kadar fark yok 1.0 motor olduğundan haberiniz bile olmayacak kullanırken. Teknolojinin nimetlerinden faydalanmak lazım. iyi günler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...