COMİNG HOME ÖZELLİĞİNİ SİNYAL KOLU İLE DEVREYE SOKMAK (FAR SENSÖRÜ OLMAYAN ARAÇLARDA)

Orhan

Üye
İsim
Orhan
Aşağıdaki kodlama geçerlidir:

Select STG 09 (vehicle power)

STG Access Permission -> Function 16

Enter access code 31347

STG adjustment -> function 10

( 2 )- Comfort illumination- meneesteuerung coming home werkseinstellung

menüden Active yapın.

( 4 )- Comfort illumination- coming home leuchten

açılan menüden  Low beam yaparsanız farlar yanar Fog light yaparsanız sisler yanar.

( 1 )- Comfort illumination- coming home verbaustatus

menüden Manuel yapın.

( 5 )- Comfort illumination- coming home einschaltereignis

menüden İgnition yaparsanız selektör koluyla özellik çalışır. Driver door denilirse sürücü kapısı açılınca olur ama biz far sensörü olmayan bir araçta bu kodlamayı yaptığımız için her halukarda selektör kolunu çekerek çalıştırmanız gerekir kapının açılması ile çalışmamakta denenmiştir.

Ayrıca media ekranda coming home ve leaving home özelliğinin açıldığını göreceksiniz. oradaki kutucuklara tık atın. ancak bunu yapsanız bile yine far sensörü olmadığından  leaving home özelliği çalışmayacaktır.

mecburen sadece coming home özelliğini  selektör kolu vasıtasıyla kullanmaya başlayacaksınız.

ÖNEMLİ NOT:  Çalışması için bir kez selektör yaptıktan sonra sürücü kapısının açılması lazım bilginize. Mantık olarak araçtan sürücünün inmesi gerekli. Bunu yapmadan diğer kapıları açıp inmiş olsanız  ve menü ekrandan tıklama yapsanız bile çalışmadığını görürsünüz. 

Bir de Ayarlardan Işık ayarlarını fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekmekte. Aksi halde özellik çalışmayacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam aracım midline plus yukarıdaki kodlamayı yaptım. Fakat çalışmadı. Acaba midline plusda çalışmıyor mu?

Hocam kodlamayı yaptıktan sonra Media ekranından süreyi belirlendiniz mi ?@mk7_white

Sent from my iPhone using Tapatalk

aynı şekil benimde , ekrana kodlama gelmesine rağmen üstüne tıkladığıdımda bu özellik şuan kullanılamaz diyodu ?

aynı şekil benimde , ekrana kodlama gelmesine rağmen üstüne tıkladığıdımda bu özellik şuan kullanılamaz diyodu ?
Hocam ya kontak kapalıyken denemişsinizdir ya da kodlama eksik yapılmıştır.

Hocam kontak acikken yaptim bir kac sefer denedim ekrana kodlama geldigi halde uzerine tikladigimda bu ozellik simdilik kullanilamaz diyor. Yukaridaki kodu bir kac sefer denedim yukaridaki kodda eksiklik var mi

kontak açıkken denedim çünkü ek litre selektörde sisler bi kaç gizli özellik daha aktif ettim sadece leaving home aktif olmadı..

Hocam kontak acikken yaptim bir kac sefer denedim ekrana kodlama geldigi halde uzerine tikladigimda bu ozellik simdilik kullanilamaz diyor. Yukaridaki kodu bir kac sefer denedim yukaridaki kodda eksiklik var mi
Hocam kodda bir eksik göremedim. Aşağıda paylaştığım kanalları kontrol edebilir misiniz. Araç başındayken bana mesaj atabilirseniz birlikte de bakabiliriz.

(1)-Comfort illumination-Coming Home Verbaustatus > Value: manuel

(2)-Comfort illumination-Menuesteuerung Coming Home Werkseinstellung > Value: active

(3)-Comfort illumination-Menueeinstellung Cominghome > Value: 0 - 30 (saniye)

(4)-Comfort illumination-Coming Home Leuchten > Value: Low beam (kısa farlar), fog lights (sis farları)

(5)-Comfort illumination-Coming-home Einschaltereignis > Value: Driver door (sürücü kapısı açılınca), ignition (kontak kapandıktan sonra)

kontak açıkken denedim çünkü ek litre selektörde sisler bi kaç gizli özellik daha aktif ettim sadece leaving home aktif olmadı..
Hocam araçta far sensörü yoksa Leaving Home çalışmıyor maalesef. Kodlama başlığı da far sensörü olmayan araçlar içindir zaten.

Yukaridaki kodlamayi aynen yaptim. Maalesef selektor atinca yada kapiyi acinca farlar yanmiyor. Aracim midline plus far sensoru yok.

Yukaridaki kodlamayi aynen yaptim. Maalesef selektor atinca yada kapiyi acinca farlar yanmiyor. Aracim midline plus far sensoru yok.
Hocam sistem şu şekilde çalışıyor. Media ekranından süreyi ayarladıktan sonra kontağı kapatın. 1 kez selektör yapın ardından kapıyı açın. Gerçi kapının ne Zaman açıldığı önemli değil ama kontağın kapalı olması lazım selektör yaparken.

Hocam media ekranina coming home geliyor fakat uzerine basip aktif etmek istedigimde bu ozellik simdilik kullanilamaz gibi bir uyari veriyor aktif edemiyorum. Kontagi kapatip selektor yapip kapiyi acinca maalesef farlar yanmiyor. Benim merak ettgim midlineplusta daha once calistirabilen var mi acaba?

benim bildiğim 2015 araçlarda bu kodlama işe yaramıyor benimde mk7_white gibi oluyor sistem aracım comfortline..

Hocam media ekranina coming home geliyor fakat uzerine basip aktif etmek istedigimde bu ozellik simdilik kullanilamaz gibi bir uyari veriyor aktif edemiyorum. Kontagi kapatip selektor yapip kapiyi acinca maalesef farlar yanmiyor. Benim merak ettgim midlineplusta daha once calistirabilen var mi acaba?
Hocam kontağı açın, Car menüsüne girin, ekranda sağ alttan ayarlara girin, en alttaki fabrika ayarlarına girin, oradan ışık ayarlarını sıfırlayın ve tekrar deneyin bakalım açılacak mı coming home.

benim bildiğim 2015 araçlarda bu kodlama işe yaramıyor benimde mk7_white gibi oluyor sistem aracım comfortline..
 Sizde dener misiniz hocam

Hocam kontağı açın, Car menüsüne girin, ekranda sağ alttan ayarlara girin, en alttaki fabrika ayarlarına girin, oradan ışık ayarlarını sıfırlayın ve tekrar deneyin bakalım açılacak mı coming home.

Sizde dener misiniz hocam

mse hocamla az once bu konuda biraz direndik bir arkadaşımızın aracın başarıyla sonuçlandı hocamıza teşekkür:))

Geri
Üst Alt