Ön cam buharlaşması

Wyt23

Üye
İsim
Vahit
1 ay önce yetkili serviste(Mardin beşer) ön camı değiştim ve geceleri 15 derecelere düşünce buharlaşma çok olmaya başladı ve bana hiç normal gelmedi, önceki aracım egeaydı ve öncamı açmak bana işkence geliyordu. Golfte normal bir durum mu camın buharlaşmasına basit bir çözüm var mı? Klimayla mı yoksa kaloriferle açılıyor mu ve özel bir tuşu ayarlamak gerekiyor mu? Şimdiden teşekkürler 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ac yi açmanız yeterli 10sn içinde buhar gidecektir.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vag grubunda fan açıkken yönlendirmeyi ön cama çevirmeniz durumunda klima kapalı olsa bile klima (AC) otomatik devreye girip buğuyu kısa sürede gideriyor. Önceki arabalarımda bu işi hem fanı ön cama yönlendirip hem de klima (AC) yi açarak yapıyordum. Klima sıcakta da soğukta da iç ortamın nemini azalttığından buğu kaybolacaktır. Kalabalık yolcu durumunda dışarısı yoğuksa çok daha çabuk buğulaşma olacaktır. Bu durumda buğulaşma başlar başlamaz arada bir bu yöntem kullanılabilir.

@forjust1day ilginç bir tespit yarın ilk iş bakayım 
Bagajda su varsa yapar su alma yeride hava kanaları konusu vardı çözümü şimdilik tıpaları sökmek önce bakın su varmı diye sonra arkadaki topaları sökersiniz

Polen filtrenizi de zamanı geldiyse eğer yada araç çok ağaç altında tozlu ortamda bulunuyorsa değiştirmezde fayda var.Polen tıkalı olunca da cam çok buğu yapar.

Geri
Üst Alt