1.4 Tsi modifiye 3. aşamasında yardım.

harunlee

Üye
İsim
harun
Edit // aşağıda bir yorum yapan arkadaşı ciddi anlamda kınıyorum

doğru okumayıp saçma kelimeler kullanması aramızda konuşulmayacak insanları gösteriyor.

diğer arkadaşlara teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam ben de meraktan soruyorum parayı sokaktan mı topluyorsun 😏

Bende meraktan soruyorum stage 1 ile 160 hp nasıl aldınız

Benzer bir senaryoda yakın bir arkadaşa komple dsg şanzıman kaçtı, aman diyim öyle yüksek torklara 200 dayanmaz / dayanmıyor.

İşini ehli biri yapar boru çapı at devirlere ayarlarsa perpormans alırsınız yoksa düz boru koyup kozmatik yaparsa dedikleri gibi iki boy geride kalmakla beraber 3500 den olursunuz alt devirler ölecek yazılımınızın ona görede olması gerekiyor çıkış ne kadar rahatlarsa iyi ama aynı zamanda sıkışmasıda gerekli egzoz işi öle düz boru güzel kaynaklar krom borular yapmakla bitmiyor ciddi bilgi ve tecrübe ister benim çok bir bilgim yok araştırma ve okuduklarından paylaşmaktayım bu bilgileri 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar sizlerinde az çok bildiği gibi 1.4 tsi full aracıma modifiye serüveni başlatmıştım ve jant olsun tampon coiliver yazılım turbo gibi bir çok işlem yapacaktık.

İll jant lastiğimizi aldık

sonra arabayı düşürdük

yazılımla stage 1 160 hp 280 tork yaptık.

şimdi asıl soruma geçeyim müsadenizle.

bu egzoz olayı çok kafamı karıştırdı. Hergün yarışlara katılıyorum ciddi arabalar görüyorum. 

Downpipe düz boru warex yapıyorlar ki hava çıkışı rahatlasın turbo eahat hava atsın. Ve ciddi anlamda arabaları çok iyi

ama internette herkes diyor kü orta susturucu felan giderse son ssturucu giderse arabanın en az 2 boy geride kalacaktır. Yani performansı düşecektir.

mantıklı olarak araba rahatlıyor hava düz çıktığı için ama neden performans düşüyor?

ne yapacam bilemedim.

3500 Tl vereceğim 

downpipe warex düz boru 

Biri beni aydınlatırsa sevinirim
Bende meraktan soruyorum. O 1.4tsi ile  nerede-ne tür yarışlara katılıyorsun?

Yarış dediğin sokak serseriliği mi? 

Geri
Üst Alt