Yeni Passat 1.5 TSİ act dsg

@Savatage 208.000 bin tl’ye Beyaz, 210.000 metalik vardı. Ancak araç neredeyse kapış kapış gitti. Beyazı 206ya bulabildim ve aldım. İnşallah haftaya teslim alıcam. 
DSG Comfort=bussiness Passat 206 bin

Yazalım bi kenara 

Golf piyasasıyla ilişkilendiririz sonra

Bir Passat kaç golf eder hesabı falan!

@Golf835 maalesef durum öyle. Bir arkadaşım daha almak istedi, bayiye geldiğinde beni ararmısınız deyince  “sizden önce 7 kişi var” cevabını almış. 
Abi bu nasıl iş??? Bu memlekette asgari ücret sanki 2000 TL değil...

Bu sırada bekleyenler Norveç'ten İsveç'ten falan emekli galiba... 

Batsın yerin dibine girsin fakir ile zengin arasındaki bu iğrenç uçurum! 

@SCC vallaha hocam orasını bilemem ama durum maalesef  bu şekilde. Fiyatlar o kadar uçtuki millet indirimi görünce kaçırmamak için kapışarak alıyor. Asgari ücretlinin bu şartlarda araç alması imkansız ötesi bir durum Allah yardım etsin. 

O saati ordan kaldırdılar satışlar patladı...

Prestijin yeni tanımlaması 6 harfle Passat !! Binenin gözüne soka soka

Daha önce yazsalardı reno+Tofaş tüm satışı sollarlardı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Saat yerine yazılan Passat yazısı bence kötü durmamış. Beyaz yerine gümüş veya altın rengi ve daha ince bir font kullanılsaymış daha premium ve özgün durabilirmiş.   Benim gözümde saat sadece süs nitelikli bir detay olduğu için çok önemsemedim ve biraz da taklit imajı veriyordu.

1.5 keyifli bir motor. Gaz tepkileri güzel, ama malesef aracın rodaj döneminde olmasından dolayı çok fazla deneme şansım olmadı. Önceki 2017 1.4 Tsi Comfort aracıma göre sanki yol izolasyonu, amortisör tepkileri, direksiyon hissiyatı daha iyi geldi. Yelken modu diye tabir edilen, gazdan ayağınızı çektiğinizde vitesi boşa alma işlemini gerçekleştiriyor.Yelken moduna geçtiğinde ekranda D5 ve D6 gibi vites bilgilendirmesi sadece D olarak değişiyor. Bu işi çok sık yapmasa da algoritmasına göre uygun gördüğünde yapıyor.

İzmir - Afyon arasında 115 - 120 km gibi süraatlerle ve klima açık yakıt ortalamam 6,5 lt  olarak gerçekleşti. Afyon - Konya arasında ise aynı şartlarda 5,4 lt ortalama yakaladım.

Önemli ve çok gecikmiş güncellemelerden biri de Led farlar... Gece yolculuğu performansını henüz test etmemiş olsam da , öğle vakti yolda selektör yaptığımda farların trafik işaret tabelalarını aydınlatması dikkatimi çekti. Bir de sanki fren pedalının tepkilerinde bir değişiklik söz konusu. Muhtemelen otonom sürüş altyapısına uygun bir altyapı hazırlığı yapılmış olabilir.

Multimedyası önceki aracıma göre daha iyi, internet üzerinden sistem, medya gibi güncellemeleri yapmak için seçenekler çıkıyor. Ama, ben wifi üzerinden telefonuma bağlayıp güncelleme aradığımda herhangi bir veriyle karşılaşmadım.

Eğer ki ülkemizdeki vergi durumu müsade ederse, B9 kasaya geçmeden, bu araçta belki ilerleyen zamanlara yeni teknolojiler ve otonom sürüşle ilgili donanım seçenekleri sunabilirler. Benim tahminim bu kasada asıl amaç, güçlü makyaj değişikliğinden ziyade  otonom sürüşle ilgili ilk adımları atmak olacak.

Değerli arkadaşlarım sizler için yeni teslim almış olduğum aracım ile ilgili ilk değerlendirmelerimi Passat a geçme fikri olan arkaşlar için ve genel bir kıyaslama yapmak adına paylaşmak istedim. Öncelikle paket içeriğinden bahsedeyim araç Passat paket led gündüz sürüş farları led önfarlar 8 inch app Connect li ekran var önceki aracım golf comfortline idi ancak dolu bir araçtı. Golften sonra biraz boş geldi açıkçası ama yine de tatminkar yeterli malzeme kalitesi golfte sanki daha iyiydi daha premium hissettiriyordu o konu da da golfü daha iyi buldum. Yol tutuş konusunda golfte dijon jantlar vardı daha iyi yol tuttuğunu düşünüyorum 16 jantlı Passattan  konfor konusunda ise passat belki de jant ve lastikten kaynaklı çok daha yumuşak geldi. Park manevra konusunda golf çok kompakt ve yormayan bi araçtı bunda 2-3 manevra fazla yapmam gerekiyor boyutları itibariyle. Gelelim can alıcı noktaya motor tek kelime ile Harika dsg ile uyumu müthiş (Manuel’den sonra dsg çok iyi geldi bu arada) aracı çok güzel yürütüyor. Yakıt tüketimi 1.2 golf ile ilk 100 km deki izlenimlerimden aynı olacak gibi geliyor. Benim gibi bagaj ihtiyacı olup nispeten makul fiyatlı vag grubu araç isteyeler için ideal olduğunu düşünüyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 23872

Ekli dosyayı görüntüle 23873
hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin güzel günlerde kullanın.

@Neogolf61  Bizim burada (Beylikdüzü) mavi taksiler cok var, bazisi Passat bazisi SuperB, taksicilerin dedigine göre SuperB Passatin yaninda cöp. SuperB cok güzel, cok lux ama kalitesi passatin cok altinda, taksicilerin yorumu böyle, hor kullanimda SuperB vs Passat karsilastirmasinda Passat ezip geciyor. Kendi fikrimde Passat'ta SuperB'de bu kücük motorlarin kasasi degil, malum vergi sistemi.

@krym Hocam gecenlerde şöyle bir olayla karsilastim.1.0 DSG golfumle kalkista passatla beraber cok ciddi fark açtım.Passat cok fena gaza gelim ben 110 dan sonra biraktim som gaz gazladi uzadı.1.6 tdi di.Sorum şu ki passat kasa olarak çok mu ağır? Saygılar

@fanajal Hocam bendede 1.0 DSG Golf var, bize cogu araba hantal kaliyor :) Passat 1.6 TDI bence facia,  bizim golf'le arasinda 150 kg gibi bir fark var, aslinda cok degil ama aerodynamik mi baska birsey mi bilmiyorum, araba gitmiyor. Yüksek süratlerde fena degil ama cok hantal. 240 PS'lik 2.0tdi gibi bir motorla süper araba olur ama malum vergi sistemi, 450k kim verir passata.

Golf almakla hata mi ettim yada vw Passatin arkasina bir bagaj koyup ayni paraya musterisini o bagajlami kandırıyor.Bu sorulari kendime sormaktan alı koyamiyorum
Çok dolu bir golften Passat'a geçen birisi olarak şunu diyebilirim "o kadar basit değil". Nasıl golf boşuna golf olmamışsa; aynı şekilde passat da boşuna passat olmamış.

Ha tabi donanım seviyeleri bu hissi artırabilir yada törpüleyebilir. Ancak passat güzel alet.

@krym Hocam kendi gozlemlerimden bahsedersem uzun yola çıktığımda ki yazin baya geziyoruz ailecek yolda ne kadar Passat gorsem özellikle 1.6 tdi felaket hizli gidiyorlar diyorum ooff gidişe bak keşke bendemi passat alaydim paramiz 1.4 trendline ile Golf comf.1.0 dsg ye yetiyordu Golf aldik şimdi Passatla yardira yardira gitmek vardi diye hayal kuruyorum...Sonra bende gaza basiyorum asiri hiza tahammul edemiyorum stress yasamak beni yoruyor 😊

@fanajal 1.0 Golf, gerek şanzıman olarak gerekse gaz tepkimesi olarak gerçekten çok iyi bir setup'a sahip. Ben 1.4 Tsi Passat ve 1.0 Golf'ü 2 yıl beraber kullanmış biri olarak kıyasladığımda 1.0 Golfün gaz tepkimesinden dolayı şehir içinde çok daha atik ve keyifli olduğunu çok rahat söyleyebilirim.

Ama takdir edersinizki biraz hızlandıktan sonra, passat çok daha keyifli ve sessiz bir şekilde  kendini ön plana çıkarır.

@mahony Aynen katılıyorum.Uzun yolda o Passat in gidişi beni benden aliyor.Bu yaz ben 140 la gidiyorum diyorum hizliyim kendimce yanimdan bir geçişi var direk 200 le gidiyor belli o yola yayılış esnemesi falan çok hoş 😄

Geri
Üst Alt