U Led Hakkında Destek Lütfen.

Al1co1907

Üye
İsim
Alican Soyalp
Merhaba Arkadaşlar.

15 gündür her türlü forum ve yorumlardan araştırdığım, her türlü müdahale ve değişiklikle karşılaştığım çift U led farlar hakkında çıkmaza girdim. Far Tasarım Merkezinden tutunda, sanayide ki Ahmet ustayla dahi konuştum ancak bir türlü ne yapacağımı bulamadım. Çift U led far satın almak istiyorum hatta burdan bir arkadaşımızla anlaştım ürünleri satın alıcam. Farların ışık gücü oldukça yetersiz ki üzerinde piyasanın en iyi led far ürünleri var diyebilirim. Değişirim problem değil dedim xenon, mercek ve optik değişecek dediler 800-900 ₺ gibi bir masraf çıkıyor. Hadi xenon tamam diyelim diyorum bu seferde muayene problemi ve diğer riskler devreye giriyor. Far camı üzerinde hafif soyulmalar var tamiri için +500 ₺ daha masraf çıkıyor. U led alıp direkt montaj ile çok mutlu mesut kullananda var, led far değişimi ve xenon kullanan ve hala yeterli verimi alamayanda var. Çıkmasıydı, yan sanayisiydi, çin malıydı, orjinal parçayı servisten temin edememekti falan bir ton dert oldu yani. Forumda bu konuda en iyi performansı yakalayan bir kaç hocamız var yada alıp direkt kullanıp mutlu mesut olanda var. Nerden ne almam, ne yapmam gerektiği konusunda desteklerinizi rica ediyorum. Mevcut halojen far var aracımda. Bir yandan direkt led far tak takıl boşver gerisini diyorum, bir yandan al u led ne çıkarsa bahtına diyorum, bir yandan da mevcut halojen ampulleri değiştir daha güçlü ampül al diyorum. Kullanıp artısı eksisi konusunda yada al bunu kullan konusunda tavsiyelerinizi rica ederim. Teşekkürler..

Merhaba Arkadaşlar.

15 gündür her türlü forum ve yorumlardan araştırdığım, her türlü müdahale ve değişiklikle karşılaştığım çift U led farlar hakkında çıkmaza girdim. Far Tasarım Merkezinden tutunda, sanayide ki Ahmet ustayla dahi konuştum ancak bir türlü ne yapacağımı bulamadım. Çift U led far satın almak istiyorum hatta burdan bir arkadaşımızla anlaştım ürünleri satın alıcam. Farların ışık gücü oldukça yetersiz ki üzerinde piyasanın en iyi led far ürünleri var diyebilirim. Değişirim problem değil dedim xenon, mercek ve optik değişecek dediler 800-900 ₺ gibi bir masraf çıkıyor. Hadi xenon tamam diyelim diyorum bu seferde muayene problemi ve diğer riskler devreye giriyor. Far camı üzerinde hafif soyulmalar var tamiri için +500 ₺ daha masraf çıkıyor. U led alıp direkt montaj ile çok mutlu mesut kullananda var, led far değişimi ve xenon kullanan ve hala yeterli verimi alamayanda var. Çıkmasıydı, yan sanayisiydi, çin malıydı, orjinal parçayı servisten temin edememekti falan bir ton dert oldu yani. Forumda bu konuda en iyi performansı yakalayan bir kaç hocamız var yada alıp direkt kullanıp mutlu mesut olanda var. Nerden ne almam, ne yapmam gerektiği konusunda desteklerinizi rica ediyorum. Mevcut halojen far var aracımda. Bir yandan direkt led far tak takıl boşver gerisini diyorum, bir yandan al u led ne çıkarsa bahtına diyorum, bir yandan da mevcut halojen ampulleri değiştir daha güçlü ampül al diyorum. Kullanıp artısı eksisi konusunda yada al bunu kullan konusunda tavsiyelerinizi rica ederim. Teşekkürler..
Hocam dertsiz tasasız hiç uğrşmadan kafa rahat binmek istiyorsanız orjinal çift u far alın derim . Bir kez fazla para verirsiniz ama kafanız rahat olur . 

Merhaba Arkadaşlar.

Orjinal parçayı neden servisten temin edemiyeceksiniz ki.? Siz yeter ki ben şu parçayı istiyorum dediğiniz anda olay biter.. 

Replika, çin taiwan bunlar ile uğraşmak zamanıza, emeğinize, paranıza yazık.. 

Forumda yeterli bilgi paylaşımı mevcut merceği olmayan halojen fara led ampül taktığınız anda karşı tarafı kör edersiniz.. siz de önünüzü gece lambasından hallice bir görüş elde edersiniz..

@Al1co1907 @forzaGilles hocamın da belirttiği gibi naparsanız yapın ama merceksiz fara led ya da xenon ampul takmayın.

Bütçeniz varsa orijinal u led, yoksa replika çift u led takabilirsiniz. replikalar şans işi biraz. En güzel aydınlatmayı orijinal mercekli fara bixenon ampulle elde edersiniz, replikada ise xenon takıp balastları farın altına monte ettirirseniz muayeneden de geçer. 

@mbonat Volkswagen Erel'den talep ettim. Araç fabrika çıkışlı olarak o parçayla çıkmadıysa daha sonrasında satın alamazsınız dediler. Parası neyse veririz demem rağmen genel müdürlük onayı yok dendi.

@forzaGilles iyi bir halojen taksam ozaman philips racing vision gibi daha iyi sonuç alır mıyım.

@Holigan orjinal mercekli dediğimiz sanırım kendi orjinal parçası. Bu bixenon yada xenon farkınıda bilmiyorum açıkçası. Aynı far veya ampül değil mi.? Dediğiniz işlemi kime nasıl yaptırabilirim. Birde bu replikaların iyisini nasıl bulucam. Teşekkürler. 

Merhaba Arkadaşlar.

İstersen birde bu paylaştığım yer ile görüş 

9155C190-8ABA-4E7D-9D85-E7EE0A5D67B1.png

arkadaşlar merhaba, ben de aracıma orijinal tekli u ledlerden taktırmak istiyorum. Aracım 2015 model highline üzerinde bi xenon farlar var. En uygun maliyette bu iş bana ne kadara mal olur? servisten bu farları sıfır olarak temin etme şansım var mı? çok bir bilgim olmadığı için çıkma farlara güvenemiyorum.

@mbonat Volkswagen Erel'den talep ettim. Araç fabrika çıkışlı olarak o parçayla çıkmadıysa daha sonrasında satın alamazsınız dediler. Parası neyse veririz demem rağmen genel müdürlük onayı yok dendi.
Yanlış bilgi vermişler siz çift uled farların parça numarasını bilmediğinizden., kendileri de yoğunluktan başlarından salmak istediler veya uğraşmadılar., servisten istediğiniz parçayı sorgusuz-sualsiz alabilirsiniz buna kimse karışamaz.,

Çift ULed far parça kodları: 

5G1941754D (Sağ Far)
5G1941753D (Sol Far) 

Başka neler gerekli aşşağıdaki konuda “detayları” mevcut; 

arkadaşlar merhaba, ben de aracıma orijinal tekli u ledlerden taktırmak istiyorum. Aracım 2015 model highline üzerinde bi xenon farlar var. En uygun maliyette bu iş bana ne kadara mal olur? servisten bu farları sıfır olarak temin etme şansım var mı? çok bir bilgim olmadığı için çıkma farlara güvenemiyorum.
Servisten sıfır olarak temin edebilirsiniz., Tam net fiyat bilmiyorum ama ortalama 6-7bin tl.yi bulabiliyor., ancak işlemi yaptırdıktan sonra sizde kalacak aracın bi-xenon basic farları, bcm kontrol ünitesini artık ihtiyacınız olmayacağı için satttığınızda maliyet 4,5-5bin liraya kadar düşecektir..Daha detaylı bilgiye @forjust1day Tuna hocam işin piri konumunda kendileri :)  

Şu konuyu biraz inceleyin gerekli tüm bilgiler, lazım olacak tüm parçaların parça kodlarına kadar herşey paylaşıldı (2.sayfada gerekli parçaların kodları yazmakta); 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt