Dinamik Led Stop

İsim
AAA
Arkadaşlar merhaba 2014 model golf 7 sahibiyim.Aracıma yetkili servisten dinamik led (kayan sinyalli) stop takımı aldım.Araç 2 gün serviste kaldı ancak stopları bir türlü bağlayamadılar.Doğuş teknik ile görüştüler ve benim aracıma uyumsuz olduğunu söylediler.[emoji3525] İnternette yabancı forumlarda benim aracımın aynısına bahsettiğim stopları takan çok olmuş.Forumda böyle bir modifikasyon yapan/duyan var mı?

c07589d6263e1e74318e56c639ef92d6.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Golf 7 olduktan sonra 2012 modele de, 2019 modele de uyumlu bu farlar. Arada soket farkı oluyor sadece, o da zaten yetkili servisten tarafından veriliyor. Verilmiyorsa da Aliexpress'ten sipariş edilir. Ayrıca bulunduğunuz konumu da söylerseniz ona göre yardımcı olabiliriz. Bilmeden yardımcı olamayız.

@gingerbits26 Gerçekten şaka gibi. Yetkili servis stop takamiyor. Ben olsam utanirim sağdan soldan, internetten öğrenirim yine takarim rezil olmamak için. 

Hocam ben de geçen yil yetkili servisten ayni stoplari alip ustama taktirdim. Ama ben montaj ücreti çok cikar diye servise sormadim bile. Stoplari aldim ciktim. Ankaradaysaniz ya da yakinsaniz @necati ustayla iletişime geçerseniz yardimci olacaktir. Soketleri temin etmeniz gerekiyor, gerisi montaj işi.

Golf 7 olduktan sonra 2012 modele de, 2019 modele de uyumlu bu farlar. Arada soket farkı oluyor sadece, o da zaten yetkili servisten tarafından veriliyor. Verilmiyorsa da Aliexpress'ten sipariş edilir. Ayrıca bulunduğunuz konumu da söylerseniz ona göre yardımcı olabiliriz. Bilmeden yardımcı olamayız.
Ahmet hocam sadece iş soketle bitmiyor.BCM ye kablo çekilmesi gerekiyor.Ayrıca makyajlı kasa golflerin BCM leri bizim araçlardan farklı.7.5 ların soket sokete uyumu var.Keşke dediğiniz gibi sadece soketle olsa.İlave çekilecek kabloların BCM de hangi konmektöre gireceğini bilmiyorum sorun burada artı olarak bu bağlantılar bittikten sonra kodlama yapmak gerekiyor(vagcom) yoksa kablo çekmekte bir işe yaramıyor

[mention=8947]gingerbits26[/mention] Gerçekten şaka gibi. Yetkili servis stop takamiyor. Ben olsam utanirim sağdan soldan, internetten öğrenirim yine takarim rezil olmamak için. 

Hocam ben de geçen yil yetkili servisten ayni stoplari alip ustama taktirdim. Ama ben montaj ücreti çok cikar diye servise sormadim bile. Stoplari aldim ciktim. Ankaradaysaniz ya da yakinsaniz [mention=431]necati[/mention] ustayla iletişime geçerseniz yardimci olacaktir. Soketleri temin etmeniz gerekiyor, gerisi montaj işi.

Hocam sizin araç kaç model di?

Ahmet hocam sadece iş soketle bitmiyor.BCM ye kablo çekilmesi gerekiyor.Ayrıca makyajlı kasa golflerin BCM leri bizim araçlardan farklı.7.5 ların soket sokete uyumu var.Keşke dediğiniz gibi sadece soketle olsa.İlave çekilecek kabloların BCM de hangi konmektöre gireceğini bilmiyorum sorun burada artı olarak bu bağlantılar bittikten sonra kodlama yapmak gerekiyor(vagcom) yoksa kablo çekmekte bir işe yaramıyor

Evet iş sadece soketlerde de bitmiyor hocam. Benim belirtmek istediğim bu retrofiti Golf 7'nin tüm kasalarında mümkün olduğudur. Başka yetkili servise veya bunu yapan özel yerlere gidin sorunsuzca yapılacaktır. 

Evet iş sadece soketlerde de bitmiyor hocam. Benim belirtmek istediğim bu retrofiti Golf 7'nin tüm kasalarında mümkün olduğudur. Başka yetkili servise veya bunu yapan özel yerlere gidin sorunsuzca yapılacaktır. 
Yabancı sitelerde yapıldığını gördüm ama Türkiye de bilmiyorum.Balıkesirdeyim.Burada yapabilen maalesef yok.Elimde bir kablo şeması var ama BCM ye zarar vermekten korkuyorum yanlış bir bağlantı ile

Balıkesir'de de yapan vardır mutlaka. Forumumuzda 2013 modelden 2016 modele kadar uygulayan bir çok arkadaşımız var Golf 7 için. Olmazsa küçük bir İstanbul gezintisine çıkıp Ender Elektronik veya Apo usta'da yaptırırsınız.

Sizin araca uyumsuz olduğunu söyleyen servisi paylaşabilirsiniz isterseniz, beceriksiz ve bilgisiz servisler listesi top 10'da yerini alsın. :) :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Balıkesir'de de yapan vardır mutlaka. Forumumuzda 2013 modelden 2016 modele kadar uygulayan bir çok arkadaşımız var Golf 7 için. Olmazsa küçük bir İstanbul gezintisine çıkıp Ender Elektronik veya Apo usta'da yaptırırsınız.
Sizin araca uyumsuz olduğunu söyleyen servisi paylaşabilirsiniz isterseniz, beceriksiz ve bilgisiz servisler listesi top 10'da yerini alsın. [emoji4][emoji4] 
Hocam şöyle özetleyeyim.Servisler bildiğiniz üzere tak-çalıştır mantığı ile çalışıyorlar.Bu stop kitlerinde gelen montaj talimatına uyuyorlar ve içerisinde yer alan 5 haneli kodu ODIS ile girmeleri gerekiyor.Ancak montaj talimatı 7,5 araçlar için olduğundan 7 araçlar için ekstra bir çapa sarfetmiyorlar doğal olarak.Benim araçta bu 5 haneli kodu kabul etmiyor ODIS ile.Yani kısacası Türkiye deki hiçbir yetkili servis bu modifikasyonu yapamaz/yapmaz.İşimiz piyasadaki ustalara kalıyor.Yada fıtumda yaptıran var ise bağlantı ve kod detaylarını paylaşmasına[emoji4]

stoplar için soketlerinin değişmesi gerekiyor ayrıca bcm ye kablo çekilip sonrasında kodlanması lazım.

servis bu işlerle pek uğraşmaz nasıl oldu da size yaparız dediler tuhaf..

ama bir çok yerde bu işi yapabilecek uygulama merkezleri(ankara,izmir,istanbul)

bence stopları alıp bu yerlerde bir miktar para verip yaptırmanız uyumsuz diye bir şey olduğunu düşünmüyorum golf 7-7,5 uyum sağlayacaktır. 

far olsa uyum sorunu yaşayabilirsiniz ama stopta en fazla soket ücreti ödersiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
stoplar için soketlerinin değişmesi gerekiyor ayrıca bcm ye kablo çekilip sonrasında kodlanması lazım.
servis bu işlerle pek uğraşmaz nasıl oldu da size yaparız dediler tuhaf..
hangi şehirde olduğunuzu bilmiyorum ama bir çok yerde bu işi yapabilecek uygulama merkezleri var!bence stopları alıp bu yerlerde bir miktar para verip yaptırmanız uyumsuz diye bir şey olduğunu düşünmüyorum golf 7-7,5 uyum sağlayacaktır.

Hocam bildiğiniz uygulama merkezleri var ise bilgilerini paylaşabilirmisiniz? Tel,adres vb.

Ender elektronik(ist) bu konuda uzmandır.bir çok iş yaptırdığım için biliyorum..yanlış bilmiyorsam bir çok şehirde de ortak çalıştıkları uzaktan yardımla iş yaptıkları yerler var.yarın kendileriyle bir görüşmenizi öneririm.

vural elektrik var (apo usta) istanbul

oem vw var ankarada

vag com konya var 

vs vs instagramdan bulabilirsiniz ama  bu saydıklarımda iş yaptırmadım işçilikleri nasıl bilemiyorum.

Geri
Üst Alt