Gündüz Farları ile Halojen Arka Stopların da Yanması (Far Düğmesi Sıfırda İken)

Orhan

Üye
İsim
Orhan
Aşağıdaki kodlama geçerlidir:

Select STG 09 (vehicle power)

STG Access Permission -> Function 16

Enter access code 31347

STG adjustment -> function 10

Channel (6) - Daytime Running Lights - daytime running lights activated additionally select standlight

Put emphasis on active

a0EjnQ.png

NOT: Sadece yukarıdaki  kodlama yapıldığında far düğmesi sıfır konumunda iken araç içi ve direksiyon üzeri ışıklar, ön konsol ve kadran ışıkları, kapı ledleri de açılıyor ve arka stoplarla birlikte aynı zamanda yanıyorlar. kapatma imkanı kalmıyor. media ekranından tıklayarak gündüz farını devre dışı bıraktığınızda ise konsoldaki ledlerle birlikte arka park stopları da devre dışı kalıyor. bu ciddi bir sorun.

Bunun için far düğmesi sıfır konumunda iken hem iç konsol ışıkları sönsün ve  aynı zamanda arka parklar da yanmaya devam etsin istiyorsanız yukarıdaki kodlamayı not active geri alıp yani kapatıp aşağıdaki kodlamaları yapın.

kanal listesinde daytime running lights iki tane var üstteki olacak. alttakini seçerseniz etkisiz kalıyor.  s=s16

Channel ( 8 ) Leuchte23SL HLC10 ışık fonksiyonu C23> value "daytime running lights"> ayarlayın

Channel ( 10 ) Leuchte23SL değerini de 28 olup olmadığını kontrol edin. %100 ise 28 e alın. %100 de içteki stoplar dıştakilerden daha bir canlı yanacağından düzensizlik oluyor. 

Channel ( 8 ) Leuchte24SL HRA65 ışık fonksiyonu C24"> value "daytime running lights" ayarlayın

Channel ( 10 ) Leuchte24SL değerini 28 yapın aynı şekilde.

ÖNEMLİ NOT: 8 ve 10. kanallarınız belkide önceden bu aşağıdaki kodlama için açıktı ve açılmış olabilir. dikkat ederseniz orada aynı kanallar 'brake light' olarak ayarlı. bu kodlamayı dolayısıyla iptal etmiş oluyoruz. bende bu şekil oldu. neticede;

1-far düğmesi 0 konumda iç konsol ışıkları yanmıyor artık ve sadece autoya aldığınızda yanıyor.

2-far düğmesi 0 konumunda iken dış stoplar ve bagaj kapağı iç stoplar beraber yanıyor ve %28 ayarında yanıyor. dengesizlik olmuyor. frene basığınızda 3. stop tepe fren lambasıyla birlikte iç ve dış stoplarda bariz fren lambası gibi yanıyor.

3-far düğmesi auto konumunda iç ve dış stoplar gece görüşü için %100 ayarıyla yanıyor. frene bastığınızda ise 3. stop tepe fren lambasıyla birlikte iç ve dış stoplarda bariz fren lambası gibi yanıyor.

UYARI: Araç Muayenesine giderken bu özelliği kapatın. Aracı ilk günki aldığınız gibi hale getirin.  Ağır kusur olarak geçiyor. bakınız 5.9.3 kusur numarası.

XdlQ96.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlk etapta aracımda zaten park konumundayken buton bu özellik var dedim, ama sonra hatırladım ki sadece park butonunda kullanmak istediğimde içerideki ışıkların bir kısmı sönüyor, özellikle kadran ışıkları sönmesi ve buda bazen canımı sıkıyordu, tünel ya da alt geçitlerde iken.

Buda güzel olmuş benim ihtiyacım varmış en azından.

ErsinEsk dedi:
İlk etapta aracımda zaten park konumundayken buton bu özellik var dedim, ama sonra hatırladım ki sadece park butonunda kullanmak istediğimde içerideki ışıkların bir kısmı sönüyor, özellikle kadran ışıkları sönmesi ve buda bazen canımı sıkıyordu, tünel ya da alt geçitlerde iken.

Buda güzel olmuş benim ihtiyacım varmış en azından.
Hocam parka aldığınızda iç aydınlatmaların da yanıyor olması lazım.

Ben devamlı Auto konumunda tutuyorum. Arka fren lambalarım gündüz %28 olarak yanıyor. Aydınlık ortamlarda kadranın okunmasında herhangi bir sıkıntım bulunmuyor. Tünele vs. girince zaten Auto konumda olduğundan farlar yanıyor ve iç aydınlatmalar da yanmış oluyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

İç ışıkları yakmadan arka ledleri yakmak mümkün değil mi Golf'de? Leonlarda böyle bir kodlama var ama golfde kanallar farklı galiba?

@Engin_T eğer far sensoru varsa mümkün. Eğer yoksa iç aydınlatmaya bağlamak en mantıklı seçenek.

İç ışıkları yakmadan arka ledleri yakmak mümkün değil mi Golf'de? Leonlarda böyle bir kodlama var ama golfde kanallar farklı galiba?
Ben karıştırmışım konuları :) üstteki açıklama doğru olan ;)

bu kodlama ile stopları sorunsuz yaktım fakat diğer konuyu görünce iç aydıntatmalar yanmadan yakmayı da deneyim dedim fakat giriş kodunu kabul etmedi 31347 için hata veriyor daha önce karşilaşan oldu mu acaba ve düzeltebildi mi

Programı felan kapatın, kabloyu çıkarın. 

Kontağı açın, kabloyu takın, programı çın. Bu şekilde bir daha dener misiniz değerli @İlker34 Hocam.  :)

@fcsrnbikaçkere denedim ama hava sıcak diye çok uğraşmadım ilk defa başıma geldi giğer ünitelere sorunsuz giriyor ama 09 a girmedi teşekkür ediyorum ilginiz için

Arkadaşlar kodlama sonrası gösterge paneli sadece ışık anahtarı AUTO konumundayken yanmaktadır. Normalde anahtar 0 konumunda iken dahi yanmaktaydıç Nerde yanlışlık yaptık acaba. Araç Skoda Rapid, kadran Selamlama ayarlarına giremedik, galiba yeni versiyon kullanmalıyız. Amerikan park yaptık, sağa/sola dönüşlerde sis lambalarını aktif ettik, bagaj ve plaka ışıklandırmaları led yaptık(verdiği hata kodunu düzelttik) aracı kumandadan kilitlediğimizde korna çalıyor, arka parkları gündüz farı gibi ayarladık. yapılanlar bunlar.

Ekli dosyayı görüntüle video_2016-08-12_20-24-07.mov

Ekli dosyayı görüntüle video_2016-08-12_20-24-06.mov

Kadranin kendine ait isik sensoru var,gunduz vakti anahtar 0 konumunda iken telefonun flashiyla isik tutarsaniz kadranin isiklari yanicaktir(tunele girilmis...vs gibi) ama sonrasinda kapanacaktir kendi.

Geri
Üst Alt