U Led ve Sis Farı Hk.

eren34

Üye
İsim
Eren
Merhabalar sislere apexi marka h11 led ampül almıştım fakat u led ile çok uyumsuz göründüğü için çıkardım. U led ile aynı renkte yanan h11 bulabilir miyim? İlk fotoğraf bana ait, ikincisi istediğim şekle örnek  :)

DB268136-B937-4374-9BCC-6061B722B27B.jpeg

FE3756DB-7692-4515-BFB3-21DFC6BAC7B5.png

Araçta Orj u led var.  5000k led almanız lazım ama piyasada bulmak zor biraz :(

Edit

Gti tampon sonradan fark ettim. Gti tamponda bildiğim kadarıyla ledler standart tampondaki gibi tak çıkar şeklinde değildi. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Konu içinde farklı bir konu olacak belki ama sormak istedim far içindeki dönüş aydınlatmasını da beyaz yapma şansımız var mı?

Upvote 0
@mustafacagri  hocam bulması zor dediğiniz ürün bu deği mi?

Philips H11 Diamond Vision Ultra Beyaz Işık 5000K
https://www.hepsiburada.com/philips-h11-diamond-vision-ultra-beyaz-isik-5000k-p-OTEV8727900360455?magaza=Otovera
Evet hocam bulması zor dediğim şey bu. Çünkü piyasada "led" olarak satılan ürünlerin %90ı 6000k. Zorluk olarak bahsettiğim durum buydu. Herhangi bi H11 Led alıp tonun uyma şansı bu sebeple çok çok zor.     Ayrıca bahsi geçen fotoda da gti tampon mevcut ve bildiğim kadarıyla h11 vs gibi hazır led takılamıyor bu tampona. 

Upvote 0
@caglar_61 link attığınız gibi bir ampül takabilirsiniz. Kendim led taktım led kullanıyorum viraj aydınlatmasında ama arkası 3 cm den ufak led almanız gerek. 

Upvote 0
@eren34 H7 olanını kullandım daha önce bu ürünün, ton olarak aradığınıza yakın ama Bi tık daha beyaz kalacaktır birebir aynı ton olmayacak yine. Ama ayrıca sizde gti tampon varsa zaten o tampona takamayacaksınız H11. 

Upvote 0
@mustafacagri Normal golf 7 tampon var hocam araçta, azıcık farkı göz ardı etmeliyim çünkü önceki hali aşırı uyumsuzdu  :)  İlginiz için teşekkürler hocam kelvin değerine göre seçim yapmalıyız  (y)

ct121217.jpg

Upvote 0
Konu içinde farklı bir konu olacak belki ama sormak istedim far içindeki dönüş aydınlatmasını da beyaz yapma şansımız var mı?
Statik viraj farını yani sizin tabirinizle far içindeki dönüş aydınlatmasını beyaz yapma şansınız var ancak beyaz ışık veren bir ampül taktığınızda görüş sıfıra iniyor.. özetle H7 tip olan far içindeki dönüş aydınlatması beyaz ışık taktığınızda performans ciddi şekilde azalıyor.. Bu benim için sıkıntı olmaz derseniz 5000k bir H7 ampül alıp takabilirsiniz.,

Daha iyi görüş performası benim için daha ön planda renk tonu önemli değil dediğinizde philips xtreme vision h7 ile daha iyi aydınlatma sağlayabilirsiniz ama renk tonu yine hafif sarıya çalan renkte, standart ampüle göre daha parlak bir ışık elde edersiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Statik viraj farını yani sizin tabirinizle far içindeki dönüş aydınlatmasını beyaz yapma şansınız var ancak beyaz ışık veren bir ampül taktığınızda görüş sıfıra iniyor.. özetle H7 tip olan far içindeki dönüş aydınlatması beyaz ışık taktığınızda performans ciddi şekilde azalıyor.. Bu benim için sıkıntı olmaz derseniz 5000k bir H7 ampül alıp takabilirsiniz.,

Daha iyi görüş performası benim için daha ön planda renk tonu önemli değil dediğinizde philips xtreme vision h7 ile daha iyi aydınlatma sağlayabilirsiniz ama renk tonu yine hafif sarıya çalan renkte, standart ampüle göre daha parlak bir ışık elde edersiniz
@forzaGilles ali kardeşim çok iyi özetlemişsin eline sağlık.

Led'e döndürmek isteyenler için ben sislere ve statiklere ilgili ürünün H7 ve H11 LED' i ile çözdüm. Aydınlatma olarak şahane sonuç aldım hele hele selektörle sisleri senkron çalışıyorsa tadından yenmiyor.

Ancak Renk ısısı 6000 Kelvin bilginiz olsun. Sisli havada gözüne ışık tutulmuş tavşan gibi kalır hareket edemezsiniz  :p

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/philips-yeni-led-xenon-h7-11972uex2-6000k-daha-parlak-isik-463751592?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=307642332138&utm_term=60624106545&ga_prodid=463751592&ga_merchantid=115146475&scxid=14489-145818-2357-0&sc_gcsp=gg&gclid=Cj0KCQjwiILsBRCGARIsAHKQWLNnBLY7Mvzz_zOOzcUgFx35qrq0jK7IzctWlUk3MdffbmaYUQBeITEaAtkxEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Upvote 0
Sisler için aldığınız ledler yuvaya tam oturuyor mu? Gevşeklik yada kenarlardan açıklık kalıyor mu? Geçen elektirikçide bir golfe takarlarken gördüm ledin etrafı bildiğiniz açık kalmıştı içeri toz su girerdi. @onurmat @forzaGilles 

Upvote 0

Sisler için aldığınız ledler yuvaya tam oturuyor mu? Gevşeklik yada kenarlardan açıklık kalıyor mu? Geçen elektirikçide bir golfe takarlarken gördüm ledin etrafı bildiğiniz açık kalmıştı içeri toz su girerdi. @onurmat @forzaGilles 
Statik viray farındaki o yuva klasik tip H7 ampüle göre yapıldığı için led takmaya çalıştığınızda uzun kalıyor ve koruyucu kapağı kapatamıyorsunuz., 

Zaten kapanma ihtimale olsaydı bile viray farı merceksiz olduğu için led ampül ile sağlıklı bir aydınlatma alamazsınız., bunun yerine H7 tip performans ampüllerinden takabilirsiniz ancak onda da 5000kelvin gibi çok beyaz ampül takarsanız aydınlatma performasınız düşer.. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt