Ilk kalkislarda ses gelmesi

sever63

Yeni Üye
İsim
serhan sever
Bilgisi olan arkadaslar 

Benim arabam golf 7 dizel 2015 model maunel vitesli 

Arabam ilk kalkista ses geliyor  gisst mi hisst mi diye sanki iki demirin arasindan bisey cekerken cikaran ses gibi ilk kalkista ayagimi debriyajdan cekerekn gaza basrjen oluyor 

Debriyaj kaciriyor olabilir mi bilgisi olan arkadaslar yazarsa  

[mention=4155]mutlubey17[/mention] bu tariften nokta tespiti koymuşsun ya helal olsun. Ben 40 yıl düşünsem çıkaramazdım ne olduğunu(y)
Sadece bir tahmin sundum, böyle dalga geçer gibi konuşmanızı gerektircek bir şey yok ortada.

@mutlubey17 hocam dalga geçmedim sen yanlış anladın ''nokta teşhisi koymuşsun'' tebrik ederim ben düşünsem aklıma gelmezdi demek istedim :)  öyle anladıysan kusura bakma :/

Moderatör tarafında düzenlendi:
auto hold değilde bazen el frenini biz indirmeden kalkarken kendisi otomatik bırakıyorya o zaman tam arada freni bırakıyor kalkana kadar gıcırtı sesi geliyor.Gaza yüklenince tam olarak bırakıyor 

@sever63 

Merhaba,

Ses uğultu ve sürtünme sesi gibi bir ses mi ? Bazen benim aracımda da ayağımı tam debriyajdan çekerken yapıyor benzer bir durum olabilir. Bu arada aracım 2014 1.6 tdi manuel.

@ughprc aynen  debriyajdan cekerken gaz vermeye basladigimda pasli demir gibi surtunme sesi geliyor  garaja gosterdim aynen debriyaj kaciriyor ama sorun olmaz dedi viites atmada hic bi problem yok 

@sever63 

Merhaba,

Ben henüz servise göstermedim, Esasında araç 98500 km de ve çoğunlukla İstanbul Şehir içi trafiğinde kullanıldı debriyajdan olduğunu tahmin ediyordum ama artık eminim.

Bakalım gittiği yere kadar gidecek.

herkese iyi forumlar.

Geri
Üst Alt