Yakıt depo kapağından gelen ses

ricikli

Üye
İsim
ricikli
Merhaba 

2014 mk7 benzinli aracımda bugün itibariyle birşey fark ettim. Belki de sorun değil. Bilgilerinize sunayım isterim

Merkezi kilit ile kapıları kilitlediğimde yakıt deposu kapağından mekanik bir ses geliyor. Açarken kapıları ses yok. Hatta yakıt kapağını açık bırakıp kapıları kilitlediğimde ses yok. Bu hep boyle miydi ? Bilemedim. Yakıt kapağı içindeki dolum çevirmeli kapağı kilitlerken sanki birden fazla tıkırt sesi geliyordu. Artık tek tık geliyor. Acaba son dolumda pompacı bozdu yada kırdı mı bişeyi emin olamadım. 

@coskun023 video ve ses için kayıt alacaktım bugün. Denedim ses yok. Muhtemelen dediğiniz yerde sıkıntı. Uygulamayı yapacağım. Teşekkürler

Upvote 0
Depo kapağının kilit mekanizmasının sesi bence. 

Kilitleyince daha fazla belli oluyor sesi. Açarken çok belli belirsiz ses çıkar. 

Kapak açarken kilitlemediği için ses gelmeyebilir. 

Araç Kilitli iken depo kapağı da kilitli ise sorun yok demektir.

Ancak kilit mekanizması zamanla bozulabiliyor bilginiz olsun. Kısa vadede yağlamak çözüm olsa da yıkarken oraya fazla su tutulduğundan mıdır bilmiyorum benimki bozuldu. 

İlk zamanlar kilitli kalıyordu açılmıyordu şimdi de hiç kilitlenmiyor.

Kilitli kalma ihtimaline karşı yolda kalmamak için benzini sonuna kadar bitirmeyin. Çeyrek depo kalınca mutlaka alın bence. Benimki bozuldu kafam rahat 😁 2013 model aracım 

Upvote 0
Bu arada kilitlerken hiç ses yoksa kilitlememiş olabilir elle yoklayın. Ya da kilitli kalmıştır açılmadığı için tekrar kilitlediğinizde ses gelmez. 

İlk başıma geldiğinde çıldırmıştım nasıl bozulur diye, sonradan alıştım.

umarım sizinki de bozulmamıştır

Upvote 0
@Kysr038 Kapıları kilitlediğimde yakıt kapağı da kilitleniyor aslında. bozulduğunu sanmıyorum ama, sadece kapıları kilitlerken gelen ses sanki mekanizmada bir şey varmış gibi ses çıkarması rahatsız etti.Şu anda sorun yok. ses kesildi. ama vd40 olayını yapacağım. Yıkamacıların işi olabilir. Alacam en son şu kompresörlü yıkama makinesinden de kurtulacağım acemi yıkamacılardan.

Upvote 0
Belirgin net TIK/TAK arası bir ses gelmesi gerekiyor. Benimkinden bir ara ses gelmiyordu meğer bozulmuş :) . Kilit motorunu değiştirdikten sonra şimdi her kilitlemede TIK sesi duymak bana iyi geliyor (demek ki kilit çalışıyor). Bence kilitleniyor ise sizinki de normal ve mutlu olmalısınız henüz bozulmadı diye, sık bozuluyor çünkü.

Upvote 0
Ömrünü dolduruyor olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@Kysr038 Kapıları kilitlediğimde yakıt kapağı da kilitleniyor aslında. bozulduğunu sanmıyorum ama, sadece kapıları kilitlerken gelen ses sanki mekanizmada bir şey varmış gibi ses çıkarması rahatsız etti.Şu anda sorun yok. ses kesildi. ama vd40 olayını yapacağım. Yıkamacıların işi olabilir. Alacam en son şu kompresörlü yıkama makinesinden de kurtulacağım acemi yıkamacılardan.
Depo kapağı kilitkenirken ve kilit açılırken ses gelir bu normal bir durum.? 

Bilinenin aksine wd40 yağlayıcı bir ürün değildir., o bölge için würth hhs2000 veya tunap 901/902 gibi bir ürün kullanmanız gerekir!

Upvote 0
WD 40 yağlayıcı olarak kullanmıyoruz, orada bir sıkışma oluyor toz vs nedeniyle, tik-tak sesi yerine garip bir gıgg sesi çıkıyor onu gidermek için kullanıyoruz

Upvote 0

Forumda Depo kapağından gelen ses diye aratırsan konu ile ilgili video var 

Ses bu sesse gstantiden değiştirdiler servisten

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
2014 mk7 imde 2018 yilinda kilitlenmemdye basladi uzatilmis garantiden degistirdiler o zaman ses varmiydi hatirlamiyorum ama dun ses duymaya basladim bu sesin birebor aynisi. Simdilik sorun yok ama sanirim bu kilit 4 senede bir bozuluyor. Cok sacma birsey.

Upvote 0

Geri
Üst Alt