Eskişehir Kodlama Yardımı

brsbykr

Yeni Üye
İsim
barış
Merhaba arkadaşlar, bugün 6.5 inch çinli medya cihazı ve bir de kamera montajı yaptırdım ancak kodlama konusunda başarılı olamadılar.

Kamerayı devreye alamadılar, geri vitese taktığımda hiçbir şey olmuyor şu an. 

Ayrıca ayarlardan park ve manevrayı seçtiğimde resimdeki gibi bir yazı çıkıyor.

Orta ekran da Almanca oldu onu da Türkçe'ye çeviremediler. Şu an cihazı İngilizce kullanıyorum o yüzden.

Eskişehir'de bu işi halledebilecek biri var mı acaba? Ücretini de ödemeye hazırım.

Teşekkürler.

edit: aracım golf 2015 comfortline, orjinal yada sonradan takılma park sensörü yok

IMG_20190914_165122.jpg

IMG_20190914_165132.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar, bugün 6.5 inch çinli medya cihazı ve bir de kamera montajı yaptırdım ancak kodlama konusunda başarılı olamadılar.

Kamerayı devreye alamadılar, geri vitese taktığımda hiçbir şey olmuyor şu an. 

Ayrıca ayarlardan park ve manevrayı seçtiğimde resimdeki gibi bir yazı çıkıyor.

Orta ekran da Almanca oldu onu da Türkçe'ye çeviremediler. Şu an cihazı İngilizce kullanıyorum o yüzden.

Eskişehir'de bu işi halledebilecek biri var mı acaba? Ücretini de ödemeye hazırım.

Teşekkürler.

edit: aracım golf 2015 comfortline, orjinal yada sonradan takılma park sensörü yok

Ekli dosyayı görüntüle 23706

Ekli dosyayı görüntüle 23707
Merhaba hocam. CarPlay var mı aldığınız cihazda?

kamera için 5F codingde byte 19 bit 4 işaretleyip açma kapama tuşuna 10-15 saniye kadar basılı tutarak cihazı resetlemeniz lazım. 

Kadran ekranı Türkçe olur ama CarPlay olan cihazlarda kontak kapatıp açınca geri İngilizceye  dönüyordu çözüm bulundu mu bilmiyorum. 

Merhaba hocam. CarPlay var mı aldığınız cihazda?

kamera için 5F codingde byte 19 bit 4 işaretleyip açma kapama tuşuna 10-15 saniye kadar basılı tutarak cihazı resetlemeniz lazım. 

Kadran ekranı Türkçe olur ama CarPlay olan cihazlarda kontak kapatıp açınca geri İngilizceye  dönüyordu çözüm bulundu mu bilmiyorum. 
Yok hocam carplayli değil multimedya, linkteki cihaz https://tr.aliexpress.com/item/BODENLA-cretsiz-Kargo-6-5-MQB-MIB-VW-Golf-7-I-in-Araba-Radyo-MirrorLink-MK7/32862529214.html

Sanırım montaj yaptırdığım yerde vag can pro kablosu kullanılıyordu çünkü burda paylaşılan vagcom program görüntüleri yoktu bilgisayarda ben de çok bilmediğimden bir şey demedim o anda ama eve gelince biraz araştırdım aşağıdaki ekran görüntüsü olan program açıktı. Ve sanırım o program ile kodlamaları göremediler benim araçta.

O yüzden bana şu an Eskişehir'de vagcom kablosu ile ücreti mukabilinde kodlama yapabilen biri lazım. 

vag_can_pro_vcp-1.png

Dün eskişehirde gizli özellik açan vagcom kablosu olan bir yere gittim. Ecufast Eşkişehir dükkanın adı.

Bağlandılar kablo ile, ancak zaten 5f byte 19 bit 4 işaretli idi. İşareti kaldırıp tekrar işaretledi falan ancak hala geri vitese alınca hiçbir şey olmuyor. Ayrıca aşağıdaki gibi bir hata gösterdi bana. Bu ne demek oluyor arkadaşlar? Kamera bağlantısında mı sorun var?

IMG_20190917_184628.jpgIMG_20190917_184616.jpg

Merhabalar, bugün yine Ecufast Eşkişehir e tekrar gittim, forumdaki yönlendirmeler sayesinde park asistan ile ilgili bölümleri kapattı.  Geri vitese alınca aşağıdaki siyah ekran geliyor artık fakat 2 saniye falan sonra 2.fotoğraftaki yazı geliyor. Elektrik bağlantısını geri vitese bağlı bir lambadan almışlardı arka stoplarda. İkinci kez geri vitese alınca bu görüntüler de gelmiyor kontak kapatıp açmak gerekiyor. Röle ve zaman geciktirici bağladıkları takdirde bu sorunlar da çözülür mü arkadaşlar?

Screenshot_2019-09-18-13-44-19-791_com.miui.videoplayer.pngScreenshot_2019-09-18-13-44-57-686_com.miui.videoplayer.png

Merhabalar, bugün yine Ecufast Eşkişehir e tekrar gittim, forumdaki yönlendirmeler sayesinde park asistan ile ilgili bölümleri kapattı.  Geri vitese alınca aşağıdaki siyah ekran geliyor artık fakat 2 saniye falan sonra 2.fotoğraftaki yazı geliyor. Elektrik bağlantısını geri vitese bağlı bir lambadan almışlardı arka stoplarda. İkinci kez geri vitese alınca bu görüntüler de gelmiyor kontak kapatıp açmak gerekiyor. Röle ve zaman geciktirici bağladıkları takdirde bu sorunlar da çözülür mü arkadaşlar?

Ekli dosyayı görüntüle 23776Ekli dosyayı görüntüle 23777
Hocam ikinci kez geri vitese atınca aldığınız hatayı zaman geciktirici kullanmadığınızdan dolayı alıyorsunuzdur. O parçayı boşuna takmıyoruz yani :)  

Çok teşekkürler arkadaşlar

Merhaba sorunu çözdünüz mü?

Bende orjinal composition media ya kamera taktım.

Kamera pinlerini ünite üzerinde doğru yerlere taktınız mı? birde kamera taktıktan sonra geri vites lambasından röle çektirip kamerayı besleyin.

kodlama konusunda yardımcı olabilirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba maalesef çözülmedi daha doğrusu ben eskişehir esnafı ile uğraşmak istemedim. İstanbul'a yolum düşünce vag grup araçlardan anlayan bir yere götüreceğim.

Geri
Üst Alt