FARLARDAN BİRİ MATLAŞTI ??

İsim
Mehmet AVCI
Merhaba Arkadaşlar;  İki fardan birinin dış camı belirgin bir şekilde yavaş yavaş matlaşıyor , sararıyor. Bunun nedeni ne olabilir ?

Aracı sıfır şekilde aldıysan ve hiçbir oynama yapmadıysan yorum yapamayacağım. Ancak 2. el aldıysan önceki sahibi farı bir sebeple değiştirmiş ve yan sanayi ucuz yollu bir far kullanmış olabilir. Aklıma gelen ilk bu oldu.

Upvote 0
Farlardan biri değişmiş olabilir eski ise daha çok güneşte kaldıysa normaldir

Upvote 0
İkisinide orjinal aldım. 3 sene önce. Yine böyle bir tanesi sarardığı için ikisini birden değiştireyim dedim. Fakat çok ilginçtir ki , aynı far aynı şekilde sarardı. Bir önceki de bu şekilde sararmıştı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
İkisinide orjinal aldım. 3 sene önce. Yine böyle bir tanesi sarardığı için ikisini birden değiştireyim dedim. Fakat çok ilginçtir ki , aynı far aynı şekilde sarardı. Bir önceki de bu şekilde sararmıştı.
Yıkamacıların köstikli köpüğü yapar., veya fara bir sebeble polisaj yaptırdırsanız ve devamında farın üzerindeki koruyucu katman gittiği için şayet wax(cila) ile korumaya almazsanız yapar..

Upvote 0
Yıkamacıların köstikli köpüğü yapar., veya fara bir sebeble polisaj yaptırdırsanız ve devamında farın üzerindeki koruyucu katman gittiği için şayet wax(cila) ile korumaya almazsanız yapar..
Evet malesef kendim o matlaşan fara , henüz fazla matlaşmadan önce , bir kaç çizik var diye pasta cila yapmıştım. Sanırım farın üzerindeki koruyucu katman gitti. İnternette far parlatma yöntemleri izledim ama çok işe yarayacağına inanmıyorum. Böyle bir süre idare edeceğim sanırım.

Upvote 0
Evet malesef kendim o matlaşan fara , henüz fazla matlaşmadan önce , bir kaç çizik var diye pasta cila yapmıştım. Sanırım farın üzerindeki koruyucu katman gitti. İnternette far parlatma yöntemleri izledim ama çok işe yarayacağına inanmıyorum. Böyle bir süre idare edeceğim sanırım.
İşi bilen birisine polisaj yaptırırsanız o matlaşmalar gider., sonrasında 3-4 ayda bir wax(cila) atarsanız ilk günki gibi uzun süre kullanırsınız.. veya polisaj sonrası wax atın ve şeffaf folya ile kaplatın hiç bişey olmaz..

Upvote 0

Geri
Üst Alt