Yeni alınan araba hakkında yardım

Dogru soyluyorsunuz hocam, arac 2 defa expertize girdi yani ki bu yaptigim arkadasimin yeriydi arabayi almistim bunlari soyleyerek gittim onlar da detayli bir sekilde baktilar. Arabanin durumunu daha iyi gorebilmek icin  suan vosmere gitmem mantikli olur mu? Yoksa airbag ve kemerler icin ustaya mi gotureyim 

@bf417  hocam sanmiyorum o kadar ugrasiyorlarsa iki kabloyu da duzgun takarlardi ben arabaya biner binmez anladim belli basli yerlerini yani en azindan klima daha duzgun takilirdi derecedeki sayilar ters mesela suan veya ayna ayari yapilan dugme ters calisiyor belli ki bir seyler yapilmaya calisildi ama usta acemiydi

@Kaaancark direksiyon ve ön panel airbaglerine bakmak zor değil orj çıkarsa zaten perdelere bakmaya gerek yok  çıkmazsa onlara da bakılır, kemerler için gergi sistemi kontrol edilecek dirençle kandırılıp kandırılmadığı kontrolle anlaşılır airbag işi yapan herhangi bir yer çok rahat işinizi görür serviste tanıdığınız varsa rica ederseniz daha iyi olur.

@bf417 teşekkürler hocam yarın ilk işim uygulamak olucak valla ben de merak içerisindeyim ne çıkacak ne olacak neden söküp taktılar

konuyu hortlatmış olacağım biraz ama merak ettim şimdi. son durum nedir birde resim varsa atarsanız iyi olur

Vw den bi tanidigi arayip srcsini sorgulattigimda arabanin daha once selde kalmasindan dolayi servise girip ciktigini ogrendik, bundan sonra islemlerlere basladik, mahkeme oncesi bilir kisi rapor tutarken arac bozuldu araci servise goturduk 40-50 kusur bi masraf cikti suan mahkemeye verdik beklemedeyiz. Cok kotu olaylar oldu anlayacaginiz, surec devam ettigi icin pek fazla bisey yazmak istemiyorum. Surec sonlandiktan sonra her seyi detaylariyla yazicam  aldigim esnafi da ifsa edecegim.

Vw den bi tanidigi arayip srcsini sorgulattigimda arabanin daha once selde kalmasindan dolayi servise girip ciktigini ogrendik, bundan sonra islemlerlere basladik, mahkeme oncesi bilir kisi rapor tutarken arac bozuldu araci servise goturduk 40-50 kusur bi masraf cikti suan mahkemeye verdik beklemedeyiz. Cok kotu olaylar oldu anlayacaginiz, surec devam ettigi icin pek fazla bisey yazmak istemiyorum. Surec sonlandiktan sonra her seyi detaylariyla yazicam  aldigim esnafi da ifsa edecegim.
@Kaaancark Geçmiş olsun, kötü bir durum. Allah kolaylık ve sabır versin. Ekspertiz firmalarını da açıklayın, onları da bilelim. Tanıdık, arkadaş diye onları es geçmeyin. Para kazanan her esnaf kazancının hakkını verecek, yapamıyorsa bırakacak, başka iş yapacak.

• Beğen
Tepkiler: SCC
@frknyldrm Hepsini aciklayacagim hocam baska insanlarin cani yanmasin, bize hatasiz sikintisiz diye satilan araba 2 hafta sonra kontak kapatti az paralar da degil verilen paralar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun. Umarım davanız ivedi olarak neticelenir.

Tesekkur ederim herkese, gecen hafta avukatimiz mahkemeyi actigini soyledi, mahkemenin 1 yila yakin belki daha fazla surecegini dusunuyoruz. 

"Vw den bi tanidigi arayip srcsini sorgulattigimda arabanin daha once selde kalmasindan dolayi servise girip ciktigini ogrendik,.."

VW'de tanıdık vardı da neden daha önce kontrol ettirmediniz ? Basiretiniz mi bağlandı araba alırken :S

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Golf835 Hocam 6 bin kmde araba, tertemiz duruyor sikintisi yok belli expere de sokuyorlar temiz cikinca aliniyor, ben de alinirken orda degildim arac farkli sehirdeydi ilgilenemedim, biraz acele edildi ve sonuc bu. 

Geri
Üst Alt