U LEDLERİ AUTO KONUMDA FARLAR AÇIKKEN %100 YAPMAK

Orhan

Üye
İsim
Orhan
far düğmesi 0  konumunda iken u ledli gündüz faları %100 yanıyor.  Auto konumuna alıp farları yaktığınızda u led değeri %26 ya düşüyor. daha silik yanıyor.

U ledleri farlar açıkken de %100 yapmak için aşağıda kodları mevcut.

Ben önce 80 yapmıştım sonra 100 yaptım. ikisinin arasında fark göremediğimden 100 olarak bıraktım.

[09]Central Electric

[security Access-16

Enter the access code: 31347

[10-Adaptation]

10-'Leuchte2SL VLB10 Dimmwert CD-2'; Change the value of '26' to '100'

qP29QZ.jpg

10- 'Leuchte3SL VLB21 Dimmwert CD-3'; Change the value of '26' to '100'

jVYzpW.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
u ledleri %100 yaktık diyelim. far düğmesinden sis farlarını da beraber açtığımızda u led ışıklarında herhangi bir azalma yaşanmıyor. bugün test ettim. bilginize.

@Orhan Hoca bu arada hocam elinize emeğinize sağlık,yine bizleri aydınlatıcı bir konuya değinmişsiniz..

@Orhan Hoca hocam öncelikle bilgi için teşekkürler. şimdi bunu fabrikada neden böyle ayarlamışlarki. İkeriye dönük herhangi bi sıkıntı yaşatır mı açtığımızda acaba.

xMaganda dedi:
@Orhan Hoca hocam öncelikle bilgi için teşekkürler. şimdi bunu fabrikada neden böyle ayarlamışlarki. İkeriye dönük herhangi bi sıkıntı yaşatır mı açtığımızda acaba.
Hocam bu LED'ler akşamları fena göz alıyor.

Golf'ün U LED'lerini akşam %100 yanarken görmedim ama Leon'da karşıdan geleni rahatsız edebilecek kadar güçlü yandığını gözlerimle gördüm. Bu sebeple kısa farlar yanınca LED'lerin şiddeti düşecek şekilde ayarlı.

Ayrıca park lambalarını yaktığınızda da %100 olarak yanacaktır. Araç park halindeyken sinyal kolunu açık bırakarak sağ ya da sol park lambalarınızı açık bıraktığınızda akünüz biraz daha hızlı boşalacaktır. Bu sebeplerle fabrika %26 olarak çıkarıyor. Ancak akşam %100 yansın ama parkta %26 olsun derseniz kodlara ek yapabiliriz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@MSE hocam sağolun aydınlandım. Bi kavuşayım da vag mag ne varsa kurcalarız :) şimdiden bilgileniyorum sizlerin sayesinde sağolun.

xMaganda dedi:
@MSE hocam sağolun aydınlandım. Bi kavuşayım da vag mag ne varsa kurcalarız :) şimdiden bilgileniyorum sizlerin sayesinde sağolun.
Hocam hep söylüyorum bir kez daha tekrar etmiş olayın. Aklınıza farklı, denenmemiş şeyler gelirse paylaşın lütfen. Deneyelim yapabilirsek paylaşırız tüm Golf tutkunları istifade etmiş olur :)

Mesela bugün Batuhan hocamın aklına bir fikir gelmiş eğer uygulamada başarılı olunursa paylaşacağız. Kod sayımız uzun zamandır artış göstermiyor :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

xMaganda dedi:
Hocam sıkıntı yaşayacağımızı sanmıyorum. yolda herhangi bir tepkiyle karşılaşmadım. bir ara değerini düşürüp kullanmayı düşünüyorum. nasıl arzu ederseniz.

Sağolun hocam. Aklıma gelirse paylaşırım hemen. Şu an için arayıp da cevap bulamadığım bir tane soru var aslında. Far içindeki krom şeridi gti daki kırmızı şerit ile değiştirebiliyor muyuz. Yoksa komple gti far set mi almak tek çare. Çakma gti projem var da  s=s19 :)

xMaganda dedi:
Sağolun hocam. Aklıma gelirse paylaşırım hemen. Şu an için arayıp da cevap bulamadığım bir tane soru var aslında. Far içindeki krom şeridi gti daki kırmızı şerit ile değiştirebiliyor muyuz. Yoksa komple gti far set mi almak tek çare. Çakma gti projem var da  s=s19 :)
profil resminiz bunu yapacağınızı bağırarak söylüyor hocam.  :)

sanırım komple far değişimi ile oluyor. aliexpresten aratıp bakmak lazım.

xMaganda dedi:
Hocam eğer farı açtırabilirseniz içindeki krom parçayı farklı yöntemlerle kırmızıya çevirebilirsiniz yapıştırma vb. şekilde. Ancak far açma olayını garanti bitmeden tavsiye etmem. Yine de yaptırmak isterseniz usta ellerde yaptırın bir zarar gelmesin. Haricen boş bir far alınıp da yapılabilir ama maliyet artar tabi.

İstanbul'da İlker Kemal Bikeç var bu işlerde tavsiye edebileceğim. Kendisi halojen farlı araçlara bi-xenon montajı yapar. VW farlarını o da başkasına açtırıyor diye biliyorum. Epey zor oluyormuş.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çok iyi gerçekten..  :( '

100 değil belki ama 50 yapmak isterdim farlar yanarken  :D

Değerli @Orhan Hoca 'm ve Murat Üstadım @silvershadow geçen gün bu konuya youtube'da bulduğum Golf R'ın çift u-ledli farını Golf GTI'ya takılması ile ilgili bir video üzerinden değerli yorumlarınızı almak için sizleri de etiketliyerek bir yorum yapmıştım fakat sonrasında ikinizin de cevap verme uyarısı geldiği halde ne süzün cevapları görebildim ne de benim o videolu yorumum duruyor. Acaba site içi bir karışıklık mı yoksa bilmeden,istemeden site kurallarına aykırı bir yorumum mu oldu da silindi? Kaç gündür soracam da hangi konu başlığı altındaydı onu bulamadım.Şimdi tüm okunmamışlar bölümünde başlığı görünce hatırladım. Yanlış anlaşılmasın yorumumu mu sildiniz diye bir hesap sorma gibi algılanmasın,forumda yeniyim malum bilmeden forum kurallarına aykırı davranamak istemem.

Geri
Üst Alt