Jump to content

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

2015 Model Lacivert renk 1.2 TSI Comfortline aracım ile aranıza katıldım. Aracımda fabrikasyon hız sabitleyici var ancak aldığım arkadaş çinden aldığı far anahtarı ile far sensörü takmış. 

Buton değişmiş ve butonun yanından minik bir kablo ile sensör çıkıyor. 

Aracı kumandadan açtığımda coming home/leave çalışmıyor, araç marşa basıldıktan sonra ibrelerde ışıklar çalışmıyor, ayrıca farları yakma süresi uzun. Bir süre beni bekletiyor.

Bazı arkadaşlar orijinal sensör ve anahtar olmadığı için düzgün çalışmadığını söyledi. Bende orijinal veya önerdiğiniz dikiz aynası altına takılan sensörlerden temin edersem far ve yağmur sensörüm kodlama ile aktif olur mu ?

Şu an araçta bulunan çevirmeli anahtarın değişmesi gerekir mi ?

Ne gerekiyorsa yağacağım. Bugüne kadar bindiğim otomobillerde far ve yağmur sensörü hep vardı eksikliğini aşırı hissediyorum. 

Otm. kararan dikiz aynasını konusunda yardımcı olacak arkadaş varsa çok sevinirim.

Saygılar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yağmur far sensörü almalısınız . Dikiz aynası altındaki nem sensörü çıkacak yenisi takılacak . Daha sonra kodlama ile aktif edilecek. Yağmur far sensörü ile birlikte Auto konumlu far anahtarı gerekli. Anahtar Arkasından bcm ünitesine 1 adet kabloda çekilecek

mbonat bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@forjust1day Hocam benden önceki sahibi auto konumlu anahtar takmış arabaya. Basit bir sistem ile şu an far sensörü çalışıyor ama dediğim gibi performansı rezalet. Orjinale dönmek istiyorum. Sanırım dediğiniz gibi ayna arkasında bulunan sensörü temin etmem gerekecek

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, forjust1day yazdı:

Sizin araçta olan muhtemelen auto konumlu anahtarın arkasına bağlı kabloyla, onu kullanamayabilirsiniz

Far anahtarınında değişmesi lazım  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
[mention=5502]mbonat[/mention] hocam kodlama vs bilmiyorum. Birisiyle görüştüm 6.5” 7,5 carplaylı türkçeleştirilmiş ekran. Yağmur far sensörü. Gizli özelliklerin açılması 2000 ₺ dedi. Uygunmu sizce ?

Hocam malzemeleri aliexpresten temin edebilirsiniz. Sadece gümrük sıkıntısı var. Far yağmur sensörü montajı çok basittir. Eliniz yatkınsa kendiniz de girişebilirsiniz. Forumumuzda konusu mevcut. Arama bölümünü kullanınız.

Ayrıca teyp için de aynısı mevcut. Forumda onun da konusu mevcut. Montajı oldukça basittir. Aliexpress veya sarı siteden temin edebilirsiniz.

Kararan dikiz ayna düşünürseniz elimde orijinal kararan dikiz ayna mevcut. İsterseniz özel mesaj atabilirsiniz.

2000 tl yukarıdaki özellikler için biraz fazla gibi geldi bana.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
mbonat bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
51 dakika önce, Ömer Kahraman yazdı:

Hocam malzemeleri aliexpresten temin edebilirsiniz. Sadece gümrük sıkıntısı var. Far yağmur sensörü montajı çok basittir. Eliniz yatkınsa kendiniz de girişebilirsiniz. Forumumuzda konusu mevcut. Arama bölümünü kullanınız.

Ayrıca teyp için de aynısı mevcut. Forumda onun da konusu mevcut. Montajı oldukça basittir. Aliexpress veya sarı siteden temin edebilirsiniz.

Kararan dikiz ayna düşünürseniz elimde orijinal kararan dikiz ayna mevcut. İsterseniz özel mesaj atabilirsiniz.

2000 tl yukarıdaki özellikler için biraz fazla gibi geldi bana.

Hocam montaj konusunu kendim halledebilirim. Sadece yazılım konusunda çekincelerim var. Yaşadığım şehirde yapan yok. Sarısitede alacağım cihazda 1500₺ diyorlar. Türkçeleştirilmiş haline. Kafam baya karışık yani. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Hocam montaj konusunu kendim halledebilirim. Sadece yazılım konusunda çekincelerim var. Yaşadığım şehirde yapan yok. Sarısitede alacağım cihazda 1500₺ diyorlar. Türkçeleştirilmiş haline. Kafam baya karışık yani. 

Türkçe cihazlar aliexpresste mevcut. Bir de ordan bakın. Carplaysiz olanlar 500 tl ye kadar bulunuyor. Carplayli olanlar da 600-700 civarıydı. 1500 yüksek bence.

mbonat bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yazılım için ise forumda yardımcı olacak bir çok arkadaşımız olacaktır. Yaşadığınız şehre göre vagcom yardımı alabilirsiniz. Kablosunu bulursanız uzaktan bağlantı ile yönetici arkadaşlar bile yardımcı olurlar.

mbonat bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: tlgdk
      Arkadaşlar golf 7 ye akseuarcıda park sensörü taktırdım, şöyle bir sorum var sizlere:
      Kontak açıkken sorunsuz çalışıyor ama marşa basıp çalıştırıp geri vitese taktığımda arkada birşey olmasa da ötüyor, cihaz arızalı desem marşa basmayıp sadece kontak açıkken denediğimde sorunsuz çalışıyor, araba çalışırken sürekli ötüyor ama. Böyle bir sorunla karşılaşan ya da nedenini bilen var mı. Saygılar...
    • Yazan: kanalka
      Merhaba,
      2015 model 1.6 TDI manüel comfortline Golf'üm var. Son zamanlarda aşırı artan hız cezaları nedeniyle aracıma hız sabitleyici taktırmak istiyorum. 3 şeritli, yaya trafiğine kapalı e5'te 90la gidince bile ceza geliyor malum. Servisten 2400-2500 TL gibi bir fiyat söylediler. Fiyatında değilim, ancak endişem böyle bir değişikliğin bilgisayarın elektriksel aksamına zarar verip vermeyeceği. Yazılımsal bir değişiklik yapacaklar mıdır bilemiyorum. Daha önce ilave taktırıp sorun yaşamış veya memnun kalmış arkadaşlar yorum yazabilir mi?
    • Yazan: Akdnz
      Bugün yaklaşık 30 40 derece egimle 100 km civari hizla yol inerken tam egimin duzluge dondugu noktada yol mu çökmüş yoksa cukur mu vardi tam bilmiyorum ama sağ ön teker düştü ve simdiye dek duymadığım şiddetli bir ses geldi.Kontrol ettigimde jantta ya da rotlarda sıkıntı goremedim.bunun uzerine 200 km yol yaptim ve bir sorun sezmedim.Ne direksiyonda titreme ne de tekerde bir sorun goremedim.Sadece sag guneslikten ses gelmeye basladi belki de daha once vardi farketmemistim. Sizce de o ses helezon ya da takoz sesi midir? Zarar gormusse Olasi arizalar ne olabilir?
    • Yazan: berkehans
      Selamlar Herkese
      Air Care kodlaması için yardımınıza ihtiyacım var dostlarım. Climatronic 2 bölgeli tam otomatik klimada Air Care özelliğim gitti kodlamasını bilen arkadaşlar yardım edebilirmi?

• Yazan: Evrean
      Merhabalar ;
      golf 7 2014 model 1.4 TSİ marka aracımın dışarda golf ustasında baskı Balat’a değişimi yapıldı ancak tamirden sonra rölanti de ve çok az yarım devir ara gazda ses yapmaya başladı takırdı gibi bilgisi olan varmı ? Video yüklemesi linkte 

https://youtu.be/RaKwLgZtPVc
  • Yeni Oluştur...