GOLF 7 COMF YAĞMUR ve FAR SENSÖRÜ

İsim
Yusuf A.
Merhaba arkadaşlar,

2015 Model Lacivert renk 1.2 TSI Comfortline aracım ile aranıza katıldım. Aracımda fabrikasyon hız sabitleyici var ancak aldığım arkadaş çinden aldığı far anahtarı ile far sensörü takmış. 

Buton değişmiş ve butonun yanından minik bir kablo ile sensör çıkıyor. 

Aracı kumandadan açtığımda coming home/leave çalışmıyor, araç marşa basıldıktan sonra ibrelerde ışıklar çalışmıyor, ayrıca farları yakma süresi uzun. Bir süre beni bekletiyor.

Bazı arkadaşlar orijinal sensör ve anahtar olmadığı için düzgün çalışmadığını söyledi. Bende orijinal veya önerdiğiniz dikiz aynası altına takılan sensörlerden temin edersem far ve yağmur sensörüm kodlama ile aktif olur mu ?

Şu an araçta bulunan çevirmeli anahtarın değişmesi gerekir mi ?

Ne gerekiyorsa yağacağım. Bugüne kadar bindiğim otomobillerde far ve yağmur sensörü hep vardı eksikliğini aşırı hissediyorum. 

Otm. kararan dikiz aynasını konusunda yardımcı olacak arkadaş varsa çok sevinirim.

Saygılar.

Yağmur far sensörü almalısınız . Dikiz aynası altındaki nem sensörü çıkacak yenisi takılacak . Daha sonra kodlama ile aktif edilecek. Yağmur far sensörü ile birlikte Auto konumlu far anahtarı gerekli. Anahtar Arkasından bcm ünitesine 1 adet kabloda çekilecek

@forjust1day Hocam benden önceki sahibi auto konumlu anahtar takmış arabaya. Basit bir sistem ile şu an far sensörü çalışıyor ama dediğim gibi performansı rezalet. Orjinale dönmek istiyorum. Sanırım dediğiniz gibi ayna arkasında bulunan sensörü temin etmem gerekecek

Sizin araçta olan muhtemelen auto konumlu anahtarın arkasına bağlı kabloyla, onu kullanamayabilirsiniz

Ben eski aracıma yağmur far sensörü ve kararan ayna takmıştım her golfte olması gereken özellikler .

CD97B633-17DB-4FF0-A509-5EAA343A5CBF.jpeg

C7255F96-7C60-4A3C-A471-72451E5D1A38.jpeg

@mbonat hocam kodlama vs bilmiyorum. Birisiyle görüştüm 6.5” 7,5 carplaylı türkçeleştirilmiş ekran. Yağmur far sensörü. Gizli özelliklerin açılması 2000 ₺ dedi. Uygunmu sizce ?

[mention=5502]mbonat[/mention] hocam kodlama vs bilmiyorum. Birisiyle görüştüm 6.5” 7,5 carplaylı türkçeleştirilmiş ekran. Yağmur far sensörü. Gizli özelliklerin açılması 2000 ₺ dedi. Uygunmu sizce ?
Hocam malzemeleri aliexpresten temin edebilirsiniz. Sadece gümrük sıkıntısı var. Far yağmur sensörü montajı çok basittir. Eliniz yatkınsa kendiniz de girişebilirsiniz. Forumumuzda konusu mevcut. Arama bölümünü kullanınız.

Ayrıca teyp için de aynısı mevcut. Forumda onun da konusu mevcut. Montajı oldukça basittir. Aliexpress veya sarı siteden temin edebilirsiniz.

Kararan dikiz ayna düşünürseniz elimde orijinal kararan dikiz ayna mevcut. İsterseniz özel mesaj atabilirsiniz.

2000 tl yukarıdaki özellikler için biraz fazla gibi geldi bana.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam malzemeleri aliexpresten temin edebilirsiniz. Sadece gümrük sıkıntısı var. Far yağmur sensörü montajı çok basittir. Eliniz yatkınsa kendiniz de girişebilirsiniz. Forumumuzda konusu mevcut. Arama bölümünü kullanınız.

Ayrıca teyp için de aynısı mevcut. Forumda onun da konusu mevcut. Montajı oldukça basittir. Aliexpress veya sarı siteden temin edebilirsiniz.

Kararan dikiz ayna düşünürseniz elimde orijinal kararan dikiz ayna mevcut. İsterseniz özel mesaj atabilirsiniz.

2000 tl yukarıdaki özellikler için biraz fazla gibi geldi bana.

Hocam montaj konusunu kendim halledebilirim. Sadece yazılım konusunda çekincelerim var. Yaşadığım şehirde yapan yok. Sarısitede alacağım cihazda 1500₺ diyorlar. Türkçeleştirilmiş haline. Kafam baya karışık yani. 

Hocam montaj konusunu kendim halledebilirim. Sadece yazılım konusunda çekincelerim var. Yaşadığım şehirde yapan yok. Sarısitede alacağım cihazda 1500₺ diyorlar. Türkçeleştirilmiş haline. Kafam baya karışık yani. 
Türkçe cihazlar aliexpresste mevcut. Bir de ordan bakın. Carplaysiz olanlar 500 tl ye kadar bulunuyor. Carplayli olanlar da 600-700 civarıydı. 1500 yüksek bence.

Yazılım için ise forumda yardımcı olacak bir çok arkadaşımız olacaktır. Yaşadığınız şehre göre vagcom yardımı alabilirsiniz. Kablosunu bulursanız uzaktan bağlantı ile yönetici arkadaşlar bile yardımcı olurlar.

Geri
Üst Alt