Geri Görüş Kamerası Yön Çizgileri

Yavuz60

Yeni Üye
İsim
Yavuz
Herkese selam ...

Aracımı sıfır olarak aldım. Aracı teslim almadan serviste amblem ici geri gorüs kamerası taktırdım ve kodlaması yapıldı. Sıkıntılardan biri kamera acılıp kapandıkca garc gurç ses yapıyor bu normal midir? Bir diger sıktındıda kamera açıldıgında ekranda cıkan yön tayin cizgileri direksiyonla birlikte hareket etmesi gerekirken benim aracımda sabit kalıyor. Bu kodlamadan kaynaklı bir durumudur başına gelen veya cözümünü bilen varmı ? 

Cevaplar icin simdiden tesekkurler...

@Yavuz60 Hocam 

Sonradan takıldığı için yön çizgisi hareket etmiyor diye biliyorum

ses yapması da toz kaçmış yada yağsız kalmış olabilir onun için Würth ün ürünlerinden kullanabilirsiniz 

Upvote 0
@Yavuz60 merhaba hocam çizgilerin sabit kalması ve kamera kapanıp açılırken çıkan sesler gayet olağan şeyler. Bu şekilde çalışıyor 

Upvote 0
Yön çizgileri hareket etmiyor zaten hocam bir problem yok. Fabrikada özel siparişle takılınca da aynı

Upvote 0
Yön çizgileri fabrika çıkışlılarda da mevcut değil. yazılım ile alakalı. çıkan ses ise kameranın çalışma sistemi " bagaj kilidi devre dışı kalması, logonun açılması ve kameranın arka tarafa doğru seri bir şekilde çıkması sırasındadır. bu çıkan sesler (elektrikli minik bir motor sesi ) bu esnada çıkıyor aynı sesler kapanırken de çıkıyor. hım bunun dışında garç gurç diye gelen seslere bir şey diyemem.

Upvote 0
Yön çizgileri fabrika çıkışlılarda da mevcut değil. yazılım ile alakalı. çıkan ses ise kameranın çalışma sistemi " bagaj kilidi devre dışı kalması, logonun açılması ve kameranın arka tarafa doğru seri bir şekilde çıkması sırasındadır. bu çıkan sesler (elektrikli minik bir motor sesi ) bu esnada çıkıyor aynı sesler kapanırken de çıkıyor. hım bunun dışında garç gurç diye gelen seslere bir şey diyemem.
Yazılım ile alakalı bir durum değil diye biliyorum . Standart golf geri görüş kameraları dinamik çizgiye sahip değil passatlar sahip .Golfe passat kamerası takarsanız dinamik çizgiye sahip olursunuz . 

Upvote 0
Golfün orjinal  standart kamerası fabrikasyon  statik olarak gelir.Bende sonradan taktım statik orjinaldekinin birebir aynısı.

Upvote 0
@Yavuz60  Yavuzbey cam tavan ve geri görüş kameralı olarak bende Nisa’n ayında sıfır aldım aracı dediğiniz geri vitese alınca çıkan ses kapağın kamerayı aktif hale getirmesi için çıkardığı bir ses ve standart bir ses sorun değil. Yine geri vitese alınca ekranda görünen  yeşil  çizgilerin dönme gibi bir durumu yok onlar aracın dönme durumuna göre o çizgileri esas alarak dönmezi istiyor yani direksiyondan hallediliyor herşey oda bir sıkıntı değil biraz geri vites ile  park  ettikçe öğrenip adapte olursunuz. Eğer araçta park pilotu var ise ( Benim aracımda var ) geri viteste ana büyük ekranın 4te biri alan içerisinde gösterecek şekilde  ger vites dışında ise 20 km hıza kadar her durumda tüm ekranı kaplayan mesafe algılamalı ve animasyon şekilde aracın tüm dönüş yönü ve konumuna göre gösteren park pilotu göstergesi var araç içinde varsa ses müzik ve diğer etkenleri kısarak kendi sesini arttırıyor. Ben aracıma sonradan taktırmadım Türkiye paketi içerisinde standart donanım olarak geldi arka logo geri viteste dışa  doğru açılıp kapanıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Yazılım ile alakalı bir durum değil diye biliyorum . Standart golf geri görüş kameraları dinamik çizgiye sahip değil passatlar sahip .Golfe passat kamerası takarsanız dinamik çizgiye sahip olursunuz . 
Bendeki sadece tahmin. kamera görüntüyü aktarıyor sonuçta diye düşünüyorum.  yazılım olarak bi çok şey yapılabiliyor.

Upvote 0
Herkese yorumlarından dolayı cok tesekkurederim aklımi kurcalayan bir durumdu ama anormal birsey yokmus neyseki.

Tekrardan cok sagolun cok tesekkurler 😊

Upvote 0
@Yavuz60 

Hocam Golf 7’nin logo kamerası aslında çok sıradan bir kameradır. Geri vitesin elektriğinden tetiklenir logo kalkar kameraya elektrik gelir ve görüntü içerideki ekran yansır. 

Ancak Passat kameraları kendi kontrol modülüne sahiptirler araçta bir donanım olarak görünürler. Kamera arabanın CAN hattına bağlanır. Geri vitesten elektrik almadan zaten beyinle iletişim halinde olduğu için geri vitese geçiş yapıldığını anlar. Kamera açıldığında kontrol modülü gelen görüntüleri işler size farklı açılardan görüntü sunabildiği gibi hem direksiyon ile irtibatlı çalışarak yönleri ekranda gösterir hemde arabanın sığabileceği boşlukları tespit etmeye çalışır. Ayrıca bu kameraların doğru çalışabilmesi için kalibrasyona ihtiyacı vardır.

Açılış kapanışta duyduğunuz sese de arkadaşlar normal demiş zaten :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Şimdi konu içinde konu açıldı okuyunca aklıma takıldı yukarıda bir arkadaş demiş ama tekrar netleştirmek istedi sorularım şunlar

passat kamerası uyuyor mu ve doklama ile passat özelliklerinde kullanılabiliyor mu 😊

Upvote 0

Geri
Üst Alt