Geri Görüş Kamerası Yön Çizgileri

Yavuz60

Yeni Üye
İsim
Yavuz
Herkese selam ...

Aracımı sıfır olarak aldım. Aracı teslim almadan serviste amblem ici geri gorüs kamerası taktırdım ve kodlaması yapıldı. Sıkıntılardan biri kamera acılıp kapandıkca garc gurç ses yapıyor bu normal midir? Bir diger sıktındıda kamera açıldıgında ekranda cıkan yön tayin cizgileri direksiyonla birlikte hareket etmesi gerekirken benim aracımda sabit kalıyor. Bu kodlamadan kaynaklı bir durumudur başına gelen veya cözümünü bilen varmı ? 

Cevaplar icin simdiden tesekkurler...

Herkese selam ...

Aracımı sıfır olarak aldım. Aracı teslim almadan serviste amblem ici geri gorüs kamerası taktırdım ve kodlaması yapıldı. Sıkıntılardan biri kamera acılıp kapandıkca garc gurç ses yapıyor bu normal midir? Bir diger sıktındıda kamera açıldıgında ekranda cıkan yön tayin cizgileri direksiyonla birlikte hareket etmesi gerekirken benim aracımda sabit kalıyor. Bu kodlamadan kaynaklı bir durumudur başına gelen veya cözümünü bilen varmı ? 

Cevaplar icin simdiden tesekkurler...
sesnormal cizgiler sadece passatta oynar

Upvote 0

Çizgilerin hareket etmesi için kamera kontrol modülü bulunması gerekir. Passat golf olarak değilde modüllü modülsüz olarak sınıflama yapabiliriz. Modül sadece çizgilere hareket kazandırmıyor. Tiguan aracımda vardı bu tarz kamera aracın sığabileceği yerleri bile gösteriyordu. Yani kameradan ötesi hala geliyor modül sayesinde.

Upvote 0
@Ufukkaya hocam bu golf Passat fark etmez eğer aracınızda park pilot özelliği var ise standart donanımda kamera ile birlikte geliyor zaten ve golflerde highline donanımlarda bu özellik var diğer donanımları bilmiyorum varmı fikrim Yok yıla ve donanıma göre değişen şeyler bunlar. Ama golf özelinde eğer isterseniz böyle bir şeye sahip olmak sadece kamera taktırmanın dışında ön ve arka tampon da yapılacak değişiklikler ile halloluyor . ( arkadaşım yaptırdı) ender elktronik sayfasına girerseniz aracınızın model yılı ve donanımına göre yapılabilecek eksik gördüğünüz ne varsa detaylı öğrenebiliyorsunuz artık araçlar bilgisayar ve cep telefonu gibi oldu bazı donanımlarda özellik kendinde var sadece yazılım gerektirebiliyor veya altyapısı var tesisat ve başka bileşenler ile ekleme yapılabiliyor. Veya tamamen değiştirilerek takılması gereken parça ve bileşenler ile buna uygun yazılımlar gerektiriyor.

Upvote 0
Bu arada "bagaj kapağı açık kalmış" uyarılarına hazır olun. Geçen gün bir ilki yaşadım , Golf 6 Kullanıcısı bir sürücü yanımda durup bu uyarıda bulundu :)   :sofor:

Upvote 0
@Mugzy mqb platformu ile üretilen tüm araçların elektronik alt yapısı aynı. Parçaların montaj yeri birbirine uyuyor ise tümünde kullanılablir. Dinamik çizgili kameraların golf üzerinde çalıştığını gösteren YouTube videoları izledim. Golf üzerinde opsiyon bile olmayan çevre görüş kamera sistemini @yusuf hocam aracına uyguladı. 

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar
sonradan takılan amblem kameraya bağlı demekki modüllü takılınca çizgiler hareket eder modülsüz arkadaşın taktırdığı gibi hareketsiz kalır , hareketli olarak montaj dahil 2500 TL nasıl bir rakam ?

Upvote 0
@jamesbaba Şubat ayından statik olan işçilik dahil 1400TL civarıydı. Şu anda fiyat nedir bilemiyorum ancak 1750TL desek aradaki 750TL fark değer mi sizin için bunu sormak lazım. 

Ben statik kullanıyorum, çizgilere bu güne kadar hiç ihtiyaç duymadım. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
[mention=21987]jamesbaba[/mention] Şubat ayından statik olan işçilik dahil 1400TL civarıydı. Şu anda fiyat nedir bilemiyorum ancak 1750TL desek aradaki 750TL fark değer mi sizin için bunu sormak lazım. 
Ben statik kullanıyorum, çizgilere bu güne kadar hiç ihtiyaç duymadım. 
Bencede birde normal olanın fiyatını sorayım

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar
sonradan takılan amblem kameraya bağlı demekki modüllü takılınca çizgiler hareket eder modülsüz arkadaşın taktırdığı gibi hareketsiz kalır , hareketli olarak montaj dahil 2500 TL nasıl bir rakam ?
3 ay önce 2000 liraya hareketli taktırdım. Döviz artışı etkisi ile 2200-2300 gibi bir rakam mantıklı olabilir.

Upvote 0
Merhaba hareketli mi hareketsiz mi taktırmak mantıklı ve kullanışlı olur

Upvote 0

Geri
Üst Alt