Muayene için kodlamaları sıfırlama

eyupgolf

Üye
İsim
eyup
Arkadaşlar Herkese Merhaba 

comfortline 2013 model golf ümü geçen sene almıştım aldığımda gizli özellikleri açıktı amerikan park ve aşağıdaki videodaki gibi sinyallerim var 1 ay sonrada muayenem var aracı aldıktan sonra kodlamadır gizli özelliktir sonradan ögrendim elimde kablo var ama yedekleme gibi birsey yok ben ne yapmaliyim bitliste yada muşta arkadaşlar varsa buluşabilirim de yardımlarınız için teşekkürler

https://youtu.be/myqsfuX1Vck

comfortline 2013 model golf ümü geçen sene almıştım aldığımda gizli özellikleri açıktı amerikan park ve aşağıdaki videodaki gibi sinyallerim var 1 ay sonrada muayenem var aracı aldıktan sonra kodlamadır gizli özelliktir sonradan ögrendim elimde kablo var ama yedekleme gibi birsey yok ben ne yapmaliyim bitliste yada muşta arkadaşlar varsa buluşabilirim de yardımlarınız için teşekkürler

https://youtu.be/myqsfuX1Vck
Merhaba hocam. 

Mevcut kodlamayı görmeden iptal için yönlendirmem doğru olmaz. Bu yüzden Araca bağlandığınızda bana haber ederseniz uzaktan bağlantı ile kapatayım muayeneden geçmeyecek olanları 

https://youtu.be/myqsfuX1Vckhocam Mui merkezdeyim kendi aracımda amerikan park var onu kayıt almıştım kapatabilirim diğer geçmeyecek olanları ise kendi aracımdan bakarız ona göre değiştirebiliriz
hocam Muş merkezdeyim kendi aracımda amerikan park var onu kayıt almıştım kapatabilirim diğer geçmeyecek olanları ise kendi aracımdan bakarız ona göre değiştirebiliriz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar,

Dün 2016 model aracımı muayeneye götürdüm ve maalesef çakarlı sinyaller ağır kusur olarak nitelendirildi 🤨 bugün tekrar tüm kodlamaları kapattık @yer_ucagi_34  teşekkürler 🙏 

Yarın sabah tekrar gideceğim umarım başka bir şey çıkmaz 🤨

Fren esnasinsa tum stop grubunun yanmasi kusur sayiliyor mu acaba , ben yeni muayeneye soktum hic bir gizli ozellik aktif degildi ama stoplarin boyle yanmasini istiyorum . Sorun olur mu acaba

muayeneye soktuysan tamam istedigin gibi yap normalde orjinal hali haric herturlusu yasak ama polis bublarla fazla ilgilenmiyor sadece sinyaller cakarli yaninca cok goze batiyor dikkat cekiyor belki sorun olur 

Merhabalar,

Dün 2016 model aracımı muayeneye götürdüm ve maalesef çakarlı sinyaller ağır kusur olarak nitelendirildi 🤨 bugün tekrar tüm kodlamaları kapattık @yer_ucagi_34  teşekkürler 🙏 

Yarın sabah tekrar gideceğim umarım başka bir şey çıkmaz 🤨
İşlem tamam 😉

2021’e kadar allah kerim 🤲

Bu arada tabiki muhakkak bir kusur buluyorlar,mesela tüm camlarda film var diyerek az kusurlu ibaresi düşmüşlerdi geçen gün,bugün gittiğimde aracın highline donanımlı olduğunu ve dolayısıyla orjinal %65 karartma olduğunu neden hafif kusurlu bulunduğunu sorduğumda aldığım yanıt şu oldu,arkadaşlar yanlış teşhiste bulunmuşlar özür dileriz 🙃

Neyse fazla uzatmadan nihai sonuca geleyim,ne yapıp ettiler yine hafif kusur bulup yazdılar 🙃

1-İki adet üçgen reflektör olması gerekirken araçta bir tane bulunması.

2-Kısa far ayarlarının bozuk olması 🙃

Neyse vardır herşeyde bir hayır diyip muayene bitiminde doğuş oto kartal’a uğrayıp far ayarlarını yaptırmak üzere servise girdim,bu arada uzun zamandan beri beni rahatsız eden zırıltımsı bir ses vardı direksiyon civarında bir türlü bulamadığım tespit edemediğim bir nihayet o seside buldum ve söyledim 😀 komple airbag değişecek 😇

Zenon farlar stoplar kavrama p konumu mekanizması derken yeniledik arabayı hepside tabiki garantiden 😇

Kalın sağlıcakla.

Arkadaşlar Merhaba,

Golf 7'imin gizli özelliklerini açtıracağım. 

VAGCOM ile açtıracağım aşağıdaki aşağıdakilerden biri aracın muayeneden kalmasına neden olur mu?
Sadece şu sayılı maddeler kalır deseniz bile yeterli

1) Amerikan Park (sinyal verildiğinde diğer sinyaller tamamen sönecek)
2) Arka parkların ön gündüz farı ile birlikte yanması

4) Frene basıldığında arkadaki tüm stopların yanması (Şu anda sadece dış stoplar yanıyor)

6) Ön halojen sis farlarının selektörle birlikte yanıp sönmesi
7) Sis Farlarının Gündüz Farı Olması

İşlem tamam 😉

2021’e kadar allah kerim 🤲

Bu arada tabiki muhakkak bir kusur buluyorlar,mesela tüm camlarda film var diyerek az kusurlu ibaresi düşmüşlerdi geçen gün,bugün gittiğimde aracın highline donanımlı olduğunu ve dolayısıyla orjinal %65 karartma olduğunu neden hafif kusurlu bulunduğunu sorduğumda aldığım yanıt şu oldu,arkadaşlar yanlış teşhiste bulunmuşlar özür dileriz 🙃

Neyse fazla uzatmadan nihai sonuca geleyim,ne yapıp ettiler yine hafif kusur bulup yazdılar 🙃

1-İki adet üçgen reflektör olması gerekirken araçta bir tane bulunması.

2-Kısa far ayarlarının bozuk olması 🙃

Neyse vardır herşeyde bir hayır diyip muayene bitiminde doğuş oto kartal’a uğrayıp far ayarlarını yaptırmak üzere servise girdim,bu arada uzun zamandan beri beni rahatsız eden zırıltımsı bir ses vardı direksiyon civarında bir türlü bulamadığım tespit edemediğim bir nihayet o seside buldum ve söyledim 😀 komple airbag değişecek 😇

Zenon farlar stoplar kavrama p konumu mekanizması derken yeniledik arabayı hepside tabiki garantiden 😇

Kalın sağlıcakla.
Doğuş oto kartal bugün yine her zamanki gibi tek kelime etmeden direksiyon airbag ünitesini yenisi ile değiştirdi,ayrıca far ayarları yapıldı,anahtar pili değişti ve tüm bu işlemler için sadece 10.25 lira ödedim 😊

Demek istediğim kısaca şu,eğer uzatılmış garantim olmasaydı sadece airbag ünitesi için 6.247.00 tl ödemek zorunda kalacaktım 😉

Aklınızda bulunsun istedim.

Saygılar sunar, iyi akşamlar dilerim.

@MSE  geçen hafta bi arkadaşın passat ı muyeneden amerikan park yüzünden geçmedi. 80 tl ye kapattrırıp öyle geçmiş.

Geri
Üst Alt