Hafızalı ayna ve koltuk uygulaması mümkün mü? ( 2016 Comfortline 1.2 DSG )

emrahtoy

Yeni Üye
İsim
Emrah TOY
Merhaba arkadaşlar.

Ben ve eşim bir golf 7 2016 Comfortline 1.2 DSG sahibi olduk. Malum olduğu üzere bu araçta elle kontrol edilen sürücü koltuğu var. Ayna ayarları elektronik ancak 2nci sürücü ayarı yok.

Her değişim yaptığımızda koltuk ayarı, ayna ayarı vs derken vakit kaybediyoruz ve her defasında aynı ayarı tutturmak zor olabiliyor. Özellikle değişken eğimli bir yokuşta ayna ayarları zor oluyor.

Daha önce satın alma aşamasında başka marka araçlarda elektrikli koltuk ile birlikte elektrikli aynalar ile 2 sürücülü hafızalı bir yapı vardı. Böylece tek tuşa basarak daha önce ayarı yapılmış olan sürücüye göre ayna ve koltuk ayarları otomatik olarak yapılabiliyordu.

Böyle bir güncellemeyi bizim aracımıza da yapabiliyor muyuz? Maliyeti ve şayet mümkünse edinilmesi gereken parçalar konusunda fikir verebilir misiniz? Servis bu işlemleri yapıyor mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar.

Ben ve eşim bir golf 7 2016 Comfortline 1.2 DSG sahibi olduk. Malum olduğu üzere bu araçta elle kontrol edilen sürücü koltuğu var. Ayna ayarları elektronik ancak 2nci sürücü ayarı yok.

Her değişim yaptığımızda koltuk ayarı, ayna ayarı vs derken vakit kaybediyoruz ve her defasında aynı ayarı tutturmak zor olabiliyor. Özellikle değişken eğimli bir yokuşta ayna ayarları zor oluyor.

Daha önce satın alma aşamasında başka marka araçlarda elektrikli koltuk ile birlikte elektrikli aynalar ile 2 sürücülü hafızalı bir yapı vardı. Böylece tek tuşa basarak daha önce ayarı yapılmış olan sürücüye göre ayna ve koltuk ayarları otomatik olarak yapılabiliyordu.

Böyle bir güncellemeyi bizim aracımıza da yapabiliyor muyuz? Maliyeti ve şayet mümkünse edinilmesi gereken parçalar konusunda fikir verebilir misiniz? Servis bu işlemleri yapıyor mu?
Servis bu işlemi yapmaz , hafızalı koltuk montajı yapılabilir .

Yapılabilir tabiki ama serviste değil işi bilen yerde yapılabilir.

Merhaba hocam. Benim araçta var şu An bu özellik. Tabi sonradan yapıldı. Maliyeti göze alırsanız mümkün. 

@yusuf maliyet ne kadar hocam ve nerede yaptırabiliriz bilginiz varmı elektikli bagaj için fiyat aldım 3000 tl bende yaptırmak istiyorum siz yaptırdınız mi mevcut özellikle mi aldınız aracı ogrenebilirmiyim saygılar 

@yusuf Maliyeti konusunda bilgi paylaşabilir misiniz? Hafızalı ayna da var mıydı? Tek tuşla ikisi de ayarlanabiliyor mu ?

Koltuk elektirikli hafızalı olduktan sonra yazılımla hal olur die düşünüyorum onemli olan koltuk tesisatıni yapmak fakat kim yapar ne kadara yapar bilgi edinmemiz gerekiyor Yusuf hocanin arabasında varmış orjinal mi birada mi yaptırdı sordum cevap bekliyoruz.... saygılar 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba gecen hafta bu konu hakkinda oemvolkswagen ile telefonda gorustum.  Onlar passat koltugu takip elektrikli hafizali hale getiriyorlar. Sadece on koltuklar icin (doseme degistirmeden) 7K civarinda olur dediler. Eger tum koltuklari deri de yapmak isterseniz 12K civarinda diye bilgilendirdiler. Arayip daha detayli bilgi alabilirsiniz.

Forumda bazi arkadaslar cikma passat koltugu ile cozmusler, uzun zamandir sari siteyi takip ediyorum ama cikma koltuk bulamadim. Eger cikma koltuk bulunursa ender elektronik montajini yapabilecegini soylemisti.

Hem ayna hem koltuk için mümkün mü ? Yoksa sadece koltuk için mi mümkün ?
Vag grubunda herşey mümkün . Fiyatlar şu şekilde koltuğu sıfır almayacağınızı varsayarsak . Çıkma bulucaksanız aynı koltuğu 1000 tlyede bulabilirsiniz 10000 tlyede bulabilirsiniz tamamen çevre ve şans işi . Yurtdışına gitme imkanınız varsa orda koltukları ucuza çözebilirsiniz .

Güzel bir özellik bende pek istemeden de olsa vale ye bırakmak zorunda kaldığımda ayarı bozuyorlar gıcık oluyorum.

Sanki şehirlerarası yola gidecek tüm ayarları bozuyorlar :)

Arkadaşlar hem koltuk hem ayna hafızalı oluyor. Ben 2 adet passat koltuğunu 1500tl ye aldım. Bu fiyata bulması zor bunu belirteyim. Benim döşeme ve minderleri bu koltukların döşemeyi söküp o koltuğa aktardık. Bu işlemi herhangi bir döşemci 200-400 TL civarına yapar. Bu değişim esnasında passat koltuğundaki ısıtma pedlerini de aktarırsanız ısıtmalı koltuk sahibi de olursunuz. 

Elektronik işçilikte çok fazla iş yok ama onun için ender ya da apo ustadan fiyat almanız gerekli. 

Orjinal de golf için böyle bir opsiyon dahi yok.

Geri
Üst Alt