DSG ŞANZIMAN DÜZ YOLDA GİDERKEN GERİ VİTES GEÇME HATASI UYARISI

Conti

Üye
İsim
Erdem
Merhaba,

Dün Denizli'den Afyon'akardeşimi üniversiteye bırakmak için gittim. Giderken hiçbir sorun yoktu ama dönüşte düz yolda giderken araba sarsıldı ve geri vites geçme hatası uyarısını verip ünlem işaretini yaktı. Aracı kenara çektim stop edip tekrar çalıştırdım ünlemişareti sönmüştü. Yola devam ettim ama arada araç sarsılma yaptı. Bugün sabah işe gelirken iş yerine kadar problem çıkarmadı en sonunda park alanına giriş yaparken sarstı. Bu sorunu yaşayan veya konu hakkında bilgisi olan biri var mı?

@OnurJZ389 Sürenin olmadığını tahmin etmiştim çok iyi olmuş burada belirtmeniz. Çıkan fiyata inanamadım dışarda 4000'e mal oldu benim mekatronik değişimi allah DSG li yetkili servis garantisi olmayan kimseye yaşatmasın diyorum.

Çok sağolun bilgi için

Upvote 0

Tekrar herkese merhaba, 

Dün aracımı teslim aldım. Mekatronik değişimi yapıldı. Toplam masraf 12000 TL civarı, bunun 11000 TL 'si parça 1000 TL 'si de işçilik olarak yazılmış. Parça ücretinin tamamı iyi niyet garantisinden, işçiliğin de %50'si iyi niyet garantisinden karşılanmış. İşçiliğin kalan %50'si de aracımdaki uzatılmış garantiden karşılanmış. İyi niyet garantisi uygulamasının devam edip etmeyeceğini sorduğumda servis danışmanı bu uygulamanın süresinin olmadığını, aracın daimi olarak yetkili serviste işlem görmesi halinde bu uygulamanın sürekli devam edeceğini söyledi. Ben de Aralık ayında 1 senelik daha garanti uzatmayı düşünüyordum. Bu durumda iyi niyet garantisi uygulaması varken, normal garantiyi uzatmanın mantıklı olmayacağını düşünüyorum.
Geçmiş olsun tekrardan. Umarım böyle bir sorunla tekrardan karşılaşmassınız

Upvote 0
Tekrar herkese merhaba, 

Dün aracımı teslim aldım. Mekatronik değişimi yapıldı. Toplam masraf 12000 TL civarı, bunun 11000 TL 'si parça 1000 TL 'si de işçilik olarak yazılmış. Parça ücretinin tamamı iyi niyet garantisinden, işçiliğin de %50'si iyi niyet garantisinden karşılanmış. İşçiliğin kalan %50'si de aracımdaki uzatılmış garantiden karşılanmış. İyi niyet garantisi uygulamasının devam edip etmeyeceğini sorduğumda servis danışmanı bu uygulamanın süresinin olmadığını, aracın daimi olarak yetkili serviste işlem görmesi halinde bu uygulamanın sürekli devam edeceğini söyledi. Ben de Aralık ayında 1 senelik daha garanti uzatmayı düşünüyordum. Bu durumda iyi niyet garantisi uygulaması varken, normal garantiyi uzatmanın mantıklı olmayacağını düşünüyorum.
Allah başka sıkıntı vermesin geçmiş olsun tekrar (y)

Upvote 0
Çok geçmiş olsun, tehlikeli bir hata bu, otobanlarda denk gelirse hiç iyi olmaz. En iyisi herşeyi zamanında halletmek. 

Upvote 0
@Conti Ben de benzer sorunu yasiyorim. Araci bir hafta kadar oldu aldim. 
Farkli tarihlerdeki uyari. 

20E055A9-A4C4-4B30-8D37-DDE91DA99432.jpeg

7BED5065-90E4-4D45-AA65-64F6A761914C.jpeg

Upvote 0
@kaskej aracı yeni aldım sahibini ara masrafını işte sonucta hatayı bilerek satmış kanımca.. Insallah küçük masraflar halledersiniz

Upvote 0
@kaskej aracı yeni aldım sahibini ara masrafını işte sonucta hatayı bilerek satmış kanımca.. Insallah küçük masraflar halledersiniz
Zaten büyük ihtimal kurtulmak için satmış para falan vermez, servis bakımlı değilse 5 civarı sıkışmıştır, geçmiş olsun mekatronik hatasına benziyor.

Upvote 0
@kaskej çok geçmiş olsun. Allah bizleri düzgün insanlar ile karşılaştırsın. Umarım en ucuz şekilde kurtarirsiniz.

Upvote 0
bu insanlar nasıl yiyor bu parayı ya kusurlu mal satıp aklım almıyor. 

lan de ki arkadaşım şu arizasi var maliyeti şu şu al onuda düşüyorum fiyattan de kazikladigini sandığın o miktar senden çıkmaz mı? 

ne demişler ağlayanın malı gülene hayır etmez ah almayacaksın bu dünyada geçmiş olsun kardeşim ne diyelim 

Upvote 0
Forumdaki Arkadaşlarin tavsiyesi ile simdi necati ustanin yanindayim. 
Sizlere de necati ustaya ozellikle Cok cok tesekurler 
/monthly_2020_07/A41443F9-5E3B-4F80-BCFB-6171C2717DDB.thumb.jpeg.a3ca9e8225cb0db6dbe910b4dee60745.jpeg
/monthly_2020_07/D5F68C6F-E748-4B0E-B625-914FF254C3FE.thumb.jpeg.0b8d1df8f981d042ab455642a0a3900d.jpeg
Necati usta usta degil sanki eski türk filmi jönü

Masallah

Upvote 0
Dsg kronik sorunlu bir şanzıman kullanıma bağlı %80 sorun çıkaran bir yapı eskiden tamiri parçası maliyetli bir şanzımandı 70 binde passat aldım 82 binde sorun çıkardı yazılımla kısmen çözdüler o dönemde

yaptırmaya kalktığınızda mekatronik 8 bin debriyaj 6 bindi bakımla şu anda tamiri yaygın her köşe başında dsg yazar sanayide 😂

manuel golf 7 var şu anda şanzıman yağını değiştirdik pürüssüz geçiyor vitesler. Cruse kontrol al 5 e kafa rahat..

dsg arızalarını daha az iletken yağ ile kısmen azalttılar'da ne zaman yolda bırakır belirsiz .. Yarım otomatik heleki kuru tip robotize şanzıman yerine 6 ileri yağlı tip almak lazım onlarda pahalı araçlarda :)  ya da eski araçlarda. 

manuel şanzımanda 150 bin km lere kadar debriyaj dayanırken.  dsg de 2 yüzlü ince balata'dan kaynaklı kısa sürede boşluktan dolayı ayarı bozuluyor.( manuel şanzıman gibi geniş aralıklarla çalışmadığından.)  Kavramıyor + vitese geçmiyor. vs..  2500Parça  +  işçilik vs.. 3 / 3.5 bin tl yi buluyor.  verdiği konfora değer orası ayrı. Mekatronikte  ayrı bi dert tabi ..   

Aracı aldığınızda en ufak sorun olmaz  3/5 bin km sonra çıkarmayacağının garantisi yok..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

@Mertcan33 gecen hafta Necati ustaya goturdum. Necati usta çok sağolsun yardimci oldu. Şahinler otomatik şanzımana gittik. iki sonrasına randevu verdi. Baki Sahin ustanın söylediği ariza mekatronik kart değişecek. fiyatı işçilik dahil toplam 5.250 lira dedi. ancak sorun beni biraz korkuttu. çünkü ordan ayrılırken ayni hatayı verdi ve bu sefer araç geri vitese gercekten girmiyordu. ve geri gidemedim. kapattım calistirdim sorun gitti ancak durmadan doğuş otoya bıraktım. gecen cuma günü beni aradılar. şanzıman değişecek dediler ve fiyatı da 11 bin lira.  inşalar memnun sekilde doğuştan arabayı teslim alırım. 

not: araci tümden teslim alınca yazı yazmak niyetimdi. ondan yazmadım. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt