ULAŞTIĞINIZ EN DÜŞÜK ORTALAMA TÜKETİM

Mehmetergok

Yeni Üye
İsim
Mehmet Yılmaz Ergöktaş
Bugün otobanda 120 ile giderken 3.4’e kadar düştük.. Sizin yakaladığınız en düşük tüketim verisi kaçtı? :)

(1.2 TSi Manuel)

499454F6-5427-48CB-9112-C40969FA2454.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Uzun yolda 5.1 in altına düşemedim. 120 nin altında gidemiyorum araba akıyor yolda 😂

Şehir içi uzun dönem 4.9 ortalamam var bazen işe giderken ışıklar denk gelirse 3.6 yakalıyorum

20190425_124332.jpg

Ben hiç dikkat etmem 7.2 civarı genelde arabayı % bilmem kaç vergiyle al benzine de yarıdan fazla vergi ver  sonuna kadar suursuzca basarım mesela karşımda ışık yanıyor kırmızı ben ne yaparım gaza basarım önümdeki aracı da rahatsız eder son anda frene asılırim amaç :

hem son ana kadar pistonlara oluk oluk benzin göndermek hem de disk fren on takım Allah ne verdiyse hepsinin içine etmek yada

Belki son anda yesile doner belki o anda kirmizi yanmadan geceyim dien bir mumin arkadasla pisti oluruz gibi....

Bu aralar boyleleri karşıma çıkıyor gaz fren sürekli araba ital yakıt ital arabanın  yedek parçası ital ama bunu yapan yerli :)))) 

Şimdi gelelim gerçek bene...

ben cok dikkatli kullanırım rekorum golbasi adiyaman 65 km duzergah ortalama 3.2 normal kullanım 4.0 oluyor Jant lastik 225.45.18 yakıta baya bi etkili olduğunu düşünüyorum sırf yakıt değerini ölçmek için yakıta etkisini 225 tabanın lastik degistiricem zaten az yakmasi için elimden geleni yaparım forumda BENZİNE YİNE ZAM GELMİŞ adlı konum mevcut :))) rekor denemelerimi en kısa sürede paylaşacağım lastik ebatlarini göz ardı etmeyenizzz:)))

Ayrıca 225 taban ile 205 taban arasındaki yakıt sarfiyatı teknik olarak veya tecrübe olarak bilen arkadaşlar varsa benimle paylaşırsa çok sevinirim örneğin ortalama 100 km de 1 litre oynatır mi ? 

Saygılarımla 

1.2 tsi 105 hp manuel, ümraniye bakırköy 3.8 lt. Haftaiçi bir öğleden sonra denk geldi yol çok rahattı. 

Yakıt değerlerinize bakıp ağlamamak elde değil arkadaşlar. Astra J 1.4T sahibi olarak ne kadar sakin kullansam bile 10lt altına düşemiyorum. :'(

Valla 2014 1.4 tsi ile istanbul-nevşehir full dolu araçla 150-160 ortalama seyir hızı ile 6 lt / 100 km yakmıştım. İşin garibi şehiriçi tüketimim de genelde aynıydı 😄

3.2 ile okuldan eve gelmişliğim var .  

Ben hiç dikkat etmem 7.2 civarı genelde arabayı % bilmem kaç vergiyle al benzine de yarıdan fazla vergi ver  sonuna kadar suursuzca basarım mesela karşımda ışık yanıyor kırmızı ben ne yaparım gaza basarım önümdeki aracı da rahatsız eder son anda frene asılırim amaç :

hem son ana kadar pistonlara oluk oluk benzin göndermek hem de disk fren on takım Allah ne verdiyse hepsinin içine etmek yada

Belki son anda yesile doner belki o anda kirmizi yanmadan geceyim dien bir mumin arkadasla pisti oluruz gibi....

Bu aralar boyleleri karşıma çıkıyor gaz fren sürekli araba ital yakıt ital arabanın  yedek parçası ital ama bunu yapan yerli :)))) 

Şimdi gelelim gerçek bene...

ben cok dikkatli kullanırım rekorum golbasi adiyaman 65 km duzergah ortalama 3.2 normal kullanım 4.0 oluyor Jant lastik 225.45.18 yakıta baya bi etkili olduğunu düşünüyorum sırf yakıt değerini ölçmek için yakıta etkisini 225 tabanın lastik degistiricem zaten az yakmasi için elimden geleni yaparım forumda BENZİNE YİNE ZAM GELMİŞ adlı konum mevcut :))) rekor denemelerimi en kısa sürede paylaşacağım lastik ebatlarini göz ardı etmeyenizzz:)))

Ayrıca 225 taban ile 205 taban arasındaki yakıt sarfiyatı teknik olarak veya tecrübe olarak bilen arkadaşlar varsa benimle paylaşırsa çok sevinirim örneğin ortalama 100 km de 1 litre oynatır mi ? 

Saygılarımla 
Az yakmak istiyorsanız çözüm çok basit hafif jant ile rahatlıkla az yaktırabilir performansı artırabilirsiniz .

@Dreamliner Dostum araciniz cok fazla yakiyor sasirdim doğrusu.Benim 1.0 dsg sehir ici normal kullanim 6,lt.Uzun yolda full klima acik dolu halde 5.1 i zorladim hizim 120 130 ortalama diyelim.Bana sizin ortalamanizi görünce benimki çok süper geldi😊

@fanajal  opel 1.4T motorlar da normal bir değer hocam. Uzun yolda 6lt ye kadar düştüm ama şehiriçi 10lt çok ama çok fazla.  :'(

Golf 7.5 İzmir otobanda 120 km süratle 4.9 altına düşmedi

en düşük ortalama için aracı uzun bir rampanın tepesinde 2 saat bırakıp aşağı salarsanız çok düşük değerlere ulaşırsınız ki bunun hiçbir önemi yoktur.
Ben muğla'dan izmir'e otobanda cc ile 110 , diğer yollarda 90-110 arası takılıp, her rampada salınım modunu kullanarak açık klima ile 4.8'i görmüşlüğüm oldu. Ama 110'u geçmez isem  genelde 5.0-5.3 arası varıyorum izmir'e.

@mbonat teşekkür ederi hocam az yakit tan ziyade bu sıralar karbon salınimi da takmış durumdayım yani gerçekten 9 litreler civarında gezme te mümkün 5 litreler hatta 4 litreler tmm sabır isteyen bir durum söz konusu oluyor fakat zaten ülkemizin şartları ortada yakıtın fiyati yedek parçaların durumu orjinalini bulmak şans hale geldi neredeyse agresif kullanımda yakıttan yağa kadar motorun ömrüne kadar herşey olumsuz etkileniyor ki en önemlisi gelecek nesillere bırakacağız bu yeri havayı toprağı gereğinden fazla kirletmemek için karınca kararınca önlem alınması gerektiğini düşünüyorum.... cezai yaptirimlardan söz dahi etmiyorum zaten radar radar değil resmen devletimizin dış borcunu kapatma yolu oldu yollar her neyse...:) 

Gelelim konuya tavsiye edebileceğiniz hafif orjinal jant lastik varmidir saygılarımla hocam 

@major24 Hocam salinim modu nasil kullaniliyor gerçekten bilmiyorum.Dsg gazdan ayağımizi çektiğimizde mi devreye giriyor otomatik?

Geri
Üst Alt