Sislere Led ampül takınca arıza ışığı Yanarsa nasıl düzeltilir.

akd33

Yeni Üye
İsim
Nuh
Arkadaşlar öncelikle merhaba herkese hayırlı akşamlar. Nisa’n ayı sonu itibari ile almak nasip oldu yeni aracımızı. Araçta aydınlatma olarak sadece arka bagaj ve ön sisler sarı halojen ışık ve bu canımı sıkıyor. Sanırım bagaja set halinde orjinal parça varmış takılıyormuş ama sisler için durum değişik. Bu anlamda farklı deneyimleri olanlardan fikir almak isterim.

-Acaba leonların yeni Led sis farlarının  bizim golfe ne kadar uyduğu hususu hakkında denemesi veya girişimi olan oldumu hiç şu ana kadar ( ben uymayacağını düşünüyorum) 

- Led ampul takan oldu ise sorun  yaşayanlar arıza ışığını ortadan kaldırma hususunda ne gibi girişimleriniz oldu.

Arkadaşlar öncelikle merhaba herkese hayırlı akşamlar. Nisa’n ayı sonu itibari ile almak nasip oldu yeni aracımızı. Araçta aydınlatma olarak sadece arka bagaj ve ön sisler sarı halojen ışık ve bu canımı sıkıyor. Sanırım bagaja set halinde orjinal parça varmış takılıyormuş ama sisler için durum değişik. Bu anlamda farklı deneyimleri olanlardan fikir almak isterim.

-Acaba leonların yeni Led sis farlarının  bizim golfe ne kadar uyduğu hususu hakkında denemesi veya girişimi olan oldumu hiç şu ana kadar ( ben uymayacağını düşünüyorum) 

- Led ampul takan oldu ise sorun  yaşayanlar arıza ışığını ortadan kaldırma hususunda ne gibi girişimleriniz oldu.
Çoğu sis farı arıza takmıyor 2 golfümdede kullanmıştım hala kullanmaya devam ediyorum h11 led alıp takabilirsiniz . Eğer arıza verirse kodlama ile çözülür .

Geri vites ampülü ucuz birşey genelde arıza yakmıyorlar yakarsa o da kodlama ile çözülür .

Leonun sisini golfe taksanız çalışırda yerine nasıl oturtursunuz soru işareti .

@mbonat teşekkürler arıza ışığı yakmadığını öğrenmiş olmam sevindirici.

@mbonat ben osram h11 Led gen 2 takmayı düşünüyorum sorun çıkarmamak adına.

@mbonat ben osram h11 Led gen 2 takmayı düşünüyorum sorun çıkarmamak adına.
Türkiye’de satan bulamadım . Çok kaliteli ve pahalı bir ürün almanıza gerek yok . İnwells h11 alın geçin derim .  Ben kullanıyorum ve memnunum  .

Ben aliexpressten vodool marka h11 aldım taktım. Herhangi bir arıza ışığı yakmadı.

Türkiye’de satan bulamadım . Çok kaliteli ve pahalı bir ürün almanıza gerek yok . İnwells h11 alın geçin derim .  Ben kullanıyorum ve memnunum  .
EBay ve Amazon’da bulunuyor bu ürün zaten Türkiye’de satılmıyor. Tercih sebebim premium bir ürün olması malum gündüz farı ve mid Led farlar ile uyumlu olsun ışık kalitesi ve parlaklığı diye ayrıca daha önce aldığım ve hala kullanmakta olduğum diğer aracımda iç aydınlatma ve farlar için 3 yıldır sorunsuz kullanıyor olmam bu ürünü bu markanın iyi yönü 5 yıl garanti veriyor ürüne ve arıza olduğunda birebir değişim yapıyorlar geri gönderdiğinizde malum diğer aracımda bir sis farında sorun çıktı değişim yaptılar sormadan ve Kargo dahil hiç bir ücret talep etmeden o da güven veriyor insana .YouTube baktığımda da golf 7.5 gördüm h11 ürün denedikleri araç olarak ve takması çok kolay Çamurluk önü kapak aç tak yapıyorlar.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Beyaz halojen de alıp takabilirsiniz. Arıza ışığıyla ilgili kaygınız da kalmaz. Karşı tarafı da rahatsız etmez en azından. Ben Aliexpress'ten aldım kullanıyorum, gayet güzel oldu.
Bu arada bagajla birlikte torpido da sarı ışık olması lazım :)   Ben torpidoya beyaz led taktım ama bagajınki gelmedi, iade aldım parayı. Yeniden sipariş vericem bi gün inşallah :)

@akd33 sarı aydınlatma olarak sis farı, bagaj aydınlatması, torpido aydınlatması,geri vites aydınlatması, viraj farı ampülü ve u led yoksa gündüz farınız sarı ampüldür. Bunları değiştirebilirsiniz. Arıza ışığı konusunda da önceden Golf5 te Canbus dahi alsam arıza yakardı. Golf7 de arıza konusunda hiç dikkat etmeden aldım ve hiçbiri arıza yakmadı. Gündüz Farım uzun yolda 3 saatten fazla yanınca uyarı veriyor ama o da kontağı kapatıp tekrar açtıktan sonra 3 saat yol yapınca uyarıya düşüyor 😁 çözemedim bu durumu ama onun dışında arıza ışığı konusunda kolay kolay sorun yaşamazsınız, ben arıza ışığı yaktıramadım o kadar led değiştirmeme rağmen(yukarıda yazdığım garip durum dışında). 

Dipnot olarak da tercih meselesi tabi ama bu zamana kadar hep arkası metal olup fanı olmayan ledleri tercih ettim. En sevdiğim yanı sessiz olması. Fanlı led kullanan bir arabaya bindiğimde o ledin fanının çalışma sesini duyabiliyorum. Fakat araç sahipleri sese alıştığı için bunu farkedemiyor duymuyorlar 😁 Fanlı led alıp bu durumu yaşamamanız açısından ufak bir not olarak aklınızda bulunsun :) (sessiz çalışanları vardır yoktur o konuda bir şey diyemiyorum ama sessizine denk gelemedim daha hiç :)

@mustafacagri  fanlı led dediğiniz gibi sesi çok rahatsız ediyor. Bende kararsızım sisleri led yapmak konusunda.

Geri
Üst Alt