Galericilerde satılan sıfır arabalar hakkında

Erinj

Üye
İsim
Erinç
Merhaba arkadaşlar özellikle 1.6 tdi comfort lar sıfır olarak galericilerde bol miktarda bulunuyor . Anlaşılan ötv indiriminden bolca alınmış . Şuanki verdikleri fiyatlar bayiden bi tık daha iyi.Burdan araba almanın bir handikabı olur mu? 

İlk aklıma gelen şey sonuçta arabanın 2. sahibi olacaksınız hocam resmiyette. bayii çıkışından almıyor olacağız sonuçta. onun dışında bir handikap gelmiyor benim aklıma bilgisi olan aydınlatırsa bende sevinirim.

Araca bakim yapman gerekir yıldan dolayı 2. Sahip olacaksınız 15 20  bin ucuz sa alınabilir bence...

2019 modelse alınabilir ama arkadaşların dediği gibi bakım vs gerekebilir. 2017 ve 2018’leri 2019 fiyatına yazan galerici tilkilere fırsat vermeyin. :)  

@AhmetCakmak  teşekkür ederim hassasiyet gösterip bildiğin her konuda cevap yazdığın için☺️😉 bakım olayını anlamadım ne alaka sonuçta 10 bin 15 bin bakımı km göre yapılıyor . Satın alınıncada mı bakım yapmak gerek . Mesela comfortline 156 bin tl ye var galerilerde 

@Mmt0634 yıldan dolayı olayını biraz açar mısın?
Galerilerin çoğu da bayiden araç aldığı için o araç 2.el olmuş oluyor. Dolayısıyla garantinin bozulmaması için yapılması gereken VW'deki 15 bin km veya yıllık bakım yapılması gerekebilir. Yani örneğin sizin galeriden alacağınız araç 2019 Ocak çıkışlıysa sizin bu aracın bakımını km'si 1.000 bile olsa 2020 Ocak'da yaptırmalısınız. Bu açıdan bir masraf olabilir. Onun dışında galeriden araç alırken ekspertiz yaptırmayı unutmayın. Sağı solu belli olmaz galericilerin. :)  

VW'de ya 1 yıl bakımı veya 15 bin km bakımı mevcut. Aksi taktirde garanti bozulabilir.

@AhmetCakmak hmm 1 yıllık bakımı 15 bin km dolmasa bile yapılması gerekiyor yani. Yani temmuz çıkışlı bi araba alsam diğer sene temmuzda 15 bin dolmasa bile o bakımı yaptırmam getekecek. Anladığım kadarıyla aldığımda bakımını yaptırırsam garantisi bozulmaz

@Erinj bakim 1 yıl veya 15 bin km dır...

Örneğin araç 2018 temmuz cikisliysa içindeki yag işlevini kaybetmiştir o yag ile 15 bin cevirirsen motor da gider garanti de o araç 0 dahi olsa 2019 temmuzda bakıma girmeli sadece yag değiştiriyor  zaten filtrelere dokunmuyor başıma geldi...

Galericilerin çoğu çok akıllı dır...

Geçen bi golf beğendim 11 bin km 2018 bakımı 10.900 de yapılmış buraya kadar tmm 15 bine gelmeden yıldan bakim a giriyor anormal olan Galerici abim diyor ki ...

Hocam arabalarda bakim 15 binde bir yapılır bu arabanın 15 bin bakımı yapılmış garamisi devam ediyor 30 bin bakımına kadar gözü kapalı bin yani 20 bin km anahtar vurmasın yani 19 işte sen anladın dedi :)))) 

Bu araba ya 1 yıl yada en geç 26 binde girer garanti bozulur bide dsg garantiden nasıl çıkarsak die uğraşır doğuş desemde adam yemin edince tmm dedim işin ras gele... 

Bakıma dikkat edilmeli bence her 10 binde bir yapılmalı Hele ki dsg ise araç çok çok dikkat edilmeli garantı sonrasında iyi niyet garantisi... bunlar önemli daha da önemli bişey var galerici abiler:))) herkez aynı diyemem işini layikiyle tapan onlarca  esnaf var fakat yine de galeriden alinan araçlar daha fazla dikkat etmek lazım...

Var 2018 die satılan 2017 üretim aracın içindeki yag su olmuştur mesela 2 yılda marsa basılmadan bakim yapılmalı bence ben cok titizim ama sorun olmaz  deyip binen de vardır...

Özetle örneklerle  açıklamaya çalıştım ahmet hocam da aciklamis gereken bilgiyi vermis gerci...

sizin dikkat etmeniz aracın trafiğe çıkış tarihi değil!!!  modeli üretim yılı...garanti de trafiğe çıkışa bakmaz modele üretim tarihine bakar....bunun hakinda da başımdan gecen olay varda artık fazla uzatmayayım herşey gonluzce olsun saygılar... 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AhmetCakmak hmm 1 yıllık bakımı 15 bin km dolmasa bile yapılması gerekiyor yani. Yani temmuz çıkışlı bi araba alsam diğer sene temmuzda 15 bin dolmasa bile o bakımı yaptırmam getekecek. Anladığım kadarıyla aldığımda bakımını yaptırırsam garantisi bozulmaz
Araç marş başmadan sürekli yattığı için almadan önce akü cihaz ile değerleri kontol edilmeli., nerden baksan aracın orjinal aküsü serviste aracın donanımına göre 1.000-1400 lira arası değişen fiyatı var.. 

Araç sıfır km bilee olsa., örneğin 2018 Aralık üretimi sıfır km araç aldınız., o aracın motor yağı araç hiç kullanılmamış olsa bile yata yata artık özelliğini kaybetmeye başlamıştır su gibi olmuştur., Yani o aracın galericen çıkar çıkmaz ilk adresi motor yağı ve yağ filtresi değişimine gitmek olmalıdır..

@Erinj 0 faiz kampanyası vs gibi durumlardan faydalanma gibi bir talebiniz yoksa neden olmasın, misal 1000 km de tdi Highline cam tavan dsg araç şuan bayide pazarlıkla 189 ama ikinciel bahsettiğiniz galerilerde 178 ben olsam 175 e kapatır alırım doğuşa uğramadan, ama başka artıları varsa misal 0 araç kredisi ikinciel kredisinden uygun yada 0 faizli kredi vs öyle olduğunda mesele değişir.

Galeriden alacağınıza yetkili satıcıların 2. Eline düşürülmüş araçlardan da alabilirsiniz. Onlarda da 2. elde satılan düşük km li araçlar olabiliyor. 

@calik mesele zaten doğuş ile muhatap olmamak, sıfır araç almak bile risklerle doluyken doğuştan ikinciel araç almak kabus gibi olurdu isterse 5 km de olsun.

Geri
Üst Alt