Sign Assist'i Açmak

Orhan

Üye
İsim
Orhan
Dinamik Light Assist opsiyonu aracınızda varsa açabilirsiniz bu özelliği kamera üzerinden sınırlı çalışıyor araçta navi yok ise. ben açtım 60 km kadar olan tabeları yanından hemen geçerken okuyup renkli yol bilgisayarı ekranının üst orta kısmında gösteriyor sesli uyarı yapmadan. özellik çalışmadan önce sınırlı olduğu ihtarı yapıyor sesli olarak belki bu kimileri için rahatsız edici olabilir.

STG17> Uzun Kodlama> Byte 05, 2 etkinleştirin (/ aktif yüklü trafik işareti tanıma)

STGA5> Uzun Kodlama> Byte 01 bit Bit 0 Etkin (Trafik İşaretleri Tanıma (TZE) aktif)

STG5F> Kişiselleştirme> kanal "(63) araç fonksiyon listesi BAP traffic_sign_recognition_0x21"> 'Etkin' set

STG5F> Adjustment> Channel "(151) araç menü operasyonu-menu_display_road_sign_identification"> On Show 'Etkin' set -Verkehrszeichenerkennung -ek kaldırılması karakterler 'Etkin' set

STG5F> Adjustment> Kanal "(153) araç menü operasyonu-menu_display_road_sign_identification_over_threshold_high" >:

STGA5> Erişim Yetkileri: 20103> kanalı "hız limiti karakterleri sonuna"> "Aktif "Set

ÖNEMLİ NOT:  Golf 7 si olup aracında ACC ve Front Assist olanlara tiyo olsun. sign assistin açılması engel teşkil etmiyor. Ayrıca ACC ile Sign Assistin de aralarında bir bağlantı yok hepsi birbirinden bağımsız çalışıyor.

Sadece ACC li araçta sign assistin kodlamanın 2. sıradaki STGA5> Long Coding> byte 01, Bit 0 Enable (Traffic Sign Recognition (FTE) active) kısmında  bir engelleme yaptı ancak Alman sitelerinden uzun araştırma ile bulduk çözümü. önce long coding ekranının en üstünde Lcode2 diye kısım var oradan coded bölümünü açıp aktif hale getirip exit yapıp sonra long coded içindeki byt 01 ve bit 0 a tıklıyoruz.

bende ACC olmadığından kodları sırasıyle girebilmiştim herhangi bir engelleme ile karşılaşmamıştım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba, renkli yol bilgisayarı değil de standart siyah beyaz yol bilgisayarlı ekranlı golflerde de bu özellik açılabiliyor mu? Onun dışında dynamic light assist ve acc ikisi de var. 2013 model golf

Merhaba, renkli yol bilgisayarı değil de standart siyah beyaz yol bilgisayarlı ekranlı golflerde de bu özellik açılabiliyor mu? Onun dışında dynamic light assist ve acc ikisi de var. 2013 model golf
Açılır hocam

Merhaba,

2013 golf7 aracıma kodlamayı yaptım. Bayağı tabela olan yollarda tur attım fakat hiç birisini ekranda göstermedi. Yanlış yaptığım bir şey mi var acaba.

Kodlamanin yarisi turkce yarisi ingilizce . Anladigim kadariyla yapmaya calistim fakat cok karışık olmadi.  Hepsi ingilizce olacak sekilde bu kodlamayi nerden bulabilirim ?

Ankk vag sitesinden girip golf 7 seçerseniz kodlamayı bulabilirsiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Araçta standartta olmayan fakat sonradan açabildiğin bir özelliği aktif etmek gayet hoş, fakat konuyu açan arkadaşında bahsettiği gibi, "kısıtlı" olduğu uyarısı çok can sıkıyor. Belli bir süre tabela görmeyince bu yarıyı hep veriyor. Bende şuan hâlâ etkin fakat bu aralar artık kapatmayı düşünüyorum çünkü olmadık yerlerde yanlış tabelelalar göstermeye başladı, mesela 30 luk yolda hız sınırını 100 olarak gösteriyor.  

Moderatör tarafında düzenlendi:
trafik işareti okuma kısıtlı uyarısı her arabada veriyor malesef ancak bende 1 kere veriyor sürüş sırasında bir daha uyarı vermiyor

9.2" Discovery Pro ve navigasyon var ama trafik bilgisi Türkiye'de çalışmıyormuş herhalde.

Tabela okumak için gizli özelliklerden Sign Assist açılabiliyormuş.

Bu durumda kısıtlı uyarısı herhalde çıkmaz diye düşünüyorum.

Geri
Üst Alt