Cam Motoru Mekanizması Sorunu ve Yavaş Çalışması

İsim
Dünya
Araç
Golf Mk8 R-Line Mercan Kırmızısı
Selamlar herkese, aracımızın bazı cam mekanizmaları sesli çalışıyor biraz. Arka camlarınki öyle idi bu aralar sürücü camından da ses geliyor ve biraz yavaş çalışıyor gibi. Acaba 6 yılı devirdik diye mi veya pislik vs mi doldu veya yağlamak mı lazım gibi sorular geldi aklıma..

Bu sorun en kolay nasıl halledilebilir? Silikon sprey gibi ürünler belirli kısımlara sıkılarak sorun halledilebilir mi?

Bu arada uygun başlığını aradım fakat bulamayınca konu açmak durumunda kaldım. Eğer uygun bir kısım varsa moderatörler taşırsa sevinirim.

İyi forumlar

Benim arabadan gelse kesin sökmüştüm 🙂. Kapı döşemesi söküp makas gibi bir mekanizma var hem camı tutar hemde kaldırıp indirir. Camın bindiği alt kısmında camı sıkıştıran menteşe gibi bir plastik var on gevşekse ses yapar. Ama yavaş çalışmasının sebebi motor olabilir açıp bakmak lazım. Yada hiç kurcalamadan camcıya götürün halleder. 

Upvote 0
Oto elektrikçilerinin de çözüm olabileceğini söyledi biri başka bir platformda ama bir bakacağım ara ara yapıyor hep yapmıyor. Dal, yaprak, pislik vs dolmuş da olabilir.

Upvote 0
(Bu post silinecek.)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt