jant temizleyici sprey sonrası

İsim
Murat
merhaba kardeşlerim   jantlarımı  kirini pasını  temizliyim  parlatayım  dedim   kalite bir markanın temizleme spreyini aldım     ve kullanma talimatına  uyarak  uyguladım    

hayy uygulamaz olaydım     sonuç  resimlerde göründüğü gibi   silmekle  bile çıkmayan   lekeler oluştu     sanki nebiliyim   jantın boyasını mı yakmış  anlamadım valla 

ne yapıcağımı bilemiyorum    tavsiyeleriniz    veyada başına  böyle birşey gelen  varmıdır ?

20190906_204109[1].jpg

20190906_204121[1].jpg

20190906_204114[1].jpg

Araçla yol yaptıktan sonra sıkıp bi süre beklediniz mi ?sıcak zeminde kalmış sanırım.

Selülozik tineri azbişey üstübüye döküp silin arkasından hemen sentetik tiner ile silip kurulayın çıkmıyor ise Üst katmandaki venik katmanına hasar vermişsiniz demek. 

Vernik yanığı gibi görünüyor tam anlaşılmıyor. Ürün yüzeyde kuru olarak kaldı sanırım. Ürün markası nedir bu arada hocam?

Muhtemelen ürünün kurumasına izin verdiniz. mequiars swirlx tarzında aşındırıcı içermeyen bir temizlik pastası ile geçer. Kullandığınız jant temizleyicileri her ne kadar saf olarak kullanılıyor olsada  naçizane fikrim sulandırılarak kullanılması daha iyi  

Araçla yol yaptıktan sonra sıkıp bi süre beklediniz mi ?sıcak zeminde kalmış sanırım.
evden   oto yıkamaya  kadar gittim      jantların   sıcak  olduğunu bildiğimden     tazzikli suyla   yıkayıp     gölge bir yerde   bekledim 

sonra  uygulamasını   yaptım     çokta   beklemedim  2 dk   sonra    tazzikli suyla duruladım ve bu hale geldi  

Muhtemelen ürünün kurumasına izin verdiniz. mequiars swirlx tarzında aşındırıcı içermeyen bir temizlik pastası ile geçer. Kullandığınız jant temizleyicileri her ne kadar saf olarak kullanılıyor olsada  naçizane fikrim sulandırılarak kullanılması daha iyi  
tahmini   1.5   2 dk      bekledim    daha sonra     suyla duruladım    

kırmızı   köpüklü  sıvı oluştu    kir pas  aktı        ama  daha sonra    rengi  bu hale geldi  

Kalite markanın spreyi?

Marka ismini öğrenebilirmiyiz?

Yani arkadaşlar kullanıcı hatası ihtimaller arıyor ama?

Ülser ilacı değilki bu ? Prospektüsünde Mutlaka tok karnına içiniz yazıpta aç karnına yutup mideyi delene ne yaptın ??denirde!!!

jant spreyini! Yanlış uygulamak ? Nasıl yani dedirtiyor insana?

Evet suçlunun (jant katili) resmini yayınlamanız faydalı olur bence? 

Tamam ben yazarken sonax diye yazmışsınız ....ok!!

Sonax demirtozu temizleyiciyi çok kullanmıştım eskiden fakat kuru kaldığı zaman bu tür leke yapıyordu. Ayrıca güzel üründür bende şaşırdım şuan.

valla   ne hayellerim vardı  gardaşlar    güya  balata kaliperlerini yeşile   boyayıp   güzel görüntü  düşünüyordum  

bu yüzden   bu jant temizleme işine giriştim  

şimdi  ise jantları  mahvettik    ya boyası   yandı  yada    verniği yandı   sanırsam         ne yaptımsa    normal silerek   çıkartamadım    

şaşkınım 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam siz bir de Tokyo Garaj Salih abi ile görüşün isterseniz belki bir çözüm bulur. Kendisi boya işlerinde de uzmandır.

Geri
Üst Alt