Golf 7 1.6 BMT TDİ Comfortline Özellikleri Hakkında

Golf53

Yeni Üye
İsim
Ali
Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar. Aranıza yeni girmiş bulunmaktayım.Yıllarca Mercedes (W204)ve Opel  J kasa arasında gidip gelen şahsi araçlar arasında ilk defa Golf ile tanıştım şuana kadar tam anlamıyla muhteşem olduğunu söyleyebilirim. Ancak sizlere bir kaç şey danışmak istiyorum. 

Aracım Comfortline ancak Highline'ın ULED farları mevcut, buraya kadar şahane. Aynaların otomatik katlanır veya tuş ile katlanmasını istiyorum, bu mümkün mü ?

Km, devir kadranının oradaki araç bilgisayarı ve dokunmatik ekran İngilizce bunu Türkçe'ye çevirmem mümkün mü ?

Geri Görüş Kamerası taktırma şansım var mıdır ?

Bunların maliyet ve montaj kısmı astronomik bir rakam tutar mı acaba , yetkili servisinde Doğuş Oto da bu işlemi yaptırabilir miyim ?

Şimdiden teşekkür ederim. Kazasız günler...

Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar. Aranıza yeni girmiş bulunmaktayım.Yıllarca Mercedes (W204)ve Opel  J kasa arasında gidip gelen şahsi araçlar arasında ilk defa Golf ile tanıştım şuana kadar tam anlamıyla muhteşem olduğunu söyleyebilirim. Ancak sizlere bir kaç şey danışmak istiyorum. 

Aracım Comfortline ancak Highline'ın ULED farları mevcut, buraya kadar şahane. Aynaların otomatik katlanır veya tuş ile katlanmasını istiyorum, bu mümkün mü ?

Km, devir kadranının oradaki araç bilgisayarı ve dokunmatik ekran İngilizce bunu Türkçe'ye çevirmem mümkün mü ?

Geri Görüş Kamerası taktırma şansım var mıdır ?

Bunların maliyet ve montaj kısmı astronomik bir rakam tutar mı acaba , yetkili servisinde Doğuş Oto da bu işlemi yaptırabilir miyim ?

Şimdiden teşekkür ederim. Kazasız günler...
Öncelikle hoşgeldiniz aracınız hayırlı olsun. Katlanır aynayı 2.000 civarı sanırım bi fiyata taktırabilirsiniz. Dil için de eğer teybiniz orjinal ise ayarlarda dil seçme kısmı var oradan değiştirirseniz göstergeniz de ekranınız da Türkçe olur. Eğer ekranınız standart comf. ekranı ise geri görüş kamerası desteklemez ekran değişimi gerekli.

@KaanU  Ekran dil seçeneğinde İngilizce var sadece. Orijinal değil mi yani ?

@Golf53 Orjinal fabrika çıkışı gelen araçların hepsinde türkçe dil seçeneği var, ekran görüüntüsünü veya arayüzlerini paylaşır mısınız ?

@berreday 

buyur hocam 

JV8ZNn.jpg

@Golf53Medya cihazı orjinal değil hocam muhtemelen orjinalinde bluetooth yok diye bu takılmış. Orjinalinde ekranda bir tık daha küçük.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu kötü bişey mi ? Araca herhangi bi sıkıntı yada araç içi ışık ayarlamaları vs zararı olur mu ? Bunu dışarda Türkçe’ye çevirebilir miyim acaba ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben bunu Türkçe dil seçeneği nerede ekletebilirim Bursa civarında . Elektrikçiler halledebilir mi ?

@Golf53Hocam açıkçası o konularda pek bilgim yok cihazlardan daha iyi anlayan arkadaşlar daha detaylı bilgi verecektir. Ama bence bu cihazın kendisinin TR desteği yoksa, dili de döndüremezsiniz.

Bu cihazda muhtemelen android ve Apple CarPlay desteği var, Volkswagen in Çin in ürettiği cihazlara çok benziyor, eğer cihaz o ise daha iyi bile sayılabilir orijinalinden, 2015 öncesi comfourtline golfler de Bluetooth yok bunda vardır, muhtemelen aracı aldığınız kişi bu yüzden değiştirdi, Vag Com işleriyle uğraşanlardan bu cihazı Türkçe ye çevirebilirsiniz, cihazınız sanırım RCD330 Google dan biraz araştırarak birşeyler bulursunuz. Veya forumdaki arkadaşlar yardımdımcı olacaktır.

Teybiniz orjinal değil bunun size Bi zararı yok hatta artısı var. Teybin dilini tr ye çevirenler var çevrilince kadranınızda tr olur. Bu teyp Windows tabanlı diye biliyorum. 

@Golf53 teyp kamerayı desteklemesi gerekli vag işiyle uğraşanlar size net bilgi verir. Kamerayı serviste taktırmaya gerek yok. 

Geri
Üst Alt