Geri Vites Lambasının Parlaklık Şiddetini Arttırma

@alp anladım ben zaten onu istemiyorum çakalı makarlı .Stopların tamamını yanması çok güzel ve de dikkat çekicii güzel de duruyor.siz nerde yaptırdınız hocam ?

@cengiz74 iç stopların kodlamasını soruyorsanız kendim yaptım , led stoplar orjinal yetkili serviste taktırmıştım.

@alp anladım .benim halojen stoplar 2014 model aracım.kaça ma.l oldu peki?

@cengiz74 Şimdi faturasına baktım Led stop takımı için yetkili servisin 1225 TL işçilik dahil , Hız sabitleme Comfort için tuşlu 1200 TL taktırmışım.Şuan servisler takmıyor olabilir , emin değilim. Halojenlere de iç stop kodlaması yapabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@alp ne zaman taktırdınız peki ve hangi serviste? ben servislerin taktığını bilmiyordum? hangi ledleri takdırınız peki resmini atar msnız?

@alp ben bartında oturuyorum burda yapan var mı bilmiyorum.Siz başka hangi özelikkleri açtınız?

@cengiz74 Eskişehir Asil oto yetkili serviste taktırdım , 2017 yada 2018 olması lazım.  Fabrikasyon Led stop Golf 7(karartmalı ve dinamik sinyalli değil, o zaman yoktu). Kodlama konusuna gelince kendi kablom var , özellikleri kendim açtım.  Kendi kablosunuzu alıp yapabilirsiniz hocam zaten forumda sayısız kod bilgisi mevcut.

@alp anladım.teşekkürler verdiğin bilgiler için..inşalah ben de kodlama olayına giriş yapıcam bakalım .farklı ve yeni şeyler yapmak istiyodum uzun süredir zaten..

@cengiz74 son olarak kodlama yapmanın aracın beynine vs bi zararı olur mu peki?siz hangi özelikkleri açtınız?

@cengiz74 Hocam kodlama kişinin kendi risk ve sorumluluğundadır, bunu bilerek hareket etmenizi öneririm , konu başlığını çok dağıttık , bu konuda onlarca konu forumda mevcut. Vag com bölümüne göz atınız.

@alp sorumluluk elbette kişiye aittir.ben sizin şimdiye kadar bi skıntı yaşayıp yaşamadığnızı merak etmiştim..

@cengiz74 Hiçbir sorun yaşamadım. Sadece nadir de olsa bazı  kodlamalarda emin olmak amacıyla farklı kaynaklar kullandım çünkü yazılırken yapılan harf veya rakam hatası başka kanallara (ışık fonksiyonlarında özellikle) yöneltebiliyor. Forumda kablo satanlar mevcut oradan temin edebilirsiniz , yada aliexpress ten alabilirsiniz ama şu an gelmiyor sanırım 1.5 ay oldu benim hala gümrüğe girmedi siparişlerim. Led stop konusunda ise eliniz yatkınsa temin edip kendiniz takabilirsiniz (youtube videoları var), yada bir ekelktrikçiye gidebilirsiniz . Kendi aracımda özellik çok açtım aklımda değil şuan o yüzden yazamıyorum yanlış anlamayın lütfen.

Sormak istediğinizi ya da ilgili yorumu alıntı yaparsanız, konu gidişatı ve anlaşılabilirliği açısından daha verimli olacaktır.

Bu şekilde olmazsa, geriye dönük hangi yoruma karşı soru sorulmuş, bunu bulmak zaman alır.

Geri
Üst Alt