Geri Vites Lambasının Parlaklık Şiddetini Arttırma

Orhan

Üye
İsim
Orhan
Aşağıdaki kodlama geçerlidir:

Seçin STG 09 (araç güç)

STG Erişim İzni -> Fonksiyon 16

Erişim kodu 31347 girin

STG ayarı -> fonksiyon 10

(6) -Leuchte28RFL AB 28 seçin LC11-karartma

Buna göre değer ayarlayın

(6) -Leuchte29RFL AB 29 seçin RA64-karartma

Değer entsprchend Varsayılan ayarlar: 86

İngilizce çevirisi:

Select STG 09 (vehicle power)

STG Access Permission -> Function 16

Enter access code 31347

STG adjustment -> function 10

(6) -Leuchte28RFL LC11-dimming AB 28 Select

Adjust Value accordingly

(6) -Leuchte29RFL RA64-dimming AB 29 Select

Value adjust entsprchend Default: 86

NOT: Bunu yaparken benim araçtaki değerin %100 olduğunu gördüm bu sebeple herhangi bir işlem yapmadım.

Geri vites ışığını led ampulle değiştirdim her ikisini de. çok güzel oldu. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@SATURNUS2015 hocam slmlar ben de golf7 2014 midline var.forumda yeni sayılırım.Geri vites ampullerini ledlerle değiştirm çok da güzel oldu.Yazınızı görünce mderak ettim geri vites ışığı daha fazla aydınlatmak istiyorum.Yardımcı olursanız seviniirim..

@SATURNUS2015 hocam slmlar ben de golf7 2014 midline var.forumda yeni sayılırım.Geri vites ampullerini ledlerle değiştirm çok da güzel oldu.Yazınızı görünce mderak ettim geri vites ışığı daha fazla aydınlatmak istiyorum.Yardımcı olursanız seviniirim..
Kodlama sırasını takip ederek geçerli değeri %100 yapın, daha fazlası led'e  zarar verebilir 

@Recep Gül kodlamadan anlamam hocam.peki stopların sinyallerin gücü de kodlanıyor mu?

@mbonat bişiy daha sormak istiyorum hocam.Halojen stopların bagaj kapağı kısmındaki ampullerin de kodlamayla yandığını biliyorum.Ve fakat bu muayenede ağar kusurlu işlem olarak değerlendirlyiormuş siz ne diyosnuz?bilginiz va rmı

@mbonat bişiy daha sormak istiyorum hocam.Halojen stopların bagaj kapağı kısmındaki ampullerin de kodlamayla yandığını biliyorum.Ve fakat bu muayenede ağar kusurlu işlem olarak değerlendirlyiormuş siz ne diyosnuz?bilginiz va rmı
Stopların sinyaller yanmasından geçen bir arkadaşım muayeneden kaldı . Büyük ihtimalle dediğiniz kodlamada ağır kusurlu olarak değerlendirecektir . Muayeneye gitmeden önce aydınlatma grubundaki kodlamaları kapatmak en mantıklısı

Arkadaşların arabalarda bu değeri 100 yapıyordum. Aylar sonra kendi aracımıza sıra geldi, geçen baktığımda %86 yazıyordu bende standart değer. %127ye getirdim led olduğu için. Sorun yaşayan oldu mu 127 yapıp :) çok bir fark olmadı gerçi parlaklık anlamında 

@mbonat her defasında bu işlemi yapmak saçma bence.ve neden ağar kusurlu bunu çözmek anlamak lazım .??

Arkadaşların arabalarda bu değeri 100 yapıyordum. Aylar sonra kendi aracımıza sıra geldi, geçen baktığımda %86 yazıyordu bende standart değer. %127ye getirdim led olduğu için. Sorun yaşayan oldu mu 127 yapıp :) çok bir fark olmadı gerçi parlaklık anlamında 
Arıza yakmayan ledlerdense sıkıntı olabilir 1 çift sis patlattım öyle arıza yakanlardansa hiç sıkıntı olmaz

Arıza yakmayan ledlerdense sıkıntı olabilir 1 çift sis patlattım öyle arıza yakanlardansa hiç sıkıntı olmaz
Taktığımda arıza ışığı yakmamıştı sanırım, takalı 2 seneye yakın oldu. Yandıysa arıza ışığı denetimini kapatmış olabilirim  :D neyse deneyelim görelim, patlarsa buraya yazarım yine :)

@mbonat bu senin fikriin mi? ozman komple stopları iptal edelim hiç ozman dikkat  de dağıtmaz ..?

@cengiz74  bagajdaki stopların da(iç stopların) frene basınca yanmasından söz ediyorsanız muayenede sıkıntı olmaz hocam 2 defa girdim . Ancak sinyallerle birlikte stopların çakarlı olmasından kalırsınız.

Geri
Üst Alt