Bu küçük parça nedir?

palamut

Üye
İsim
Ali
Bagajda buldum. Bu parca ne ise yariyor? (2016 golf)

5947F5B6-C310-44C7-A079-BD980AFE2A57.jpeg

A1826284-05AA-4DE1-A281-0576A1B470F7.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Stepneyi yerine sabitlemeye yarayan plastik somun gibi bir parça var. Onun üzerindeki çentikli alana oturtuyorsunuz. Sanırım somunu sabitlemeye yarıyor.

Stepnenin somununu sıktıktan sonra., o somunun/vidanın gevşemesini önlemek için üzerine takıp sabitliyorsunuz

Üzerinde parça kodu var. Google Amca'ya sorun size yardımcı olur.

@AhmetCakmak @agacmalzeme @forzaGilles @Y.B.  herkese selam. Gördüğüm kadarıyla konu açıldığı anda nezaket gösterip cevap vermişsiniz ancak konuyu açan Arkadaş firar..

Bazı konuların sadece etkileşim kazanmak için açıldığını düşünüyorum. Saygılar.

Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla😂

Aslında ciddi düşünerek yazmıştım. sayende espriye vurduk👍 aman boşverin
Kendi kendine konu açan büyük forum siteleri mevcut fakat Golftutkusu'nun böyle bir şeye ihtiyacı yok hocam. 

Bazı üyeler sürekli aktif olmamakla birlikte konu açıp çok daha sonra görebiliyor/cevap yazabiliyorlar. Günümüzde bilgiye ulaşmak artık çok kolay, isteyen küçük bir Google araması yapabiliyor; isteyen de forumlarda genel veya detaylı bilgiyi bizzat edinebiliyor.

Kendi kendine konu açan büyük forum siteleri mevcut fakat Golftutkusu'nun böyle bir şeye ihtiyacı yok hocam. 

Bazı üyeler sürekli aktif olmamakla birlikte konu açıp çok daha sonra görebiliyor/cevap yazabiliyorlar. Günümüzde bilgiye ulaşmak artık çok kolay, isteyen küçük bir Google araması yapabiliyor; isteyen de forumlarda genel veya detaylı bilgiyi bizzat edinebiliyor.
Bahsettiğim forum ile alakalı değil. Doğru. Sonra görülebilir. Ama hiç mi merak edilmez. üst üste aynı şeyleri yerleri değişerek yazarak bilgi ve tecrübelerini paylaşıyor insanlar yardımcı olmak adına.

Galiba yanlış zamanda yanlış yerde yazdım içimden geçenleri. Kimse kusura bakmasın. 👍

@ogzogz Estağfirullah, yanlış zamanda felan yazmadınız hocam. Sanırım ilk başta ben sizi yanlış anladım.

Aslında bu aynı şeylerin yeniden sorulması insanımızın araştırmayı pek fazla sevmemesinden kaynaklanıyor bence. Forumumuz özelinde konuşmak gerekirse örneğin en çok sorulan şeylerden multimedya cihazıyla ilgili onlarca tavsiye konusu olmasına rağmen yinede bu konu sürekli yeniden sorulabiliyor. Yeni konu açıldığında da eski konulardan referans gösteriliyor veya yeniden yazılıyor aynı şeyler. Halbuki yeni konu açmayıp küçük bir aramayla ulaşılacak bir sürü hali hazırda konu bulunuyor. İşin özü, forum kültürünü ve Google gibi arama motorlarını kullanmayı bildikten sonra her türlü bilgiyi edinmek mümkün. Yeniden sormak da kişiye kalmış bir şey. 

İyi akşamlar. :)  

Parca cok ince dusunulmus bence, bi japonda bu ayrintiyi bulamazsiniz  :D

@ogzogz yok firar etmedim 😄

Evet, google’da arastiribilirdim ama nasil bir arama yapacagimi bilemedim cunku o parca uzerinde pek ifade yok. (Ustunde Made in germany ve bir kac numara yaziyor)

Bu yuzden konu actim.

Geri
Üst Alt