Vagcom not plugged into car hatası

06erenkara

Yeni Üye
İsim
Eren
Merhaba bu gün kablo aldım kurulumu gerçekleştirdim fakat bağlantı yapıp opsiyon yaptığım zaman hata alıyorum Yardımcı olabilecek var mı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hatam bu yardımcı olabilirmisiniz başına gelen varmı

Program doğru şekilde kurulmamış veya kablo araca tam bağlanmadığında bu şekilde hata çıkmaktadır hocam. İki ihtimali de değerlendirip tekrardan deneyin.

Ayrıca lütfen forumumuzda konu açarken "bilgi" şeklinde değil, daha detay içeren başlıklarla konu açınız. Başlığı düzenledim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sorunu çözdünüz mü hocam?  Aynı dert bende de var, Golf 5 2004 aracım ross-tech'den Release 19.6.2'yi indirdim HEX+CAN kablo, araca bağlandığında kablo yeşil yanıyor, ama test'te  aynı hatayı veriyor. Kablonun diğer tarafında VAG 178 yazıyor, bu acaba VCDS 17.8 versiyonunu indirmem gerekli olduğu manasına mı geliyor?

yardımcı olursanız yada nasıl çözdüğünüzü söylerseniz sevinirim.

Bu sırada konudan bağımsız benim arka cam rezistansı çalışmıyor, yağmur sensörü, otomatik far ve ayakaltı aydınlatmaları da çalışmıyor bunların birbirine bağlantılı olma ihtimali nedir?

Sigorta? Sensör? 

Bu sırada kokpitin içinden sürekli elektronik bir ses gelmekte sanki içeride  bir üretim var gibi kadranın arkasından başlayıp yolcu kısmına kadar uzanan bilgisi olan varsa sevinirim VCDS'yi kullanmak istememin sebebi de bunlar aslında.  

İstanbuldayım avrupa yakasında bunları çözebilecek usta servis arkadaş ne olursa bilgi verirseniz sevinirim.

Sorunu çözdünüz mü hocam?  Aynı dert bende de var, Golf 5 2004 aracım ross-tech'den Release 19.6.2'yi indirdim HEX+CAN kablo, araca bağlandığında kablo yeşil yanıyor, ama test'te  aynı hatayı veriyor. Kablonun diğer tarafında VAG 178 yazıyor, bu acaba VCDS 17.8 versiyonunu indirmem gerekli olduğu manasına mı geliyor?

yardımcı olursanız yada nasıl çözdüğünüzü söylerseniz sevinirim.

Bu sırada konudan bağımsız benim arka cam rezistansı çalışmıyor, yağmur sensörü, otomatik far ve ayakaltı aydınlatmaları da çalışmıyor bunların birbirine bağlantılı olma ihtimali nedir?

Sigorta? Sensör? 

Bu sırada kokpitin içinden sürekli elektronik bir ses gelmekte sanki içeride  bir üretim var gibi kadranın arkasından başlayıp yolcu kısmına kadar uzanan bilgisi olan varsa sevinirim VCDS'yi kullanmak istememin sebebi de bunlar aslında.  

İstanbuldayım avrupa yakasında bunları çözebilecek usta servis arkadaş ne olursa bilgi verirseniz sevinirim.
Hocam 17.8 indirip deneyin. Ondan dolayıdır muhtemelen. Arabadaki tüm hataları net şekilde görmek için kabloyla bakmak lazım. 

Merhaba;

Aracım mk7 1.2tsi 2015, kablomu normal olarak kullanıyordum, 2 ay ihtiyacım olmadı kullanmadım sonrasında kabloyu taktım bende de aynı hatayı verdi, bilgisayarımda ekstra olarak herhangi bir hata da almadım, bilgisayara bağlayınca kablo üzerinde yeşil ışık yanıyor,  versiyon 18.9    yardımcı olabilirseniz çok sevinirim en azından olmazsada yeni kablo almak istiyorum, kablo satan veya uygun bir link rica ediyorum, yardımcı olursanız sevinirim...

Geri
Üst Alt