KONFORLU SİNYAL SAYISINI ARTTIRMA

Orhan

Üye
İsim
Orhan
Aşağıdaki kodlama geçerlidir:

Seçin STG 09 (araç güç)

STG Erişim İzni -> Fonksiyon 16

Erişim kodu 31347 girin

STG ayarı -> fonksiyon 10

Döngüleri yanıp sönen Kanal (2) seçin dönüş sinyali kontrol konfor blinker

Buna göre değer ayarlayın - Olası değer aralığı: 1-5 Varsayılan: 3 (3x yanıp sönen)

İngilizce çevirisi:

Select STG 09 (vehicle power)

STG Access Permission -> Function 16

Enter access code 31347

STG adjustment -> function 10

Channel (2) Select turn signal control comfort blinker flashing cycles

Adjust Value accordingly - Possible value range: 1-5 Default: 3 (3x flashing)

audi_a3_8v_stg09_bordnetz_anpassung-blinkersteuerung-komfortblinken-blinkerzyklen.PNG

ÖNEMLİ NOT: Kodu düzgün girmemize rağmen açılmazsa yani 5 kez sinyal vermezse bu defa media ekrandan CAR ayarlar menüsü ışık ların bulunduğu yerde fabrika ayarlarına döndür kısmı var burada fabrika ayarlarına döndürüp böylelikle 3 sinyalin 5 çalışmasını sağlıyoruz.

Bu işlemin tüm comfortline ve bazı highline araçlarda mutlaka yapılması lazım yoksa özellik açılsa da çalışmıyor. midline plus araçta daha denenmedi. aynı işlemi yapmak gerekebilir. bilginize.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Emreh hocam bu özelliği mi kodladınız.

ingilizce açılımı bu. bazı kablolarda ingilizce yazar.

Channel (2) Select turn signal control comfort blinker flashing cycles

Almanca olanı da resimde olduğu gibi Blinkzyklen ile biten.

Sizde hangisi çıktı?

@EMRAH ATTS

@Orhan Hoca (2) Select turn signal control komfortblinken blinkzyklen

bende bu çıktı hocam eksıkmı fazlamı yazdım emin degilim hocam

@Orhan Hoca (2) Select turn signal control komfortblinken blinkzyklen

bende bu çıktı hocam eksıkmı fazlamı yazdım emin degilim hocam
Doğru yapmışsın hocam. başı ingilizce sonu almanca olmuş senin menüde.

İşte bu örnekte de görüldüğü gibi kodlama işi biraz da mantık işi.

ama burada en çok dikkat edilecek olan kanal numaraları yani bu örnekte 2. kanal sonuda blinkzyklen olunca az da ingilizceniz varsa, yeni ve eski değerlere bakarak parçaları tamamlıyorsunuz.

Bende 1. mesajda hem bu almanca olanını hem de yazıyla ingilizce tam kodlaymasını çeviri yaparak paylaşmıştım.

audi_a3_8v_stg09_bordnetz_anpassung-blinkersteuerung-komfortblinken-blinkerzyklen.PNG

Moderatör tarafında düzenlendi:
yaptım hocam ışıkları geriye almadan çalışmadı ilgilenip yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim

6 aydır kullanıyorum 5 li sinyali :)  son derece kullanışlı ve keyiflii.....

buna katılıyorum actıgım zaman tekrar dokunuyodum simdi alışmaya çalışıyorum tam söndü derken devam ediyor yazıları farklı gördüm onuda @Orhan Hoca sağolsun çözüme ulaştırdı :'(

@Orhan Hoca bu kodlama yapilinca media ekraninda bu ozelligi acip kapatma menusu geliyor mu ? Bende boyle bi menu var dun farkettim. Isaretleyince 5 kez sinyal veriyor isareti kaldirinca 1 kez konforlu sinyal veriyor.sizde boyle mi acaba .

@Orhan Hoca bu kodlama yapilinca media ekraninda bu ozelligi acip kapatma menusu geliyor mu ? Bende boyle bi menu var dun farkettim. Isaretleyince 5 kez sinyal veriyor isareti kaldirinca 1 kez konforlu sinyal veriyor.sizde boyle mi acaba .
Doğrudur hocam bendede aynısı

İptal edince istediğiniz an sinyali verip kesiyorsunuz sağ sol sağ sol çok hızlı yapılabiliyor

Geri
Üst Alt