Jump to content

Onr3434

Golf 7 aracıma motor yıkama yaptırmayı düşünüyorum

Recommended Posts

Defalarca kendim yıkadım motoru, boşuna para vermeyin, alın bir würth sprey, sıkın, bir boya fırcası ile elinizin girdiği her yeri fırçalayın, biraz uzaktan basınçlı suyu vurun, hiç birşey olmuyor. Aynı yere çok tutmayacaksını birde sokete benzer olan yerlere daha uzaktan tutacaksınız. Hava tabancası varsa onla atın fazla suyu, yoksada bırakın öylece. Sonra motor mis. Ben her iki üç ayda bir yapıyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yıllar önce passat aracımın motorunu yıkatmıştım 1 ay geçmeden abs modulu bozulmuştu o yüzden yaptırmıyorum yoksa bende temiz olmasını istiyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Würthün spreyi az kirli motorda iş yapıyor fakat kirler çoksa ve katılaşmızsa kirleri maskelemekten başka birşey yapmaz.

Her aracımın motorunu kendim yıkarım şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım . Apc bez ve fırça ile rahatlıkla temizleyebilirsiniz . 

3077CE30-FB1E-4262-80D5-B73B927D5090.jpeg

69BEED93-89D1-419D-A5E1-755277A1991D.jpeg

7D519A50-AC10-4F45-B853-C3A4C5CE1A68.jpeg

97E99154-3D18-4DD1-9AF5-83B6B04345FA.jpeg

C1E16BD0-A98D-48ED-84D1-2AB86CCA8BFE.jpeg

Recep Gül bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Oto yıkamalarda motor yıkama tavsiye etmem ama detay merkezleri felan olsa gözün kapalı yıkatır derim çünkü kendi aracı gibi özen gösterirler. Size tavsiyem APC ve plastik yenileyici edinip, motor beyni akü ve soketleri maskeyeleyip kendiniz yapmanız. Ama öncesinde motor temizliği hakkında araştırma yapıp ondan sonra yapabilirsiniz. Basınclı su kullanmadan bile güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Hem motor temizliği insanı gerçekten rahatlatıyor tavsiye ederim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben kendim cesaret edemem, dışarıda da herhangi bir yere vermem diye yetkili serviste aracın 2. senesinde temizletmiştim. Gayet güzel temzilemişlerdi. Pek tabii ücreti mukabilinde.

tarihinde onr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Würth sprey aradım buralarda bulamadım.İnternetten alayım dedim kaldı.Tekzen den markasız bir ürün aldım ama sıkıp silmek ovalamak bana göre değilmiş.Yakın arkadaşım polo arabasını amatör yıkamacıda motor yıkattı böyle temiz olamaz arac yeni bayiden çıkmış gibi oldu.1 hafta sonrada arabayı sattı.Forumdan smokemotionun kanalında bu würthle yıkamanın videosu vardı.Ben yıkamacıda cesaret edemem.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, havzan yazdı:

Yıkamaya filan gerek yok. Bu kadar da titiz olmayın. Sizi rahatsız eden kir varsa bezle dikkatlice silin

Motor temizliği ilerde bir su kaçağı yağ kaçağı gibi durumlarda sorunun fark edilmesini kolaylaştırır . 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@mbonat aynı yöntemle Vp apc ve fırça ile ben de giriştim. Hatta Vp foam da sıktım bir miktar kirler yumuşasın diye.  Ama yine de sağda solda köşelerde sökemediğim kahverengi kahverengi yağ birikintisi gibi birikintiler var. Apc dışı ne yapabiliriz ki buna? 

Ayrıca kaput keçesi sökümünü nasıl yapıyoruz? Kaput altında da nokta nokta sıvı lekeleri var ama keçeyi ıslatıp sarktırmaktan korktum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@mustafacagri 

4 saat önce, mustafacagri yazdı:

@mbonat aynı yöntemle Vp apc ve fırça ile ben de giriştim. Hatta Vp foam da sıktım bir miktar kirler yumuşasın diye.  Ama yine de sağda solda köşelerde sökemediğim kahverengi kahverengi yağ birikintisi gibi birikintiler var. Apc dışı ne yapabiliriz ki buna? 

Ayrıca kaput keçesi sökümünü nasıl yapıyoruz? Kaput altında da nokta nokta sıvı lekeleri var ama keçeyi ıslatıp sarktırmaktan korktum

Babamın aracındada o yağ lekelerine benzeyen şeyler var. Yağ bakımını yapan usta yağı dökmüş zamanla yağ orda katılaşmış diye düşündük . Araç şampuanını foam olarak attım apc sıktım sihirli sünger fırça denedim çıkmadı . En son aklıma balata temizleyici geldi onuda ilk sıktığımda fayda etmedi 2-3 kez sıkıp sildikçe rengi açıldı fakat hala çıkmayan bir kaç tane kaldı . 

Golftede çamurluk içi motor kulağı ve kulelerin orda katılaşmış tozlar vardı onları basınçlı su ile hallettim .

Keçeyi her yıkamada çıkartmakta fayda var motor yıkadıktan sonra eğer suyun buharlaşmasını beklemeden kaputu kapatıp yol yapılırsa buhar keçeye geçiyor ve sarkıtabiliyor .

Alta resmini attığım klipslerden kullanılıyor ikisini birbirine doğru ittirdiğinde küçülüyorlar ve dışarı doğru çektiğinde yerinden çıkıyorlar . Keçeyide temizlemenin en güzel yanı bezi ıslatıp silmek . Apc sıkıp makina ilede çekilebilir.

E5BC5802-1BA9-48D7-ACA3-F67EA71D1B2A.jpeg

mustafacagri bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Motor temizleme spreyleri var sonaxin veya diger markalarin o sekilde ilk gunku hakine getirebilirsiniz 4-5 saat ugrasirsaniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...