U LEDLİ Bİ-XENON İLE ÖN SİNYAL FARININ ÇAKARLI YANMASI

Orhan

Üye
İsim
Orhan

UYARI: Araç Muayenesine giderken bu özelliği kapatın.  Ağır ve Hafif kusur olarak iki ayrı kusur geçiyor. bakınız 5.14.16 ve 5.15.4 kusur numaraları.

7AQlpv.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
selam. ben 44 noyu yaptım arka tarafın çakarlı olması için ama ön tarafı yapamadım. sebebi de benim aracta far anahtarı sıfır konumundayken de u ledlerin yanıyo olması.  sıfır, auto, park konumlarının hepsinde yanıyor. bu şekilde kodlanmıştı ama nereden kodlandıgını bilmedigimden kapatamıyorum. sıfır konumunda kapansa muhtemelen yukarıdaki kodlama da çalışacak.

İyi ki yapılan uygulamayı beğenmedim yoksa yaptıramayacağım için aklım kalacaktı.

Henüz vagcom uygulatamadığım aracımla Gündüzleri Park mod , Akşamları Auto mod da takılıyoruz.

Dark975 dedi:
selam. ben 44 noyu yaptım arka tarafın çakarlı olması için ama ön tarafı yapamadım. sebebi de benim aracta far anahtarı sıfır konumundayken de u ledlerin yanıyo olması.  sıfır, auto, park konumlarının hepsinde yanıyor. bu şekilde kodlanmıştı ama nereden kodlandıgını bilmedigimden kapatamıyorum. sıfır konumunda kapansa muhtemelen yukarıdaki kodlama da çalışacak.
far anahtarı sıfır konumunda esas u ledlerin yanması gerekir standardı budur hocam. bunun için ayrıca bir kodlama yok. dediğiniz gibi her modda yanıyor.yandığı için ön sinyallerle çakarlı çalışır. bu kodu açıp denediniz mi?

gündüz farların yani bizdeki u ledleri media ekrandan kapama ve u ledlerin el frene bağlanması kodlamaları da var ama bunları yapsanız bile önlerin çakarlı çalışmasına engel değil. bende durum bu şekil.

major24 dedi:
İyi ki yapılan uygulamayı beğenmedim yoksa yaptıramayacağım için aklım kalacaktı.

Henüz vagcom uygulatamadığım aracımla Gündüzleri Park mod , Akşamları Auto mod da takılıyoruz.
Hocam siz de bir kablo alın bence. Bir defa işlem yaptırıp birsürü para vermektense elinizde kablonuz olsun istediğinizi açar istemediğinizi kapatırsınız. Forumdan yardım isteyen arkadaşlara da yardımcı olabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Whatsapp grubumuza gelen bir videoyu paylaşıyım bende aslında olay tamamen aynı u led ler değil normal xenonlar yanıp sönüyor dörtlülerle.

MSE dedi:

Hocam siz de bir kablo alın bence. Bir defa işlem yaptırıp birsürü para vermektense elinizde kablonuz olsun istediğinizi açar istemediğinizi kapatırsınız. Forumdan yardım isteyen arkadaşlara da yardımcı olabilirsiniz.

Şuan iş durumum, muglada mi kalacağım yoksa dışarı mi gideceğim belli olmadığından kablo siparişi vermedim.

@major24  Siz benim adresi yazın geldiğinde ben size yollarım hocam tek derdiniz bu olsun [emoji4]

Haha eyw. Hocam ben Orj. Kablo alacağım. Butceyi duzene sokmam lazim. şimdilik ilk hedefimde araç içi kamera var. Ondan sonra vereceğim kablo siparişini.

major24 dedi:
Haha eyw. Hocam ben Orj. Kablo alacağım. Butceyi duzene sokmam lazim. şimdilik ilk hedefimde araç içi kamera var. Ondan sonra vereceğim kablo siparişini.
Orijinali baya pahalı galiba. İstediğim özellikleri açtıktan sonra bence çok bir önemi yok hocam. Benim de alınacak listem epey dolu. Zamanla alırız inşallah :)

major24 dedi:
orjinal kablo 600 $ civarı galiba.

yusuf dedi:
orjinal kablo 600 $ civarı galiba.
Emin misiniz ? Daha önceden  bakmıştım ve hatırladığım kadarıyla 200-250TL ye geliyordu ? Belki de daha az.

benim cift u ledler ilk başta sıfırda yanmıyordu. auto konumda yanıyordu. orjinal olmadığı için olabilir belki, ama kodu tanımladım yukarıda anlatıldıgı gibi yanıp sönme olayı olmuyor. kodu yanlıs yaptıgımı dusunmuyorum. benzer işlemi geri vites lambasıyla arka stoplar için yaptım o gayet güzel çalışıyor. takıldım bu noktada.

bu arada ben de gosterge panelinin ısıklarının sıfır konumundayken de yanmasıyla ilgili bir araştırma yapıyorum. kendi aracımda deneyip olursa buradan paylaşacagım.

Orhan Hoca dedi:
far anahtarı sıfır konumunda esas u ledlerin yanması gerekir standardı budur hocam. bunun için ayrıca bir kodlama yok. dediğiniz gibi her modda yanıyor.yandığı için ön sinyallerle çakarlı çalışır. bu kodu açıp denediniz mi?

gündüz farların yani bizdeki u ledleri media ekrandan kapama ve u ledlerin el frene bağlanması kodlamaları da var ama bunları yapsanız bile önlerin çakarlı çalışmasına engel değil. bende durum bu şekil.

Geri
Üst Alt