Yardım ! Enteresan yağ km uyarısı

bkaank

Üye
İsim
burak kaan
Herkese iyi günler dilerim Aracıma yetkili serviste 20 temmuzda 2. Yıl bakımını yaptırdım km si 15.668 di. Aracım şu an 20.392 km de 4.724 km yol yapmışım ve yağ değişimine 2.300 km kaldı uyarısı alıyorum. 

Yani toplamda 8.000 km de yağ değişimi istiyor 

15000 km de bu uyarıyı vermesi gerekmiyor mu ? 

Servis km yi uzatırken 8.000 olarak mı girdi yoksa bir sorun mu var destek ve yardımlarınızı bekliyorum.

servise gidip yağ değişim km sini düzeltmelerini talep edin. ücretsiz değiştirirler.

@Nfk teşekkürler öneriniz için hocam.

Şimdi daha önceki yıl bakımına baktım aynı serviste yapmıştım onuda 7.604 km de yaptırmışım ve yine 8.000 kmde  yağ değişimi uyarısı vermişti. Ancak yılıda dolmak üzere diye dikkat etmemişim. Servis sayacı 8000 olarak ayarlamış ! Arayıp konuştum 15.000 olmalı ancak bir hata olmuştur diyor. Neyse içim rahatladı bir problem yokmuş en azından 😊

@bkaank ilk yıl veri girişi 7.600 km olarak girdiğinden ikinci yılıda hatalı devam etmiş hocam. siz serviste düzeltme yaptırmazsanız her yıl aynı sıkıntı devam eder. o kadar para alıp da bu kadar basit bir konuyu düzene koyamamaları da ilginç gerçekten  :O

@Nfk  her işi tam yapan servisimize teşekkürü bir borç biliyoruz😊

Garanti bitti artık gitmem servise. vcds ile kendim hallederim diye düşünüyorum 😊 kendi işini kendin gör sistemiyle devam. 

Tekrar teşekkürler ederim sizede.

@bkaank estağfurullah hocam kazasız belasız sürüşler dilerim.  :sofor:

Geri
Üst Alt