490.48 km/s hıza ulaşan Bugatti Chiron rekor kırdı

AhmetCakmak

Yönetici
İsim
Ahmet Çakmak
Dipnot: evde denemeyiniz.  :sofor:

bugatti-chiron-sport-built-for-top-speed-run.jpg

Rekor anları saniye saniye kaydedildi.

Bugatti, her ne kadar hız rekorlarıyla ilgilenmediğini söylese de, bunun doğru olmadığını içten içe biliyorduk. Chiron Sport’u Almanya’nın meşhur pistlerinden Ehra-Lessien’e çıkaran üretici, kırılması zor bir rekora imza attı. Andy Wallace’ın hakimiyetindeki Chiron, tam 490.48 km/s hıza ulaşmayı başardı. Rekor, Almanya Teknik Denetim Kurumu tarafından resmi olarak tescillendi.

Video ve fotoğraflardan da görebileceğiniz gibi rekoru kıran otomobil sıradan bir Chiron değildi. Şasi uzmanı Dallara ve lastik üreticisi Michelin ile bir araya gelen Bugatti, hiper otomobilin maksimum hızına ulaşabilmesi için bir takım güncellemeler yaptı. Firmanın, hız rekoru için altı ay çalıştığı öğrenildi.  

Koenigsegg agera rs da bildiğim kadarıyla 457 km hızile bugatti veron u geçmişti. Fakat bu firmaya almanlar bugattinin hız denemesi yaptığı yerde kullanım izni vermiyorlar diye biliyorum. Adamlarda nerede bulursa hız denemesi yapıyor. 

Oda bisey mi Bende bugün 1.2 tsi 105 bg golfum le 214 de çıktım ne var ki yokuş assagi:) 

Satışı yapılan bir otombil için gerçekten hatika bir değer bakalım 500 u ilk kim geçecek

Düz yolda basıyordur eve gidince izlicem.Birde formula1 aracıyla pistte kapışsın bakalım görelim şiiron efendiyi.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: SCC
Marvel serisi bi film de gorunse keske bu araba :)

Mission Impossible turu bir filmde de olabilir.. 

@Savatage 60 bin bakımını düşünemiyorum bujiler gelecek:))))

Arabada 7-8 tane tapa falan var😂 chrionda belki daha fazladir.Radyator suyu degistirmeye kalksk 15lt gider herhalde su :D

Saka bir yana isin muhendislik kismi surada yatiyor, atiyoeum 2000hp+nissan gtrler var belki drag yarisinda chironu bile gecebilir ama 3000hpde olsa bu hiza cikamayacaklar.

Ayrica chiron’a maraa bas devam, digerleri icin kimyager olmak lazim.Ethanol,methanol,toluen bla bla :D  

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt