Jump to content

kanalka

Hız sabitleyici ilavesi sorunlu mu, değil mi?

Recommended Posts

Merhaba,

2015 model 1.6 TDI manüel comfortline Golf'üm var. Son zamanlarda aşırı artan hız cezaları nedeniyle aracıma hız sabitleyici taktırmak istiyorum. 3 şeritli, yaya trafiğine kapalı e5'te 90la gidince bile ceza geliyor malum. Servisten 2400-2500 TL gibi bir fiyat söylediler. Fiyatında değilim, ancak endişem böyle bir değişikliğin bilgisayarın elektriksel aksamına zarar verip vermeyeceği. Yazılımsal bir değişiklik yapacaklar mıdır bilemiyorum. Daha önce ilave taktırıp sorun yaşamış veya memnun kalmış arkadaşlar yorum yazabilir mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba. Hız sabitleyiciden katlanır aynaya, şerit takipten koltuk ısıtmaya kadar her türlü retrofit işlemi tamamen orjinal şekilde yapılabiliyor. Bunları hobi olarak yapan forumumuzda bir sürü retrofit seven üyelerimiz var. Sizin yapacağınız hız sabitleyicide de düzgün yapıldığı sürece asla sorun olmayacaktır. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: yusufasinmaz
      Merhaba arkadaşlar,

2015 Model Lacivert renk 1.2 TSI Comfortline aracım ile aranıza katıldım. Aracımda fabrikasyon hız sabitleyici var ancak aldığım arkadaş çinden aldığı far anahtarı ile far sensörü takmış. 
      Buton değişmiş ve butonun yanından minik bir kablo ile sensör çıkıyor. 
      Aracı kumandadan açtığımda coming home/leave çalışmıyor, araç marşa basıldıktan sonra ibrelerde ışıklar çalışmıyor, ayrıca farları yakma süresi uzun. Bir süre beni bekletiyor.

Bazı arkadaşlar orijinal sensör ve anahtar olmadığı için düzgün çalışmadığını söyledi. Bende orijinal veya önerdiğiniz dikiz aynası altına takılan sensörlerden temin edersem far ve yağmur sensörüm kodlama ile aktif olur mu ?
      Şu an araçta bulunan çevirmeli anahtarın değişmesi gerekir mi ?
      Ne gerekiyorsa yağacağım. Bugüne kadar bindiğim otomobillerde far ve yağmur sensörü hep vardı eksikliğini aşırı hissediyorum. 
      Otm. kararan dikiz aynasını konusunda yardımcı olacak arkadaş varsa çok sevinirim.

Saygılar.
    • Yazan: berkehans
      Selamlar Herkese
      Air Care kodlaması için yardımınıza ihtiyacım var dostlarım. Climatronic 2 bölgeli tam otomatik klimada Air Care özelliğim gitti kodlamasını bilen arkadaşlar yardım edebilirmi?

• Yazan: rasistaken
      Merhaba dostlarım. Cümleten iyi akşamlar dilerim. Dün bir konu açmıştım Jetta ile alakalı. Ekonomik durumumdan dolayı biraz para gerekli olduğu için arabamı takas+para ile satmak istiyordum. Bugün bir araç buldum. Konuştuk ve anlaştık. 2014 1.4 TSI ACT 140PS DSG F1 132.000 kmde bir arabası var arkadaşın. Fiyatı da gayet uygun geldi bana. Emsallerine baktığım kadarıyla. Malum sitede ilan fiyatı 75.500 gözüküyor. Yarın almaya gideceğim diye düşünüyorum ve size de danışmak istedim. Araçta 26.000 hasar kaydı var. Sorduğumda ise verdiği cevap tam olarak böyle. "Sol ön çamurluk değişik sağ ön çamurluk boyalı sol arka camurluk boyalı hasarı sol ön camurlukta. Yandan darbe almıs jant amörtisör teker bilyası falan ön takım değişmiş ondan dolayı gelıyo hasar" Motora ve şaseye dokunulmamış bilgisini aldım. Sizce nasıl dostlarım?
    • Yazan: ravendi
      Merhaba Golftutkusu Ailesi aracın 2. sahibiyim 
      1 . Tüm bakımları Erel Maltepe Yetkili Servisinde yapılmıştır. Yedek anahtarı vardır. Servis faturaları, kitapçığı düzenli bir şekilde tutulmuştur. Servis kaydı istenirse Maltepe Erel servis danışmanı Tayfun Bey'den öğrenilebilir. 
      2.  Hasar Kaydı, Dolu Hasarı, Boyalı ya da Değişmiş bir parçası YOKTUR.
      3.  Hız Sabitleyici, Far Sensörü, Ön-Arka Park Sensörü, Kendiliğinden Kararan Dikiz Aynası ekstra olarak VARDIR.
      4.  Stepne hiç KULLANILMAMIŞTIR.
      5.  Orta konsoldaki ekran malum forumdaki şekilde alınıp takılmıştır  
      6. Aracın orjinal paspasları hala daha sıfırdır. Sürekli kışlık 3D paspas havuzu ile kullanılmıştır.
      7. Aracın muayenesi 06.07.2020'ye kadar vardır. 45.000 km / 3. yıl bakımı yeni yapılmıştır. Temmuz pulu ödenmiştir. Üzerinde herhangi bir kredi, haciz, vergi borcu YOKTUR.

Malum sarı olmayan sitenin bedava olan ekspertizden yaptırdım. Çok detaylı bakılmıyor olsa da en azından boya makinesi tutulmuş ekspertizini de koyuyorum. 
      Malum sarı site numarası : 577624733
      Diğer malum site numarası : 9551298 
      Fiyat olarak 82.000 TL düşünmekteyim. Elbette pazarlık payı vardır. 

• Yeni Oluştur...