DSG yardım...

bangduck

Üye
İsim
Kubilay Okan Dönmez
Arkadaşlar merhaba 2017 model golf 7 1.6 tdi dsg aracım var 27 bin kmde, normal veya ani kalkışlarda vites geçişinde en ufak ses yok hiç sıkıntısız ama bazen 2den3 e geçtiği an, tam o sırada gaz kesersem araba bi kasılıyomuş gibi frene 1 saniyeliğine ayağım değmiş gibi veya manuel araçta vites yükseltmek yerine yanlışlıkla düşersin araç kasılır ya onun gibi bir şey oluyor bi anlık araç kasılıyor tam nasıl ifade edeceğimi de bilemedim ama böyle bi sıkıntı var normal midir , aynı şeyi 4. 5. Viteste denediğimde hiç bi sıkıntısız gidiyor araç gaz versem de vermesem de sessiz düz yolda direk gaza basarakd evam edersem yine hiç sıkıntı olumyor 3te de

Moderatör tarafında düzenlendi:
@bangduck bu dediklerinizle servise gideceksiniz onlar tecrübeye çıkacak araba eğer onlar kullanırken yapmaz ise bişey yok deyip gönderecekler🙂 sorununuz dsgnin kronik sorunları siz yinede servis kaydı açtırın baksınlar. 

Ateşleme bobini kontrol ettir tekleme yapıyor anladığım kadarıyla 

1 den 2 ye 2 den 3 e geçerken düşük devirde gazdan ayaginizi çekince araç yığılıyor ve sanki araci kisa süreliğine bişey tutuyor ve bırakıyor gibiyse sorunumuz aynısı bendede var...

2.sefer gittim test sürüşüne çıktık ustayla..düşük hızlarda aracın teklemezdi için bi konnektörün devreye girdigini bunun normalnoldugunu söyledi eğer sorun anlattigim gibiyse servis normal karsiliyor ama bana hala normal gelmiyor..

@mmartins tam olarak aynısı hocam anlattığınız gibi geçişlerde hiç sorun yok ama  düşük devirde ayağımı çekince gazdan dediğiniz şeyi yaşıyorum, aracın garantisi bitti ama servisten randevu oluşturup gitsem ustayla test sürüşü için bi ücret ödemem gerekiyor mu nasıl oluyor prosedür 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@bangduck servis bakımlıysa araç ilgilenirler test için ücret talep etmeyeceklerdir.. ama dediğim sorun ise normal deme ihtimalleri yüksek..ustanın bana söylediği düşük hızda aracın titrememesi için devreye giren bi parçadan bahsetmişti net hatırlayamıyorum adını.. benzer şeyler söyleyebilirler.. bide siz deneyin..deneyimlerinizi paylasırsanız yol gösterici olur. saygılar..

Geri
Üst Alt